REKLAMA
Uzależnienie od alkoholu spowodowane brakiem białka.

Już od dawna łączy się nadmierny lęk ze skłonnością do nadużywania substancji. Jest to kluczowy czynnik psychologiczny napędzający potrzebę picia alkoholu i jeden z pierwszych objawów odstawienia.

Anonim

Kategorie

Źródło

Alcoholism: Clinical and Experimental Research

Odsłony

5939

Już od dawna łączy się nadmierny lęk ze skłonnością do nadużywania substancji. Jest to kluczowy czynnik psychologiczny napędzający potrzebę picia alkoholu i jeden z pierwszych objawów odstawienia.

I oto badaczze z University of Illinois w Chicago odkryli, że mogą sterować potrzebą picia u zwierząt podlegającym eksperymentom poprzez manipulację zdarzeniami na poziomie molekularnym zachodzącymi w ich mózgach, które to zdarzenia są odpowiedzialne za proces powstania lęku.

Badanie zostanie opublikowane w najnowszym numerze magazynnu "Alcoholism: Clinical and Experimental Research" (Alkoholizm: Badania Medyczne i Eksperymenty - agquarx).

Badacze odkryli, że pewne białko znajdujące się w ciałku migdałowatym, regionie mózgu odpowiedzialnym za emocje, strach i lęk, kontroluje skłonność do picia alkoholu u zwierząt laboratoryjnych.

Szczury, którym regularnie podawano alkohol wykazywały wysoki poziom lęku po jego odstawieniu. W początkowych fazach odstawienia wykryto niski poziom aktywnej formy białka zwanego CREB w określonych regionach ciałka migdałowatego. Kiedy jednak alkohol pojawiał się w krwi szczurów lub, gdy eksperymentalnie podwyższono do normalnego poziomu stężenie wspomnianego białka, zachowania lękowe powodujące picie alkoholu znikły jak za dotknięciem magicznej różdżki.

"Od 30 do 70 procent alkoholików cierpi na lęki i depresję - picie jest dla tych ludzi formą samoterapii " - powiedział Subhash Pandey, profesor psychiatrii i dyrektor grup badawczych badających neurologiczne aspekty alkoholizmu w University of Illonois w Chicago - "Jeśli będziemy w stanie kontrolować objawy psychologiczne, może uda nam się pomóc milionom obywateli USA, będącym ofiarami uzależnienia od alkoholu".

Jak odkryli naukowcy, CREB; cyclic AMP responsive element binding protein (drobina odpowiedzialna z przyłączanie cyklicznego AMP - agquarx) po aktywacji reguluje proces produkcji białka zwanego neuropeptydem Y w mózgu. Niski poziom aktywnego CREB lub neuropeptydu Y jest skorelowany z objawami lękowymi oraz nadmiernym spożyciem alkoholu.

Badacze blokowali produkcję neuropeptydu Y u szczurów normalnych. Po obniżeniu poziomu tego białka, zwierzęta okazywały objawy lęku i zwiększały spożycie alkoholu. Po wyrównaniu poziomu neuropeptydu Y do stanu normalnego poprzez wstrzyknięcie do centrum ciałka migdałowatego, zachowanie polegające na nadmiernym spożyciu alkoholu znikało.

Badanie UIC było sponsorowane przez Department of Veterans Affairs i National Institute on Alcohol Abuse and Alcoholism.

Według NIAAA, w przybliżeniu 18 milionów mieszkańców USA cierpi z powodu problemu alkoholowego. Alkohol i nadużywanie narkotyków kosztują społeczeństwo około 276 miliardów dolarów rocznie.

W badaniu na UIC udział wzieli także Adip Roy i Huaibo Zhang, doktorzy psychiatrii.

Źródło: www.eurekalert.org tłumoczenie: agquarx

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

AleX (niezweryfikowany)
myslalem ze o fete chodzi jak tytul przeczytalem ;>
Fazujoshi (niezweryfikowany)
oraz miliardom Polaków, to moze pomóc ;)
Zajawki z NeuroGroove
  • Grzyby halucynogenne

Autor: PrezesSkt, 02.05.2007

Set & settings Pazdziernik 2004, dokładnej daty nie pamietam. Wieczór , chata mojej panny, ja i czterej kolesie. Nastawienie jak zwykle pozytywne do grzybowych tripów, choć miałem lekkie obawy.

Dawkowanie 55 suszonych łysiczek.

Wiek i doświadczenie wiek wtedy 17 lat w tej chwili 20.

  • Inne


kolejny trip, podroz setki ksztaltow,wiecie o co chodzi,ci ktorzy mieli do

czynienia,

wiedza,ze z czasem zatraca sie potrzebe dzielenia tym z kimkolwiek.Dlatego

bedzie krotkie

i troche bezsensowne bo doswiadczenie niezwykle osobiste, jak zwykle u

mnie -samotne.

Dzienne :) Wizualnie -nieprawdopodobne. Emocjonalnie - grzybowe.

Slowa w eter.  • Dekstrometorfan

WAGA: 68 kg

DOŚWIADCZENIE: DXM, Marihuana, Alkohol

DATA PRZYJĘCIA: 31.06.2009

SET & SETTINGS

Impreza u mnie w mieszkaniu, 6 osób razem ze mną. Start około godziny 19. Planowałem wziąć tego dnia 10 tabletek max, kolega proponował mi żebym wziął je wszystkie naraz, ale zbyt się balem żeby to zrobić, ale w końcu łącznie wziąłem 22 z przerwami

ZAŻYTE SUBSTANCJE: 22 tabletki Acodinu (330mg DXM)

  • 4-HO-MIPT
  • Pierwszy raz

podescytowanie, siedziała u jednego kolegi, potem u drugiego, po jakiś 3h wróciłam do domu.

Wczoraj odbył się mój pierwszy kontakt z psychodelikami. Przyjaciel dał mi 30mg 4ho-mipt. Brał to dzień wcześniej i mówił że miał delikatne efekty wizualne i cudowny humor ale nic więcej (jest możliwe że to dlatego że pomieszał z alkoholem?)

 

Podjęłam szybką decyzje i już godzinę póżniej zażyłam całość.

Musze dodać, że jestem dość drobna, waże ok. 40kg i większosć substancji działa na mnie 3 razy mocniej niż na innych wiec była to dla mnie ogromna dawka.

randomness