REKLAMA
Wlochy: rzadowa kontrofensywa przeciw narkotykom

Na razie w postaci deklaracji: cannabis prowadzi do schorzen psychicznych

Anonim

Kategorie

Źródło

Metro-Roma/Il Messaggero
luxx

Odsłony

5418

Rzym. Nie będzie można więcej posiadać jakichkolwiek substancji odurzających, nawet do tzw. użytku osobistego. Znika idea rozróżniania i interpretacji posiadanej ilości. Oto nowość wprowadzona do projektu ustawy podpisanej przez wicepremiera Gianfranco Finiego, która wejdzie w Zycie do końca 2003 roku.

Według Finiego ustawa powiąże ze sobą kwestie prewencji, pomocy uzależnionym oraz systemu kar dla łamiących prawo. Zgadza się z nim szef gabinetu premiera Casini, który uważa, że "nie ma różnicy między narkotykami ciężkimi i lekkimi", nie może być więc mowy o jakiejkolwiek formie legalizacji tych używek. Ten sam punkt widzenia reprezentuje minister zdrowia Sirchia.

Polemikę z rządem podtrzymuje jedynie posłanka Luana Zanella z Zielonych. Według niej "strategia rządowa była już ćwiczoną w przeszłości i przyniosła więcej zgonów, chorób, zatrzymań i zachowań nielegalnych". Komuniści wezwali do zorganizowania referendum w tej sprawie. Brak zgody na plany rządowe istnieje także ze strony Luigi Ciottiego, dla którego "rehabilitacja uzależnionych nie może mieć tylko charakteru farmakologicznego, lecz przede wszystkim społeczny"

Według włoskiej rządowej Rady Zdrowia spożywanie konopi prowadzi do ciężkiego uszkodzenia układu nerwowego.

Rada Najwyższą ds. Zdrowia (CSS) przy gabinecie rządowym jest zdania, że "nie można uznawać konopi za lekki narkotyk" i "że jego spożycie nie może być uważane za rezygnacje z odpowiedzialności za swoje zdrowie". Zwraca na to uwagę także Ministerstwo Zdrowia, przypominając, że minister Girolamo Sirchia poprosił Rade o dokument na temat efektów spożycia konopi. Utrzymując, że liczba młodych ludzi, którzy pala konopie jest we Włoszech bardzo wysoka, CSS jest zdania, że "spożycie konopi morze prowadzić do ciężkich efektów zawałowych oraz uzależnieniowych:
przechodzenia do spożywania innych narkotyków jak kokaina i opioidy, redukcji zdolności kognitywnych, pamięci i zdolności psychomotorycznych oraz schorzeń długotrwalych - schizofrenii, depresji i nerwicy; możliwe są także choroby układu oddechowego, np. bronchit i enfisema".

CSS oceniła ostatnie badania narkotykowe i zwłaszcza rezultaty niektórych badan klinicznych, których zawartość została streszczona w relacji autorstwa prof. Silvio Garattiniego. Według ekspertów CSS młodzież i dzieci są "szczególnie podatne" na negatywne efekty działania konopi.

CSS ma zatem nadzieje, że odpowiednie autorytety podziela się z młodzieżą informacjami na temat negatywnych efektów działania konopi, szczególnie raportem na temat związków miedzy spożyciem konopi a rozwojem problemów zdrowia psychicznego.

"Dedykujemy te już 'ente' niezbite dowody medyczno-naukowe odnośnie do ciężkich objawów spożycia trawki tym wszystkim złym 'znawcom' tematu, którzy na kościach naszych dzieci tworzą dezinformacje" - tak skomentował dokument CSS senator Pedrizzi (Alleanza Nazionale).

- "To fundamentalne i rozstrzygające oświadczenie — przyznaje Pedrizzi, odpowiedzialny w AN za politykę rodzinną - potwierdza, że rozróżnienie na narkotyki 'lekkie' lub 'słodkie', a więc 'dobre' i narkotyki 'ciężkie' lub 'mocne', a więc 'złe', podtrzymywane przez antyprohibicjonistów i pasujące do ich opisów legalizacji, jest naukowo fałszywe i społecznie szkodliwe. I trzeba wiedzieć, że jako konopie są naturalnie odmienne od działania alkoholu czy tytoniu i dlatego bardziej zgubne. Teraz życzymy sobie tylko, aby źli 'znawcy' nie obwiniali organu czysto naukowego, neutralnego i apolitycznego o prohibicjonizm i obskurantyzm polityczny".

Odbijając piłeczkę deputowana Zanella z Zielonych stwierdziła: "To bardzo ważne, że organy charakteryzujące się dotąd niezależnością polityczna tracą swoja rolę naukową w dyspucie ideologicznej,
która mieć będzie ciężkie i negatywne nawroty w trakcie działań prewencyjnych i rehabilitacyjnych"

Sonda przeprowadzony na zlecenie ministerstwa edukacji w 300 włoskich szkołach wykazał,a ze 1 uczeń na 3 zapalił trawkę przynajmniej raz w życiu.

