UK: tabletki ecstasy coraz częściej z logo atrakcyjnymi dla dzieci

Tabletki ecstasy dostępne na rynku coraz częściej miewają wzory atrakcyjne dla dzieci – ostrzegają eksperci po tym, jak trzy 12-letnie dziewczynki w Greater Manchester musiały zostać poddane hospitalizacji po zażyciu tabletki "Teddy".

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

The Guardian
Helen Pidd

Odsłony

3684

Tabletki ecstasy dostępne na rynku coraz częściej miewają wzory atrakcyjne dla dzieci – ostrzegają eksperci po tym, jak trzy 12-letnie dziewczynki w Greater Manchester musiały zostać poddane hospitalizacji po zażyciu tabletki "Teddy".

Fiona Measham, członek rządowej Rady Doradczej ds. Nadużywanie narkotyków (ACMD) i założycielka The Loop, organizacji charytatywnej, która na festiwalach muzycznych przeprowadza testy narkotyków przechwyconych lub celowo przekazanych, powiedziała, że spośród ogółu pigułek, które przetestowali na festiwalu Parklife w Manchesterze na początku tego miesiąca, około połowa miała logo lub wzory, które mogą przemawiać do dzieci:

Testowałam 30 różnych rodzajów pigułek na Parklife i pod względem charakteru wzorów można z grubsza podzielię je na dwie kategorie. Jedną nazwałbym "dobra luksusowe". Mamy tu zatem Louis Vuitton, Rolls-Royce, Rolex i tym podobne rzeczy. Pozostałe to wzory zorientowane na dzieci i młodzież: widzieliśmy pigułki z Darthem Vaderem, R2D2, Myszką Miki, jak również te teddy pills, różowe i niebieskie, które są rzeczywiście mają kształt pluszowych misiów.

Measham wątpi, by producenci nielegalnych narkotyków aktywnie starali się "zachęcić dzieci do wpadnięcia w sieci narkomanii". Bardziej prawdopodobne, że jest to próba odwołania się do retro-kiczu, modnego wśród młodych dorosłych kobiet.

Trzy 12-latki trafiły do szpitala w Salford w sobotni wieczór. Policja wezwana do centrum handlowego Salford Precinct została poinformowana, że dziewczęta wzięły tabletki ecstasy opisane jako "teddy pills". Funkcjonariusze uważają, że narkotyki mogły zostać przed połknięciem rozpuszczone w butelce napoju gazowanego.

22-letni mężczyzna i 21-letnia kobieta zostali aresztowani i przesłuchani, a następnie zwolnieni za kaucją.

Measham powiedziała, że narkotyki są w Salford tanie i łatwe do zdobycia:

Tabletki ecstasy, mogące utrzymać dorosłego mężczyznę na nogach przez całą noc kosztują tylko piątaka. To sposób na bardzo tani wieczór.

Tabletki są coraz silniejsze. W zeszłym miesiącu 17-letnia dziewczynka zmarła w klubie Victoria Warehouse w Salford po wzięciu, jak podano, pojedynczej tabletki "MasterCard". Measham powiedziała, że pigułki MasterCard testowane podczas festiwalu Parklife zawierały 250mg MDMA, aktywnego składnika. Standardowa dawka dla osoby dorosłej na jedną noc to wg. Measham 80-100mg

Ludzie po prostu nie wiedzą, co kupują. Gdybym miała porównać to do kupowania alkoholu, to byłoby to tak, jakby nabywca nie wiedział, czy dostanie shandy [niskoprocentowe połączenie piwa z lemoniadą - przyp. tłum.] czy whisky.

Oceń treść:

Average: 9 (2 votes)

Komentarze

doktor_koziełło
Ja pierdole. Przecież zawsze tak było. Dobre piguły wyglądały jak cukiereczki z ładnym logo. Po prostu angielska patola sięga szybciej po dragi.
STK (niezweryfikowany)
Czyli teraz winić za przedawkowania i zgony będziemy winić to jak wyglądają narkotyki? kto każe im je kur*a brać? Albo się ćpa z głową albo wcale.
Zajawki z NeuroGroove
  • MDMA (Ecstasy)


Pewnego pięknego dnia :) kupiliśmy sobie z J. motorole, mieliśmy je

rozłożone na 2 dni.Pierwszego wieczoru drops nie mógł mi się

załadować (a nie była to moja pierwsza piguła) i cały czas

chodziłam i marudziłam.

  • Dekstrometorfan
  • Uzależnienie

Różne

Historia mojego upadku po Acodinie.

 

Raport z ponad 6 lat ćpania.

 

 

 

Witajcie, dzisiaj a dokładnie dnia 17 stycznia 2019 roku spisuję ten raport. Jest to bardzo dziwny okres mojego życia i w związku sam raport może wyjść mi dosyć chaotyczny ale na pewno nie będzie bezwartościowy. Będzie to też dość intymne ale mam ogromną chęć podzielenia się swoimi doświadczeniami.

 

  • Marihuana
  • Zolpidem

by Ensoryt

  • Heroina

Spisano dn. 15/06/2004


Doświadczenie: Duze ;) (mj, speed, koks, MDxA, GHB, DXM, LSD, Psilocybe, 2C-I, i inne)