Wzrost czystości narkotyków obwiniany za wzrost liczby zgonów w UK

Na ulice trafiają coraz czystsze substancje odurzające - sprawia to, że pomimo spadku liczby zażywających miesięczna liczba ofiar rośnie.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Anglia Today

Odsłony

331

Na ulice trafiają coraz czystsze substancje odurzające - sprawia to, że pomimo spadku liczby zażywających, miesięczna liczba ofiar rośnie.

Trzydziestoprocentowy wzrost liczby zgonów spowodowanych kokainą oznacza, że wskutek jej przedawkowania zmarło 320 osób. To rekord wszech czasów w Anglii i Walii. W sumie z powodu zażywania narkotyków zmarły 3674 osoby, to najwyższa liczba od 1992 roku. Spośród tej liczby 1201 zgonów wiązanych jest z heroiną lub morfiną, to dwukrotnie więcej niż trzy lata wcześniej.

Wskaźnik zgonów spowodowanych zażywaniem narkotyków wynosi 43,8 na milion osób - to smutny rekord, za który obwiniana jest rosnąca czystość chemiczna substancji odurzających. Co szósta śmierć osoby w wieku 20-30 lat spowodowana jest w Anglii i Walii narkotykami.

6232 śmiertelne przedawkowania w ciągu trzech lat w skali kraju, w samym Londynie było to 727 przypadków. Przodują Haringey (43), Westminster (42), Lambeth (42) i Camden (39). Niamh Eastwood z organizacji Release mówi, że w ograniczaniu tej tendencji nie pomaga też rządowa twarda postawa wobec narkotyków, która powoduje zamykanie ośrodków pomocy uzależnionym.

Oceń treść:

Brak głosów

Komentarze

doktor_koziełło
Ech, problemy cywilizowanego świata. A tu osiedlowy sebix kupuje w necie jakieś RC gówno, miesza pól na pół z kreatyna i goni to jako włada.
Zajawki z NeuroGroove
  • Metoksetamina
  • Pierwszy raz

Dobre nastawienie, samotność w pokoju, chęć zobaczenia nieznanego, muzyka, ciemność.

23:30

Po powrocie z pracy szybko wskakuję do wanny, porządkuję pokój, tworzę atmosferę po przez zasunięcie rolet, zamykam drzwi, włączam komputer, sadowię się w łożku i przygotowywuję ściężkę piękna.

Wysypuję zawartość na książkę, kartką bankomatową układam piękną kreskę. Zastanawiam się, jak to będzie, w końcu pierwszy raz, A wspomina każdy swój lot pozytywnie, relaks występuję u niej zawsze jako temat przewodni.

Dobra, wciągam. Przyjemnie piecze, czuję mięte. Chowam się pod kołdrę, gaszę światło, wyłączam telefon i odpalam ścieżkę dźwiękową na youtubie.

  • Dekstrometorfan
  • Marihuana
  • Marihuana
  • Miks

Nastawienie pozytywne, wycieczka szkolna do teatru. Spokój, harmonia i melancholia.

Error 404

  • 4-HO-MET
  • Pierwszy raz

Słoneczny dzień nad morzem, nastawienie pozytywne, chęć spróbowania nowej substancji

Hometową podróż planowałam już od dawna. W końcu, gdy warunki pogodowe zaczęły sprzyjać (mam na myśli słońce) postanowiłam zamówić z przyjaciółką ''Z.'' wizytę proroka. Paczka przyszła bardzo szybko, podekscytowane  faktem zbliżającej się podróży ustaliłyśmy jak najszybciej termin. Jako że był to pierwszy raz z tryptaminami zabrałyśmy ze sobą ''opiekunkę'' , która będzie nazywała się ''S.''. Dołączyła do nas jeszcze jedna osoba, ''K.'' , która jednak zrezygnowała z tripowania i była obecna jako towarzysz. A więc do rzeczy. 

  • Marihuana
  • Tripraport

Siedzę z dziewczyną w pokoju i stwierdzam, że to chyba najciekawsze rozwiązanie niedzieli.

To nie miało sensu co ja powiedziałem.
T0= 20:46

Do T + 30 min przestrzeń u skraju mojego pola widzenia uległa znacznemu rozciągnięciu, nic więcej szczególnego prócz głupawki się nie wydarzyło. Aż do teraz.

randomness