Wyhodowano marihuanę w bioreaktorze. Jest 12-krotnie mocniejsza

Izraelska firma planuje podbój rynku dzięki klonowaniu marihuany. Opracowana przez nią technologia pozwala wpływać na moc produkowanego specyfiku oraz zaoszczędzić na czasie i surowcach.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

oiot.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

135

Izraelska firma planuje podbój rynku dzięki klonowaniu marihuany. Opracowana przez nią technologia pozwala wpływać na moc produkowanego specyfiku oraz zaoszczędzić na czasie i surowcach.

Tańsza i mocniejsza

BioHarvest Sciences to izraelska firma, która wyprodukowała nie tylko tańszą, ale i wydajniejszą alternatywę dla medycznej marihuany. Cała technologia opiera się na użyciu bioreaktora do rozmnożenia pobranych komórek konopi w celu uzyskania biomasy. Ta nie jest zmodyfikowana genetycznie i zachowuje właściwości oryginalnej rośliny, z tą różnicą, że podnosi stężenie występujących w niej związków, takich jak THC oraz CBD… 12-krotnie! Ciśnie się na usta tylko jedno – ale odlot!

Czym jest bioreaktor? Najprościej mówiąc jest to urządzenie umożliwiające prowadzenie procesów mikrobiologicznych oraz hodowlę komórek organizmów wielokomórkowych. Pozwala na sterylność i dostosowywanie oraz monitorowanie parametrów.

Do wytworzenia substancji nie potrzeba pola uprawnego, tylko odpowiednich pojemników do replikacji komórek. Pozwala to zaoszczędzić czas, ponieważ konwencjonalny proces hodowli marihuany wynosi średnio od 14 do 23 tygodni, kiedy tej technologii wystarczają zaledwie trzy.

To nie jedyna korzyść płynąca z takiej formy produkcji, gdyż wykorzystanie bioreaktora sprawia, że spada także ilość potrzebnych zasobów, takich jak woda, prąd oraz ludzka praca. Izraelska firma szacuje, że każdy kilowat energii elektrycznej pozwala wytworzyć ich sposobem o 8 razy więcej materiału niż w zwykłych warunkach z normalnych roślin oraz zmniejszyć zapotrzebowanie na grunty o ponad 90 proc. Środowisko bioreaktora ma również inne zalety, bowiem chroni produkt przed zanieczyszczeniami i rozwojem grzybów.

Tak wygląda uzyskany materiał. W ogóle nie przypomina suszu konopnego (źródło: BioHarvest Sciences)

„Marihunaen? A komu to potrzebne?”

Kontrolowane środowisko replikacji komórek marihuany pozwala na dobranie odpowiednich stężeń i gwarantuje ich powtarzalność. Dochodzi do tego niezwykła oszczędność czasu produkcji oraz zasobów, a to wszystko przekłada się na to, że klient otrzyma tańszy substytut medycznej marihuany. Biomasa, o której mowa, może być podana w różniej formie – w postaci do palenia, kroplach, gumach do żucia czy pigułkach.

Unikalna kompozycja znacznych ilości głównych i pomniejszych kannabinoidów toruje drogę wielu rozwiązaniom terapeutycznym, opartym na konopiach, które są ukierunkowane na przewlekłe dolegliwości, takie jak leczenie bólu, lęku, zaburzeń snu oraz ADHD.

– podsumowuje zalety tej metody BioHarvest

BioHarvest twierdzi, że ich metoda jest przełomowa i znacząco wpłynie na branżę. Już teraz firma nie traci czasu i ubiega się o niezbędne licencje na produkcję i sprzedaż swojego produktu do użytku medycznego w Izraelu i Stanach Zjednoczonych.

Jest to zrozumiały ruch, gdyż rynek w USA jest niezwykle chłonny, a medyczne użycie konopi zostało zalegalizowane w 39 stanach i w Dystrykcie Kolumbii.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • DMT
  • Przeżycie mistyczne

DOBRE + ZŁE paradoksalnie

Każdy kto jest wtajemniczony wie, że to co opisywał Mckenny było METAFORAMI, jako, że wszystkie języki świata są zbyt "płaskie" aby opisać doświadczenie po DMT. Trip na DMT odczuwa się na poziomie duchowy, molekularnym, uczuciowym, astralnym, nie wizualnym tak jak to niektórzy opisują. Każdy to przeżywa/odczuwa inaczej, trip jest indywidualny. To co pisał MCkenny nie jest dosłownie opisem tego co widział, a tego co odczuwał. Wiesz co to metafora ? Sam MCkenny pisał, że tego nie da się opisać, ale spróbuje... Pisał, że opisy są jedynie Metaforami, czyli poniekąd kłamstwem.

  • Marihuana

Substancja: Marihuana (ok. 0.7g)

Wiek, waga: 18lat, 60kg

Exp: Etanol, nikotyna, kofeina, THC

Set & Settings: ciasne pomieszczenie u kumpla (T), łąka, własny dom

  • Dekstrometorfan

Pewnej slonecznej soboty kumpela (G) zorganizowała ognisko w pobliskiej piwiarni leśnej, umiejscowionej na skarju lasu. Postanowiliśmy wraz z (S) i jeszcze 4 kumpelami najeść się acodinów. Skoczylismy z rana do apteki i kupilismy 2 opakowania w cenie 5,55zł za jedno.


  • Lophophora williamsii (meskalina)


Podsumowanie
Czy trip zmienil mnie? Mysle, ze nie, aczkolwiek przypomnial

mi o sprawach ktore kiedys widzialem, ktore sa wazne, a o ktorych

zapomnialem. Warto jednak o tym wszystkim pamietac. Pozwolil mi

jednak odpowiedziec na rozne pytania, ktore zadawalem sobie do tej

pory, niestety odpowiedzi nie sa wcale przyjemne.