Wzrost konsumpcji Amanita Muscaria: nowa moda, czy zagrożenie zdrowotne?

W ostatnich latach obserwuje się znaczący wzrost popularności produktów zawierających ekstrakt z grzybów Amanita muscaria, znanych również jako muchomor czerwony. Badanie przeprowadzone przez Uniwersytet Kalifornijski w San Diego wykazało, że liczba wyszukiwań w Google dotyczących tego grzyba wzrosła o 114% między 2022 a 2023 rokiem. Ta nowa moda budzi jednak poważne obawy wśród badaczy.

deadmau5

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie Fakty Konopne! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

87

W ostatnich latach obserwuje się znaczący wzrost popularności produktów zawierających ekstrakt z grzybów Amanita muscaria, znanych również jako muchomor czerwony. Badanie przeprowadzone przez Uniwersytet Kalifornijski w San Diego wykazało, że liczba wyszukiwań w Google dotyczących tego grzyba wzrosła o 114% między 2022 a 2023 rokiem. Ta nowa moda budzi jednak poważne obawy wśród badaczy.

Rosnąca popularność Amanita Muscaria

Popularność produktów z Amanita muscaria rośnie, co potwierdzają statystyki wyszukiwań internetowych. Wzrost zainteresowania tym grzybem jest częścią szerszego trendu wzrostu zainteresowania grzybami psychodelicznymi, w tym grzybami zawierającymi psylocybinę. W 2022 roku 12,3% dorosłych Amerykanów przyznało się do konsumpcji psylocybiny, w porównaniu do 11,4% w 2021 roku. Jednak Amanita muscaria zyskuje na popularności również ze względu na swoją legalność w większości stanów USA i Europy, co ułatwia dostęp do tych produktów w porównaniu z grzybami psylocybinowymi.

Charakterystyka Amanita Muscaria

Amanita muscaria, znana również jako muchomor czerwony, to grzyb o charakterystycznym wyglądzie – intensywnie czerwonym kapeluszu pokrytym białymi kropkami. Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych grzybów, często przedstawiany w kulturze popularnej, bajkach i legendach. Jednak jego atrakcyjny wygląd skrywa mocne efekty psychotropowe, które od wieków fascynują i przerażają jednocześnie. Po spożyciu Amanita muscaria, pierwsze efekty mogą pojawić się po około 30 minutach do godziny. Początkowo można odczuć lekkie mdłości, które jednak szybko ustępują miejsca uczuciu lekkiego oszołomienia. W miarę jak działanie grzyba zaczyna się nasilać, można poczuć niezwykłą lekkość, jakby człowiek unosił się w powietrzu. Zmysły stają się bardziej wyostrzone – dźwięki, kolory i dotyk nabierają intensywności, jakby ktoś podkręcił wszystkie zmysły na maksimum.

Przestrzeń wokół mnie zaczyna się zniekształcać. Meble w pokoju wydają się oddalać i przybliżać, jakby falowały w rytm niewidocznej muzyki. Następuje poczucie utraty czasu – minuty wydają się godzinami, a godziny mijają w mgnieniu oka. Jednak Amanita muscaria to nie tylko piękne wizje. Efekty mogą być różnorodne i nie zawsze przyjemne. Czasami można poczuć się zagubionym, a rzeczywistość wydaje się odległa i obca. Muscymol i kwas ibotenowy, główne związki psychoaktywne w Amanita muscaria, mają silne działanie na układ nerwowy, co może prowadzić do nieprzewidywalnych reakcji.

