Wielka Brytania: pacjenci szpitali powinni mieć dostęp do e-papierosów?

W najnowszym raporcie Royal College of Physicians stwierdzono, że palacze powinni mieć możliwość korzystania podczas pobytu w szpitalu z elektronicznych papierosów. Powinno im się także oferować leczenie z uzależnienia.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Rynek Zdrowia/londynek.net

Odsłony

46

W najnowszym raporcie Royal College of Physicians (RCP), organizacji zajmującej się doskonaleniem praktyki medycznej, stwierdzono, że palacze powinni mieć możliwość korzystania podczas pobytu w szpitalu z elektronicznych papierosów. Powinno im się także oferować leczenie z uzależnienia.

Jak stwierdzili przedstawiciele RCP podczas londyńskiej konferencji “Innovation in Medicine”, obecnie nikt nie pyta pacjentów przyjmowanych do szpitali o nałóg palenia, nikt nie oferuje im także pomocy w zerwaniu z nim. Tymczasem takie wsparcie jest potrzebne, podobnie jak możliwość korzystania w lecznicach z elektronicznych papierosów. Osoby uzależnione nie będą wówczas sięgały po tradycyjne - informuje serwis londynek.net

Zdaniem naukowców, pracownicy służby zdrowia powinni być rutynowo szkoleni w zakresie pomocy w wychodzeniu z nałogu. Tymczasem w Anglii zadania te zostały w 2013 r. przeniesione na samorządy lokalne.

Jak przekonuje profesor John Britton, prezes RCP’s Tobacco Advisory Group, leczenie z nałogu ponad 1 mln palaczy, którzy są przyjmowani każdego roku do szpitali, daje NHS unikatową szansę na poprawę jakości życia pacjentów, przy jednoczesnej oszczędności środków na leczenie następstw palenia. Palenie to największa możliwa do uniknięcia przyczyna zgonów i niepełnosprawności w Wielkiej Brytanii.

Komentując wyniki raportu, Duncan Selbie, prezes Public Health England wskazał, iż jedna czwarta wszystkich pacjentów szpitali to palacze.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Inne

Od pewnego czasu towarzyszy mi zmęczenie spowodowane zarywaniem nocy oraz ogólna ospałość i niemoc wywołana małą iloścą ruchu. Postanowiłem wykorzystać swoje doświadczenie zielarskie, żeby w dość naturalny sposób sobie pomóc

Ten raport może zdecydowanie odbiegać od większości zamieszczonych na neurogroove wpisów, z racji tego, że użyte substancje są stosowane głównie w postaci przypraw. Ich synergiczne działanie doprowadziło mnie jednak do tak ciekawego stanu, że postanowiłem że naprawdę warto się tym doświadczeniem podzielić i polecić tą mieszankę wszystkim, którym dokucza chroniczne zmęczenie.

  • Benzydamina
  • Pozytywne przeżycie

Nastawiony byłem pozytywnie, okoliczności były proste - stwierdziłem, że raz na miesiąc mogę czegoś spróbować, a po ostatniej benzie w tej samej dawce nie zapisałem trip reporta i poszedł w diabły. Poza tym - nie było to coś, co mogło by Was, czytelnicy zaskoczyć (haluny jak haluny, nic ponadto). Noc, wcześniej wypite kulturalnie dwa piwa z kolegą z pracy, w razie czego trzy kolejne do domu przyniesione. Babka śpi, Rodzice w pracy.

23:30 pobrałem 2g benzy z tantum rosa. coś czuję, że nie będzie to łatwa noc. ;)

Strasznie nie lubię przyjmować benzy, mam ciary nawet przez 10 minut po spozyciu. tego smaku nie zabija nawet smak fajki, zaraz otworzę browara i zobaczymy. Zgasiłem wpół dopalonego peta, raz mi się cofnęło. 23:50 T+20 

Haluny słuchowe już są. Czuję się tak jak gdybym był w pustym pomieszczeniu, szuranie kapciami nie jest normalne - powstaje tak jak gdyby echo. Z widoków... Kropki mi latają przed oczami. 

Same oczy piekły mnie przed chwilą, nie wiem czy ze zmęczenia czy z ćpania.

  • Dekstrometorfan
  • Pozytywne przeżycie
  • Szałwia Wieszcza

Humor nijaki, nastawienie pozytywne. Chęć przeżycia kolejnej przygody i bliższego zapoznania się z Sally. W końcu.

Godzina dwudziesta trzecia ileśtam. Pacjent podejmuje intoksykacje.

  • LSD-25
  • Pozytywne przeżycie

Piękny dzień i trip z Bratem.

Witam. Standardowo informuję, że jakby ktoś coś, to wszystko sobie wymyśliłem;-)

randomness