REKLAMA
UK: tabletki ecstasy coraz częściej z logo atrakcyjnymi dla dzieci

Tabletki ecstasy dostępne na rynku coraz częściej miewają wzory atrakcyjne dla dzieci – ostrzegają eksperci po tym, jak trzy 12-letnie dziewczynki w Greater Manchester musiały zostać poddane hospitalizacji po zażyciu tabletki "Teddy".

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

The Guardian
Helen Pidd

Odsłony

3068

Tabletki ecstasy dostępne na rynku coraz częściej miewają wzory atrakcyjne dla dzieci – ostrzegają eksperci po tym, jak trzy 12-letnie dziewczynki w Greater Manchester musiały zostać poddane hospitalizacji po zażyciu tabletki "Teddy".

Fiona Measham, członek rządowej Rady Doradczej ds. Nadużywanie narkotyków (ACMD) i założycielka The Loop, organizacji charytatywnej, która na festiwalach muzycznych przeprowadza testy narkotyków przechwyconych lub celowo przekazanych, powiedziała, że spośród ogółu pigułek, które przetestowali na festiwalu Parklife w Manchesterze na początku tego miesiąca, około połowa miała logo lub wzory, które mogą przemawiać do dzieci:

Testowałam 30 różnych rodzajów pigułek na Parklife i pod względem charakteru wzorów można z grubsza podzielię je na dwie kategorie. Jedną nazwałbym "dobra luksusowe". Mamy tu zatem Louis Vuitton, Rolls-Royce, Rolex i tym podobne rzeczy. Pozostałe to wzory zorientowane na dzieci i młodzież: widzieliśmy pigułki z Darthem Vaderem, R2D2, Myszką Miki, jak również te teddy pills, różowe i niebieskie, które są rzeczywiście mają kształt pluszowych misiów.

Measham wątpi, by producenci nielegalnych narkotyków aktywnie starali się "zachęcić dzieci do wpadnięcia w sieci narkomanii". Bardziej prawdopodobne, że jest to próba odwołania się do retro-kiczu, modnego wśród młodych dorosłych kobiet.

Trzy 12-latki trafiły do szpitala w Salford w sobotni wieczór. Policja wezwana do centrum handlowego Salford Precinct została poinformowana, że dziewczęta wzięły tabletki ecstasy opisane jako "teddy pills". Funkcjonariusze uważają, że narkotyki mogły zostać przed połknięciem rozpuszczone w butelce napoju gazowanego.

22-letni mężczyzna i 21-letnia kobieta zostali aresztowani i przesłuchani, a następnie zwolnieni za kaucją.

Measham powiedziała, że narkotyki są w Salford tanie i łatwe do zdobycia:

Tabletki ecstasy, mogące utrzymać dorosłego mężczyznę na nogach przez całą noc kosztują tylko piątaka. To sposób na bardzo tani wieczór.

Tabletki są coraz silniejsze. W zeszłym miesiącu 17-letnia dziewczynka zmarła w klubie Victoria Warehouse w Salford po wzięciu, jak podano, pojedynczej tabletki "MasterCard". Measham powiedziała, że pigułki MasterCard testowane podczas festiwalu Parklife zawierały 250mg MDMA, aktywnego składnika. Standardowa dawka dla osoby dorosłej na jedną noc to wg. Measham 80-100mg

Ludzie po prostu nie wiedzą, co kupują. Gdybym miała porównać to do kupowania alkoholu, to byłoby to tak, jakby nabywca nie wiedział, czy dostanie shandy [niskoprocentowe połączenie piwa z lemoniadą - przyp. tłum.] czy whisky.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)

Komentarze

doktor_koziełło
Ja pierdole. Przecież zawsze tak było. Dobre piguły wyglądały jak cukiereczki z ładnym logo. Po prostu angielska patola sięga szybciej po dragi.
STK (niezweryfikowany)
Czyli teraz winić za przedawkowania i zgony będziemy winić to jak wyglądają narkotyki? kto każe im je kur*a brać? Albo się ćpa z głową albo wcale.
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • Metoksetamina
  • Tripraport

Sam w pustym domu, własny pokój. Pełen komfort psychiczny

 

Słowem wstepu

Dość już dawno nie udało mi się naćpać dysocjantami. Lubię tą grupę narkotyków, ale ostatnimi czasy potrzebuję do pełnego zdysocjowania się dobrych warunków. Warunki w końcu się znalazły, znalazła się i paczka acodinu. Zazwyczaj wsuwam sobie 2, ale tym razem postanowiłem uskutecznić wzmacnianie dysocjantu dysocjantem. Testowałem już ten miks, jednak w zbyt dużych dawkach - totalna amnezja. Miałem nadzieję, żetym razem stosunek faza/pamięć będzie nieco lepszy.

  • Amfetamina
  • Metamfetamina
  • Pozytywne przeżycie
  • Tytoń

30 stopni upału, lekkie odwodnienie po zatruciu pokarmowym

Witam,

Piszę ten TR aby ostrzec potencjalnych amatorów mefy. Nie jest to dobry środek. Czemu? Przeczytajcie...

S&S:

Zacznę od tego, że w tym tygodniu kurowałem się po zatruciu pokarmowym. Nawadniałem się, brałem witaminy i elektrolity. Jakoś doszedłem do siebie. Upał mnie wykańczał ale cóż poradzić. Dziś wypiłem od około 11:00 4 piwa. Dotarłem w ten sposób do godziny 16:30 przy wiatraku dmuchającym mi w plecy. Całkiem miło jak na 30 C za oknem...

  • Dekstrometorfan
  • Pierwszy raz

Wieczór, własny pokój, pozytywny nastrój, cisza i spokój, chęć spróbowania czegoś nowego

Jest grudzień, drugi dzień świąt. Od kilku dni planuję swoją pierwszą przygodę z DXM. Chcę to zrobić w jakiś dzień wolny, kiedy będzie jasno, by maksymalnie doświadczyć tego przeżycia w jakimś cichym otoczeniu przyrody, jednak postanawiam zrobić to pod wpływem impulsu w tym momencie. Jest 16:15, wrzucam magiczną liczbę 6,66 mg substancji na 1 kg masy ciała, zapijając zieloną herbatą. To Dexacaps, więc obawiam się, że dodatek melisy może mnie zamulić. Chodzę po domu oddając się codziennym czynnościom i czekam na efekty.

  • Marihuana

moja przygode z mj postanowilem opisac po przeczytaniu jednego

artukulu na hypereal... Pierwszy raz zabakalem jak bylem "powiedzmy"

bardzo mlody, ale wtedy sie w to nie wciagnalem w ogole... Palilem

zadko, nie bylo po prostu okazji, w srodowisku w ktorym sie obracalem

prawie nikt nie palil, a jesli to rzadko... Druga klasa lo, mialem

pierwsze niezle tripy hehe..., zaczelo mi sie podobac, ale duzo nie

wiedzialem na ten temat, po prostu sie balem tego troche hehe, ale