WHO: młodzież zachęcana do nałogu przez e-papierosy

Wskutek działań marketingowych przemysłu nikotynowego młodzież chętniej sięga po e-papierosy, co może prowadzić do ich uzależnienia - ocenia WHO. Jej przedstawiciele nie wierzą w dobre intencje nikotynowych gigantów.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

politykazdrowotna.com
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

54

Wskutek działań marketingowych przemysłu nikotynowego młodzież chętniej sięga po e-papierosy, co może prowadzić do ich uzależnienia - ocenia WHO. Jej przedstawiciele nie wierzą w dobre intencje nikotynowych gigantów.

Każdego roku na świecie z powodu spożywania tytoniu i narażenia na dym tytoniowy umiera ponad 8 mln ludzi. Nawyk ten jest główną przyczyną chorób, którym można zapobiegać - stwierdza Światowa Organizacja Zdrowia w swoim raporcie i wzywa kraje do większej regulacji urządzeń bezdymnych zawierających nikotynę.

Przemysł walczy z papierosami?

W weekendowym wydaniu "Sunday Telegrap", dyrektor generalny Philip Morris International Jacek Olczak wezwał Wielką Brytanię do zakazania papierosów w ciągu najbliższych 10 lat. Tym samym rząd miałby dać sygnał palaczom, z których wielu nadal uważa, że "alternatywy są gorsze od papierosów".

CEO Philip Morris International podkreśla, że dając palaczom "bezdymną alternatywę", a do tego wprowadzając odpowiednie regulacje i akcje informacyjne, problem palenia "można rozwiązać raz i na zawsze".

Philip Morris uznaje za alternatywę swój produkt IQOS, czyli urządzenie do podgrzewania, a nie spalania tytoniu. Jednocześnie w ubiegłym roku firma rozpoczęła również ekspansję swojego nowego produktu na wybranych rynkach, IQOS VEEV, który przypomina bardziej tradycyjne e-papierosy opierające się na podgrzewaniu liquidów z nikotyną.

Skuteczny marketing drogą do nałogu nastolatków?

Zapytany przez dziennikarzy o deklarację dyrektora jednego z głównych producentów przemysłu nikotynowego, dyrektor departamentu promocji zdrowia WHO Ruediger Krech powiedział: "Nie wierzę w nagłą przemianę z bycia prawdziwym problemem do bycia częścią rozwiązania".

- Chociaż dowody nie są jeszcze całkowicie rozstrzygające w kwestii e-papierosów, wiemy, że są one również szkodliwe- mówił.

Jak wskazywał, "na rynku istnieje około 16 000 smaków e-papierosów, w tym guma balonowa, lody waniliowe i czekoladowe ciasteczka". Dodał przy tym, że użytkownicy e-papierosów są „co najmniej dwa, jeśli nie trzy razy” bardziej narażeni na pozostanie palaczami papierosów.

- Firmy tytoniowe promują e-papierosy poprzez eleganckie wzornictwo produktów, wpływowe media społecznościowe i smaki - powiedziała Kelly Henning z Bloomberg Philanthropies. - Wiemy, że e-papierosy są niezwykle atrakcyjne dla dzieci, a celem branży jest uzależnienie od nich zupełnie nowego pokolenia użytkowników – dodała i przytoczyła dane ze Stanów Zjednoczonych, z których wynika, że jeden na 5 uczniów szkół średnich używa obecnie e-papierosów, czyli ok. 3,6 miliona dzieci.

Oceń treść:

Average: 9.5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan

Set & Settings - Nudne jesienno zimowe wieczory w internacie. Jesteśmy razem z 6 kumplami w małym pokoju. Melancholia i stagnacja. liczmy na naprawde niezła banie:P Mamy do dyspozycji 6 paczek acodinu, zakupiliśmy sprzęcik w aptece w Tesco:O

Dawkowanie - średnio po 20 małych białych komandosów z gorzkimi minami:D

Wiek i doświadczenie - wszyscy po 17 lat, łykaliśmy ładny miesiąć dzień w dzień. DXM,tytoń,alko,marihuana,space diamond(i inne dopalacze)

  • Dekstrometorfan

  • 4-ACO-DMT
  • Przeżycie mistyczne

Noc. Nieznany niewielki lasek, gdzieś za czeską granicą. Pozytywne nastawienie, połączone z niewielkim strachem przed przyjęciem takiej dawki.

Wprowadzenie

randomness