Problemy związane z bezpieczeństwem i legalnością

Amanita muscaria zawiera muscimol i kwas ibotenowy, które są odpowiedzialne za jego psychoaktywne działanie, ale również za potencjalne toksyczne efekty. Spożycie tego grzyba bez odpowiedniej wiedzy i przygotowania może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Objawy zatrucia obejmują silne nudności, wymioty, biegunkę, a w skrajnych przypadkach nawet drgawki i śpiączkę. Pomimo swojej toksyczności, Amanita muscaria jest legalna w wielu krajach, co zwiększa jej dostępność. Jednak brak regulacji i standardów bezpieczeństwa sprawia, że konsumpcja tego grzyba jest ryzykowna. Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z różnicy między Amanita muscaria a bardziej znanymi grzybami psylocybinowymi, co prowadzi do nieświadomego spożycia i poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Problemy z komercjalizacją i oznakowaniem

Nieuczciwe praktyki marketingowe niektórych producentów dodatkowo komplikują sytuację. Wiele produktów zawierających Amanita muscaria jest mylnie oznakowanych lub wprowadzanych na rynek jako bardziej znane grzyby psychodeliczne, co prowadzi do dezinformacji wśród konsumentów. Ponadto, brak regulacji dotyczących suplementów diety pozwala producentom na omijanie wymogów bezpieczeństwa, co stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Badacze apelują o większą ostrożność i edukację konsumentów na temat ryzyka związanego z konsumpcją Amanita muscaria. Podkreślają oni potrzebę większej transparentności i regulacji w celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników. Edukacja na temat efektów i potencjalnych zagrożeń jest kluczowa, aby zapobiec nieświadomej konsumpcji tych grzybów.

Podsumowanie

Rosnąca popularność Amanita muscaria budzi zarówno fascynację, jak i obawy. Choć grzyb ten oferuje unikalne doświadczenia psychotropowe, jego toksyczność i brak regulacji stwarzają poważne zagrożenia. Kluczowe jest, aby konsumenci byli świadomi ryzyka i dokładnie rozważali wszelkie informacje przed spożyciem produktów zawierających Amanita muscaria. Badacze podkreślają potrzebę dalszych badań i wprowadzenia regulacji, aby zapewnić bezpieczeństwo i ochronę zdrowia publicznego.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Powoje

Wiek: 25 lat

Doświadczenie: MJ, Haszysz, Gałka muszkatołowa, LSD, XTC, tabletki Ufo, Aviomarin, łasiczki, amfetamina, LSA, Ilex guayusa, tabletki z grupy benzodiazepin/diazepin

Doświadczenie: 6 kapsułek Druid's fantasy

Set & Setings: Mój warsztat jako miejsce spożycia i uzupełnienia płynów i aplikacji cud kapsułek.Później las w zimowej pokrywie

  • LSD-25
  • Marihuana
  • Tripraport

Trip report przeniesiony z forum hyperreal.info

 

  • Marihuana

Witam.


Wczoraj (Piatek) postanowilem spedzic wieczor w fajnym gronie (humor

mialem niezly, niczym sie nie przejmowalem). Oczywiscie, jak to w

piatek, zakupilismy pol grama zielska. Tego dnia rano na pobudke

bralem troche efedryny wiec zastanawialem sie jak bedzie tym razem.

Zmontowalismy sobie butelke 0.2 po coli i palilismy w parku (bardzo

zimno na dworze, wiatr dmuchal lodowaty). Juz przy pierwszym

mocniejszym buchu poczulem cos jakby kopniecie z buta w pluca;) ale

  • Bad trip
  • Marihuana

Podekscytowanie, malutki domek na odludziu

Witam.

Coś o mnie na początek.

Lat 18(16 podczas tripa) przy wadze 50 kg.

Cała akcja działa się 20 kwietnia 2018 roku podczas jakże pięknego swięta MJ.

W związku z tym razem z 5 kolegami postanowiliśmy zaszaleć i przywalić wiadro i dzięki temu, że to było moje jedno z pierwszych doświadczeń z trawka zafundowałem sobię największą do tej pory bombę. Było do dość dawno więc nie pamiętam dokładnie godzin z resztą i tak nie byłem nawet w stanie wyjąć telefonu i sprawdzić czas.

Nie pamiętam dokładnie ile było tematu, ale chyba coś koło 3g.