Zachodnia Australia poszła po rozum do głowy

W Australii powoli zmierza ku dobremu - nie będzie procesów za konopie

Anonim

Kategorie

Odsłony

3244
Australia: Gallop przeprowadza reformę prawa narkotykowego Data: środa, 28 listopada 2001
Źródło: Australian, The (Australia)
Copyright: 2001 News Limited
Autor: Belinda Hickman


Geoff Gallop obiecał radykalne zmiany w podejściu do nielegalnych narkotyków w Zachodniej Australii -- przeznaczając dodatkowo 5 milionów dolarów na pomoc narkomanom przez najbliższe 18 miesięcy i łagodząc kary za używanie marihuany.

W odpowiedzi na ogłoszone wczoraj wyniki sierpniowej konferencji poświęconej narkotykom, rząd Gallopa rozszerzył system kar, takich jak grzywny i ostrzeżenia, na przypadki posiadania małych ilości konopi, aby użytkownicy nie musieli mieć kontaktu z wymiarem sprawiedliwości zajmującym się przestępstwami kryminalnymi.

Rząd poparł również głosy żądające wprowadzenia próbnego programu recept na heroinę -- idąc w ślad za stanem Victoria i ACT -- ale przyznał, że ogólnokrajowe badania można rozpocząć dopiero za federalną zgodą.

Premier John Howard odrzucił już tę propozycję.

Mimo akceptacji większości zaleceń wspomnianej konferencji przez parlament stanu, w sierpniu tego roku, Rząd odrzucił propozycję otwarcia gabinetu iniekcyjnego w Perth.

Premier stwierdził, że jest otwarty na propozycje, ale nie wierzy, że inicjatywa będzie skuteczna w mieście, ponieważ nie ma tu takiego skupiska narkomanów, jak w dzielnicy Kings Cross w Sydney.

Długo oczekiwana odpowiedź rządu, odraczana do czasu zakończenia wyborów federalnych, pozwala mieć nadzieję na radykalną zmianę w podejściu do użytkowników nielegalnych narkotyków.

Przyznając, że znajdą się krytycy takiej decyzji, dr Gallop powiedział, że nie jest to "łagodne podejście do narkotyków".

"Chcemy być rządem zmian. Nie interesują nas ideologiczne uprzedzenia" - powiedział.

Odpowiedź sugeruje skoncentrowanie się na wczesnej interwencji i zwiększeniu możliwości terapii, dzięki założeniu Biura ds. Narkotyków i Alkoholu przy stanowym ministerstwie zdrowia.

Dodatkowe fundusze -- które mają pochodzić głównie z reorganizacji ministerstwa -- zostaną przeznaczone na rozszerzenie pomocy, głównie dla młodych miejscowych narkomanów i ich rodzin.

Decyzja rządu została dobrze przyjęta przez terapeutów i naukowców, którzy uważają, że idzie ona z duchem konferencji.

Prezes Australijskiej Fundacji na Rzecz Reformy Praw Narkotykowych, David Meotti, z zadowoleniem przyjął decyzję o reformie praw dotyczących konopi, ale powiedział, że aktywiści chcieliby znać więcej szczegółów.

Jednakże plan spotkał się z krytyką, między innymi użytkowników narkotyków, którzy ostrzegli, że nie uwzględnia pomocy osobom, które nie chcą zrezygnować z narkotyków, natomiast Partia Liberalna stwierdziła, że reforma praw dotyczących marihuany spowoduje wzrost używania narkotyków. [od kiedy Liberałowie są przeciwni legalizacji? - przyp. tłum.]

Delegat na konferencję, Justin Woodruff, koordynator Zachodnioaustralijskiego Stowarzyszenia Użytkowników Substancji powiedział, że należy zrobić więcej, aby ograniczyć ryzyko, na jakie narażają się użytkownicy narkotyków.

Stwierdził, że rząd nie poczynił żadnych kroków w kierunku edukacji społeczeństwa, programów wymiany igieł i strzykawek oraz zapobieżenia rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych, takich jak zapalenie wątroby C, a także przedwcześnie odrzucił możliwość otwarcia gabinetu iniekcyjnego w Perth.

"Nie żądamy otwarcia gabinetu iniekcyjnego, ale o studium realizowalności. Tymczasem rząd zadecydował, że nie ma takiej potrzeby" - powiedział.

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25


No wiec moi Kochani


Po duzym okresie oczekiwania Alicja nabrala odwagi by udac sie w podroz na

druga strone lustra.  • Tramadol

Expirence - Extasy, Marihuana, Speed, Efedryna

Tramal po raz pierwszy !

Byla piatkowa noc ( cos kolo godziny 0:00 ), dzien wczesnie masakrycznie sie spalilem

z kumplem na disco, wiec tego dnia postanowilem grzecznie posiedziec w domu.

Jednak strasznie mi sie nudzilo, zaczalem czytac opowiesci na hyperreal.info.

Przeczytalem kilka opisow tripu po Tramalu, troche mnie to zafascynowalo wiec udalem

sie do kuchni przeszukac domowa apteczke :) Nie znalazlem nic co by sie nadawalo do

  • Katastrofa
  • MDMA (Ecstasy)

lekkie poddenerwowanie z racji na to ze mialem udawac pijanego. bralem na imprezie, dokladniej 18-stce starego kolegi.

Wszystko dzialo sie 2 dni temu. Historia ta przedstawia jak wygląda przedawkowanie mdma z pierwszej osoby. Dodam że ważę 59kilo, czyli naprawde malo jak na dawke, ktora przyswoiłem.

19.30

Docieram na 18-stke kolegi do domu imprezowego. Jestem około 15km od domu, na drugim końcu miasta i dosc slabo znam te tereny. Bedzie to wazne pod koniec historii. Na imprezie byla jedna zasada-bez cpania. Chcialem byc kozakiem i probowac ukryc moj stan i mowic wszystkim ze jestem najebany, niestety sie przeliczylem, ale o tym zaraz.

20.00

  • MDMA (Ecstasy)


randomness