Wzrost czystości narkotyków obwiniany za wzrost liczby zgonów w UK

Na ulice trafiają coraz czystsze substancje odurzające - sprawia to, że pomimo spadku liczby zażywających miesięczna liczba ofiar rośnie.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Anglia Today

Odsłony

335

Na ulice trafiają coraz czystsze substancje odurzające - sprawia to, że pomimo spadku liczby zażywających, miesięczna liczba ofiar rośnie.

Trzydziestoprocentowy wzrost liczby zgonów spowodowanych kokainą oznacza, że wskutek jej przedawkowania zmarło 320 osób. To rekord wszech czasów w Anglii i Walii. W sumie z powodu zażywania narkotyków zmarły 3674 osoby, to najwyższa liczba od 1992 roku. Spośród tej liczby 1201 zgonów wiązanych jest z heroiną lub morfiną, to dwukrotnie więcej niż trzy lata wcześniej.

Wskaźnik zgonów spowodowanych zażywaniem narkotyków wynosi 43,8 na milion osób - to smutny rekord, za który obwiniana jest rosnąca czystość chemiczna substancji odurzających. Co szósta śmierć osoby w wieku 20-30 lat spowodowana jest w Anglii i Walii narkotykami.

6232 śmiertelne przedawkowania w ciągu trzech lat w skali kraju, w samym Londynie było to 727 przypadków. Przodują Haringey (43), Westminster (42), Lambeth (42) i Camden (39). Niamh Eastwood z organizacji Release mówi, że w ograniczaniu tej tendencji nie pomaga też rządowa twarda postawa wobec narkotyków, która powoduje zamykanie ośrodków pomocy uzależnionym.

Oceń treść:

Average: 8 (2 votes)

Komentarze

doktor_koziełło
Ech, problemy cywilizowanego świata. A tu osiedlowy sebix kupuje w necie jakieś RC gówno, miesza pól na pół z kreatyna i goni to jako włada.
Zajawki z NeuroGroove
 • Ayahuasca

nazwa substancji- Ayahuasca(Peganum Harmala + Mimosa tenniflora)


poziom doświadczenia użytkownika - mj, #, benzydamina, dxm, xtc, lsd, salvia d.


set & setting- moje mieszkanie, pozytywny nastrój, strach przed nieznanym + dobry znajomy, który czuwał gdyby coś poszło nie tak.
 • LSD-25

To było siedem lat temu, dokładnie 1 sierpnia 1996. Takich dat nigdy się nie zapomina, takie dni pamięta się do końca dni na tym świecie, przynajmniej ja:)


Był słoneczny dzień, olimpiada w Atlancie i Hoffman do podjęcia z BABĄ NA ROWERZE - taki obrazek jak wiecie:) Było dwóch kumpli i trochę żetonów już na koncie. Jednak BABA NA ROWERZE z 1 sierpnia 1996 była najbardziej wyjątkową z bab! Przywieziona prosto z Amsterku aż kleiła się w łapach. Była świeżutka a jej oleistość napawała nadzieją niezłej jazdy...

 • Grzyby halucynogenne
 • Marihuana
 • Pierwszy raz

Pozytywne nastawienie na nowe doświadczenie. Oszołomiony ciekawością działania grzybków. Las okalający wioskę w której spędziłem sporą część dzieciństwa. Starannie dobrane miejsce. Zagajnik otoczony mokradłami. Śpiew ptaków, szum drzew.

Godzina mniej więcej 14:50, bardziej mniej niż więcej.
Wyciągam odmierzoną porcję pieczarek. Waga wskazywała 1,5 grama. Odrzucam kilka egzemplarzy, nie wyglądają apetycznie. Finalnie wyszło pewnie z 1,2-1,3 grama. Z niechęcią rozgryzam suche kapelusze i łodygi, popijam sokiem pomarańczowym...

 • Alprazolam
 • Dekstrometorfan
 • Dimenhydrynat
 • Kodeina
 • Tramadol
 • Uzależnienie

Zupełna świadomość swoich działań

Jest to moj zbiór doświadczeń związanych głównie z kodeina, jak  opis prawdopodobnie postępującego uzależnienia. 

 

Nigdy nie planowałem próbować opioidów. W końcu mało jest osób które nie żałują swojej pierwszej próby. Zawsze miałem wrażenie że to najłatwiejsza droga prowadząca do przyjemności. Ale przecież nigdy nie spróbować to jak stracić. Wiedziałem że to kwestia czasu, bo jeśli nie mówi się stanowczo NIE, to w końcu powie się Tak.

 

Pierwsza próba 150mg kodeiny zupełnie nie planowana i przypadkowa. Również nieudana, bo trip podobny jak wypicie melisy.

randomness