WHO: młodzież zachęcana do nałogu przez e-papierosy

Wskutek działań marketingowych przemysłu nikotynowego młodzież chętniej sięga po e-papierosy, co może prowadzić do ich uzależnienia - ocenia WHO. Jej przedstawiciele nie wierzą w dobre intencje nikotynowych gigantów.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

politykazdrowotna.com
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

77

Wskutek działań marketingowych przemysłu nikotynowego młodzież chętniej sięga po e-papierosy, co może prowadzić do ich uzależnienia - ocenia WHO. Jej przedstawiciele nie wierzą w dobre intencje nikotynowych gigantów.

Każdego roku na świecie z powodu spożywania tytoniu i narażenia na dym tytoniowy umiera ponad 8 mln ludzi. Nawyk ten jest główną przyczyną chorób, którym można zapobiegać - stwierdza Światowa Organizacja Zdrowia w swoim raporcie i wzywa kraje do większej regulacji urządzeń bezdymnych zawierających nikotynę.

Przemysł walczy z papierosami?

W weekendowym wydaniu "Sunday Telegrap", dyrektor generalny Philip Morris International Jacek Olczak wezwał Wielką Brytanię do zakazania papierosów w ciągu najbliższych 10 lat. Tym samym rząd miałby dać sygnał palaczom, z których wielu nadal uważa, że "alternatywy są gorsze od papierosów".

CEO Philip Morris International podkreśla, że dając palaczom "bezdymną alternatywę", a do tego wprowadzając odpowiednie regulacje i akcje informacyjne, problem palenia "można rozwiązać raz i na zawsze".

Philip Morris uznaje za alternatywę swój produkt IQOS, czyli urządzenie do podgrzewania, a nie spalania tytoniu. Jednocześnie w ubiegłym roku firma rozpoczęła również ekspansję swojego nowego produktu na wybranych rynkach, IQOS VEEV, który przypomina bardziej tradycyjne e-papierosy opierające się na podgrzewaniu liquidów z nikotyną.

Skuteczny marketing drogą do nałogu nastolatków?

Zapytany przez dziennikarzy o deklarację dyrektora jednego z głównych producentów przemysłu nikotynowego, dyrektor departamentu promocji zdrowia WHO Ruediger Krech powiedział: "Nie wierzę w nagłą przemianę z bycia prawdziwym problemem do bycia częścią rozwiązania".

- Chociaż dowody nie są jeszcze całkowicie rozstrzygające w kwestii e-papierosów, wiemy, że są one również szkodliwe- mówił.

Jak wskazywał, "na rynku istnieje około 16 000 smaków e-papierosów, w tym guma balonowa, lody waniliowe i czekoladowe ciasteczka". Dodał przy tym, że użytkownicy e-papierosów są „co najmniej dwa, jeśli nie trzy razy” bardziej narażeni na pozostanie palaczami papierosów.

- Firmy tytoniowe promują e-papierosy poprzez eleganckie wzornictwo produktów, wpływowe media społecznościowe i smaki - powiedziała Kelly Henning z Bloomberg Philanthropies. - Wiemy, że e-papierosy są niezwykle atrakcyjne dla dzieci, a celem branży jest uzależnienie od nich zupełnie nowego pokolenia użytkowników – dodała i przytoczyła dane ze Stanów Zjednoczonych, z których wynika, że jeden na 5 uczniów szkół średnich używa obecnie e-papierosów, czyli ok. 3,6 miliona dzieci.

Oceń treść:

Average: 9.5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Morfina
  • Pozytywne przeżycie

Substancja: Mak lekarski (Papaver somniferum).

 

 

Sposób przyjęcia: W postaci makiwary, doustnie (p.o)

 

Doświadczenie: Alkohol,Nikotyna,THC,Psylocybina,LSA,Mistrycyna,Tramal,

Oksykodon,Fentanyl,Kodeina,DXM,Efedryna i różne etnobotaniczne rośliny.

 

  • Marihuana
  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie

Nastrój bardzo dobry, nastawienie pozytywne. Marihuana spalona po raz pierwszy w domu w samotności.

Zamierzam opisać tutaj moje któreś z rzędu spotkanie z marihuaną. Postanowiłem tym razem zapalić porcję samemu w domu, bez udziału osób trzecich. Byłem ciekaw różnicy w przeżyciach, chociaż słyszałem wiele negatywnych opinii o paleniu w samotności.

  • Inne
  • Pierwszy raz

Spontan. Nastawienie: mieszanka wielkiego przerażenia z jeszcze większą ciekawością. Start: piwnica w bloku Z, przejście długą drogą, dom T. Nastój: dobry, lekko przestraszona. Otoczenie: najlepszy przyjaciel (T) i jego kumpel (Z).

Lato, upał, oczekiwanie na ukochanego (był w Irandii). Nagle dzwoni telefon. T, ogarnia mnie, że ma coś dobrego i że chce pokazać mi coś czego nigdy pewnie nie będę miała okazji przeżyć. Jeśli chodzi o jakie kowiek doświadczenie na tamten czas to mogę powiedzieć, że często piłam alko i popalałam papierosy, więc ciężko było mi od razu zgodzić się na to by spróbować lub nie. Ciekawość jak zawsze zwyciężyła, było koło 20.30 więc poszłam szybko z domu by nikt mnie nie zatrzymał.

  • Ruta stepowa

Postanowiłem napisać coś o rucie, co mam nadzieję przyda się innym podrożnikom, jako że

osobiscie prawdopodobnie nie spotkam sie z nią już więcej. Brałem Rute stepową (Peganum harmala)

kilka razy w dawkach 3-8g. Najpierw opiszę swoją ostatnią podróź, którą przebyłem parę dni temu.

randomness