Władze tajlandzkie przejęły masową dostawę metamfetaminy o wartości prawie 38 mln dolarów

Władze tajlandzkie przejęły masową dostawę metamfetaminy o wartości prawie 38 milionów dolarów w pobliżu granicy z Laosem, poinformowali we wtorek urzędnicy, podkreślając rolę królestwa jako rurociągu dla narkotyków zalewających Azję Południowo-Wschodnią.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

biznes.radiozet.pl
ask-ssm/gle/sm/OP

Odsłony

192

Władze tajlandzkie przejęły masową dostawę metamfetaminy o wartości prawie 38 milionów dolarów w pobliżu granicy z Laosem, poinformowali we wtorek urzędnicy, podkreślając rolę królestwa jako rurociągu dla narkotyków zalewających Azję Południowo-Wschodnią.

Władze we wtorek znalazły około 788 kilogramów metamfetaminy w opuszczonej ciężarówce, w północnej prowincji Chiang Rai, sercu słynnej strefy produkcji narkotyków "Golden Triangle".

Ponad 9 milionów tabletek metowych znaleziono również w workach na nawozy wewnątrz pojazdu, około 100 metrów od rzeki Mekong, która dzieli Tajlandię i Laos.

- Oba rodzaje narkotyków znaleziono w opuszczonej ciężarówce w dzielnicy Wiang Kaen w prowincji Chiang Rai - powiedział agent wojskowy AFP, żądając anonimowości.

Powiedział, że przemytnicy narkotyków już uciekli, podczas gdy władze zatrzymały trzech tajlandzkich mężczyzn podejrzanych o przygotowywanie się następnego celu.

Złoty Trójkąt - odległy region, w którym spotykają się północna Tajlandia, Myanmar i Laos - jest bazą dla karteli, które wytwarzają ogromne ilości opium i meth, które są przemycane przez porowate granice do krajów całej Azji.

Powszechnie znana jako "lód", metamfetamina jest silniejszą formą narkotyku, który sprzedaje się w Tajlandii za około 60-80 dolarów za gram.

Narkotyk jest często przemycany na południe do Tajlandii, a następnie do Malezji, a nawet Australii - największego na świecie konsumenta metamfetaminy - gdzie gwałtownie rośnie cena.

Niższa i tańsza kuzynka Lodu, pigułki z kofeiną zwane "yaba", również są bardzo popularne w całej Azji.

Funkcjonariusze ds. Narkotyków twierdzą, że zajęcie pick-upa było jednym z największych, z ceną hurtową metamfetaminy wycenioną na 37,8 mln dolarów w Tajlandii.

Nie minął nawet tydzień odkąd władze skonfiskowały 700 kilogramów metamfetaminy przewożonej w ciężarówce, podróżującej po południowym krańcu Tajlandii, który prowadzi do Malezji.

Narkotyki zostały znalezione 28 marca wśród zapakowanych owoców, w prowincji Chumpon.

- Narkotyki były przewożone przez Tajlandię do Malezji i kierowane do krajów trzeciego świata - powiedział Soonthorn Chalermkiat z Biura ds. Zwalczania Narkotyków.

- Dwóch tajlandzkich i dwóch malezyjskich przemytników zostało aresztowanych - dodał.

Rekordowe ilości yaby i bardziej uzależniającej metamfetaminy zostały zajęte przez tajską policję.

Oceń treść:

Average: 8.5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Cytyzyna
  • Pierwszy raz

I: Ciąg kofeinowy, brak snu, odprowadzanie dziewczyny na pociąg, działka, mieszkanie. II: Set: Jestem w dobrym nastroju, choć zmęczony. Ostatnio prawie ciągle czuję zmęczenie, może to przez to, że 5 dni temu odstawiłem kofeinę po ciągu, a może dlatego, że dużo zadań na siebie biorę, może przez pogorszenie odżywania, nie wiem. Nie jadłem nic od około 3 godzin. Jestem po pracy, z moją dziewczyną, Ajlo. Setting: Jesteśmy nad rzeką, w najbardziej naturalnych terenach, w które możemy dojść na spokojnie z buta z domu. Jest popołudnie. III: Set: Lekko niewyspany. Czuję się dobrze, lekko zmęczony ciężką drogą tutaj oraz rozmawianiem przez telefon o ciężkich rodzinnych sprawach. Jestem na czczo. Setteing: Jestem na krańcu naturalnej wyspy na rzece. Jest przed południem i jest ciepło.

Pierwszy raz wziąłem Desmoksan będąc na fazie w ciągu kofeinowym, na dużych niekontrolowanych dawkach i na braku snu. Wziąłem 3 tabletki i jedyne, co zaobserwowałem, to mocniejsze czucie serca, założyłem więc, że to optymalna dawka.

 

//Około 2 tygodnie później//

 

Substancja: Desmoksan 3 tabletki = 4,5 mg Cytyzyny = ~0.08 mg/kg. Postanowiłem wziąć taką dawkę po poprzednim doświadczeniu i przeczytaniu całego tematu na hypie oraz informacji w internecie.

 

  • Dekstrometorfan

Nazwa substancji: Dekstrometorfan


Dawka: 450 mg przy wadze 70 kg


Doświadczenie: dxm,ganja,gałka,efedryna,tabaka no i oczywiście etanol

To było moje drugie spotkanie z dxm, chociaż to pierwsze było bardzo lightowe(jedynie 150 mg).

  • N2O (gaz rozweselający)
  • Pierwszy raz

Sam w domu, ciekawy działania.

TR z dedykacją dla machabeus & yojoe którzy napisali „Magiczny świat N2O -Wdech to śmiech!” Po przeczytaniu którego byłem już pewny której używki spróbuję jako kolejnej.
https://neurogroove.info/trip/magiczny-swiat-n2o-wdech-smiech

randomness