[z Rzymu - luxx]

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

Daft (niezweryfikowany)
No proszę, u Włochów w rządzie tacy sami debile, jak u nas...
hempunoragrassa (niezweryfikowany)
Sredniowiecze.
macthc (niezweryfikowany)
&quot;I trzeba wiedziec, ze jako konopie sa naturalnie odmienne od dzialania alkoholu czy tytoniu i dlatego bardziej zgubne. &quot; <br>HAHAHAHHAHAHAHAHHAHAH ależ argumenty:))
tak wogole (niezweryfikowany)
spala sie 60% konopi palonych w europie :-)
AT (niezweryfikowany)
Sredniowiecze.
Zbyro. (niezweryfikowany)
No i wszystko jasne. Wlochy jak nam wiadomo, sa rzadzone przez mafie ktora czerpie zyski z narkobiznesu. Czynnikiem ksztaltujacym cene jest dostepnosc narkotyku i sankcje prawne grozace za posiadanie (im ostrzejsze tym cena wyzsza). Nagadanie ludzia bzdur o szkodliwosci i zwiekszenie kar za posiadanie poskutkuje zwiekszeniem ceny i wiekszym zyskiem (sorry ze zdrozalo o 10euro, ale gliniarze zrobili pare nalotow, poza tym moge dostac 10 a nie 5 lat), a czlowiek ktory pali i tak kupi (ci ktorzy beda howdowac pewnie beda scigani, zreszta i tak bedzie ich niewielu). Najwiecej zarobia grube ryby powiazane z polityka (hint: POLSKA ? :hint) ktorym jest to na reke, bo plotki ktore zostana przy okazji zlapane i tak zostalyby capniete predzej czy pozniej, bo dilerzy mafii sa nietykalni i wszyscy o tym wiemy.
Bob (niezweryfikowany)
No i wszystko jasne. Wlochy jak nam wiadomo, sa rzadzone przez mafie ktora czerpie zyski z narkobiznesu. Czynnikiem ksztaltujacym cene jest dostepnosc narkotyku i sankcje prawne grozace za posiadanie (im ostrzejsze tym cena wyzsza). Nagadanie ludzia bzdur o szkodliwosci i zwiekszenie kar za posiadanie poskutkuje zwiekszeniem ceny i wiekszym zyskiem (sorry ze zdrozalo o 10euro, ale gliniarze zrobili pare nalotow, poza tym moge dostac 10 a nie 5 lat), a czlowiek ktory pali i tak kupi (ci ktorzy beda howdowac pewnie beda scigani, zreszta i tak bedzie ich niewielu). Najwiecej zarobia grube ryby powiazane z polityka (hint: POLSKA ? :hint) ktorym jest to na reke, bo plotki ktore zostana przy okazji zlapane i tak zostalyby capniete predzej czy pozniej, bo dilerzy mafii sa nietykalni i wszyscy o tym wiemy.
Angela (niezweryfikowany)
Spoko Ale i tak Posdrawiam Kochanom Polske Angela Bojowa
CHESTER (niezweryfikowany)
Co za idioci. Takich galganow to za noge i o sciane. I jeszce niby ziolo jest bardziej zgubne od alkoholu i fajek...
palacz (niezweryfikowany)
opamiaetajcie sie kurwaa!!!!!! <br>
ekz kartel (niezweryfikowany)
ja pale i nie kupuje od rzadnych wlochuw tylko mam znajomego ktory jest z ruskiej mafii- seryjnie ja mam zawsze swieze i mocne zielsko i co tylko zechce a oprucz tego choduje tak dla samego siebie-esper biala podlaska
Don Sanchi (niezweryfikowany)
mam znajomego w yakuzie slabo mowi po polsku ale zna sienna zeczy i wiem ze wlochy to nie gowno lecz powaga yakuza ma o sto razy lepsza kokaine
Zajawki z NeuroGroove

A o to mój ulubiony TR dotyczący Lejdi S:

Autor: Dr.Benway, 09.10.2007

Nie wierzyłem, że coś, co wygląda jak pomielone i zeschnięte wielbłądzie gówno jest w stanie w jakimś większym stopniu zaburzyć świadomość. Szawia jednak wyrwała mnie z butów i przez własną ignorancję zafundowałem sobie jednego z najintensywniejszych badtripów w życiu.

Doświadczenie: marihuana / hasz (8 lat intensywnej praktyki), alkohol, amfetamina (incydentalnie), eter, podtlenek azotu, grzyby (łysiczki), miksy powyższych

  • MDMA (Ecstasy)
  • Powój hawajski
  • Pozytywne przeżycie

wieczór w polskim getcie

Była to moja pierwsza przygoda z powojem, nie pamiętam wszystkich szczegółów, ale postaram się opisać ją najdokładniej jak potrafię.

 

  • Kodeina
  • Problemy zdrowotne

Dwór, później dom i wystawa (myślałem, że do tego momentu mi przejdzie już). Ogólnie raczej dobre, gdyby nie humorek kodeiny.

Pierwszy raz z kodeiną był taki, że zabrałem 150mg i było bardzo fajnie. Lecz drugi, nawet nie wiem jak to opisać, albo mała tolerancja, albo nieszczęsny sulfogwajakol (20 * 300mg = 6 gram).
3:30 PM

  • MDMA (Ecstasy)
  • Pozytywne przeżycie

Zielona łąka w sercu Borów Tucholskich; wspólny wyjazd w zgranej paczce 12 osób. Wszyscy już wcześniej brali MDMA i wprost nie mogą się doczekać, kiedy znowu ogarnie ich pluszowa miłość.

Charzykowy, spokojna wieś turystyczno-letniskowa położona w sercu Borów Tucholskich. Jednak w ten jeden weekend spokój Charzyków zakłóciła pewna ćpuńska ferajna, mająca tylko jeden cel: szerzyć wszędzie wokół degenerację, psychodelę i pieprzoną hipisowską wolną miłość! Na ten krótki czas Charzykowy przekształciły się w wieś empatogenno-psychodeliczną…

 

Dzień 1. Tu jest tak fajnie, a tam w pokrzywach tak śmiesznie, czyli MDMA.

   

randomness