WHO: młodzież zachęcana do nałogu przez e-papierosy

Wskutek działań marketingowych przemysłu nikotynowego młodzież chętniej sięga po e-papierosy, co może prowadzić do ich uzależnienia - ocenia WHO. Jej przedstawiciele nie wierzą w dobre intencje nikotynowych gigantów.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

politykazdrowotna.com
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

52

Wskutek działań marketingowych przemysłu nikotynowego młodzież chętniej sięga po e-papierosy, co może prowadzić do ich uzależnienia - ocenia WHO. Jej przedstawiciele nie wierzą w dobre intencje nikotynowych gigantów.

Każdego roku na świecie z powodu spożywania tytoniu i narażenia na dym tytoniowy umiera ponad 8 mln ludzi. Nawyk ten jest główną przyczyną chorób, którym można zapobiegać - stwierdza Światowa Organizacja Zdrowia w swoim raporcie i wzywa kraje do większej regulacji urządzeń bezdymnych zawierających nikotynę.

Przemysł walczy z papierosami?

W weekendowym wydaniu "Sunday Telegrap", dyrektor generalny Philip Morris International Jacek Olczak wezwał Wielką Brytanię do zakazania papierosów w ciągu najbliższych 10 lat. Tym samym rząd miałby dać sygnał palaczom, z których wielu nadal uważa, że "alternatywy są gorsze od papierosów".

CEO Philip Morris International podkreśla, że dając palaczom "bezdymną alternatywę", a do tego wprowadzając odpowiednie regulacje i akcje informacyjne, problem palenia "można rozwiązać raz i na zawsze".

Philip Morris uznaje za alternatywę swój produkt IQOS, czyli urządzenie do podgrzewania, a nie spalania tytoniu. Jednocześnie w ubiegłym roku firma rozpoczęła również ekspansję swojego nowego produktu na wybranych rynkach, IQOS VEEV, który przypomina bardziej tradycyjne e-papierosy opierające się na podgrzewaniu liquidów z nikotyną.

Skuteczny marketing drogą do nałogu nastolatków?

Zapytany przez dziennikarzy o deklarację dyrektora jednego z głównych producentów przemysłu nikotynowego, dyrektor departamentu promocji zdrowia WHO Ruediger Krech powiedział: "Nie wierzę w nagłą przemianę z bycia prawdziwym problemem do bycia częścią rozwiązania".

- Chociaż dowody nie są jeszcze całkowicie rozstrzygające w kwestii e-papierosów, wiemy, że są one również szkodliwe- mówił.

Jak wskazywał, "na rynku istnieje około 16 000 smaków e-papierosów, w tym guma balonowa, lody waniliowe i czekoladowe ciasteczka". Dodał przy tym, że użytkownicy e-papierosów są „co najmniej dwa, jeśli nie trzy razy” bardziej narażeni na pozostanie palaczami papierosów.

- Firmy tytoniowe promują e-papierosy poprzez eleganckie wzornictwo produktów, wpływowe media społecznościowe i smaki - powiedziała Kelly Henning z Bloomberg Philanthropies. - Wiemy, że e-papierosy są niezwykle atrakcyjne dla dzieci, a celem branży jest uzależnienie od nich zupełnie nowego pokolenia użytkowników – dodała i przytoczyła dane ze Stanów Zjednoczonych, z których wynika, że jeden na 5 uczniów szkół średnich używa obecnie e-papierosów, czyli ok. 3,6 miliona dzieci.

Oceń treść:

Average: 9.5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Metkatynon
  • Przeżycie mistyczne

Za pozwoleniem autora wrzucam po delikatnej korekcie opis ostatnich wydarzeń:

Postaram się tu opisać w kolejności zdarzenia, o których po wytrzeźwieniu wiem, że to już była psychoza. Wcześniej były halucynacje itd. ale tylko po injekcji stima.

  • Chlorprothiksen

Substancja: CHLORPROTHIXEN SPOFA


Doswiadczenie: alkochol, ganja, kwasy, feta, efedryna, dxm, tabaka + wiele wynalazkow z apteki


Dawka: 4 x 50mg

  • Marihuana
  • MDMA (Ecstasy)
  • Pierwszy raz

Bardzo wysoki poziom ekscytacji związany z pierwszą próbą, lekko zdenerwowana. Pełna pozytywnego nastawienia i gotowa na przeżycie.Towarzystwo bardzo bliskiej osoby, Di. Miejsce - mój pokój. Lekkie obawy o zmarnowanie potencjału pigułki w związku z przebywaniem w pokoju.

Ekstazy - jak sama nazwa sugeruje - dostarcza niesamowitych wrażeń. Dobrej jakości, czysty towar zapewnia naprawdę euforyczną, nieoczekiwaną i niespodziewaną podróż w głąb siebie. W głąb czystej przyjemności duchowo fizycznej. A to wszystko za cudownym połączeniem amfetaminy i syntetycznej meskaliny, razem tworzących niesamowicie zgrany duet.

Miejsce akcji - mój pokój

Czas akcji - noc z soboty na niedzielę (5-6.07)

Czas trwania - około 4-5 godzin

Osoby towarzyszące - Di

Sposób zażycia i wielkość dawki - doustnie, 125 mg (pół tabletki).

  • N2O (gaz rozweselający)

Postanowiłem spróbować na sobie jak działa podtlenek azotu

(N2O). Zastanawiałem się nad sensem próby, bo nie wiem do czego

porównywać (trawa, grzyby, kwas itd. - to nadal dla mnie

nieznane). Uzyskałem go z pojemnika z bitą śmietaną firmy

Oetker (ok. 4zł), która od południa stała w lodówce (trzeba

schłodzić).

Podtlenek azotu jest gazem, więc chcąc go uzyskać trzeba

postępować w pewien określony sposób. Do dużej szklanki z wodą

na dno włożyłem spinacz od prania (obciążony ciężarkami