UK: tabletki ecstasy coraz częściej z logo atrakcyjnymi dla dzieci

Tabletki ecstasy dostępne na rynku coraz częściej miewają wzory atrakcyjne dla dzieci – ostrzegają eksperci po tym, jak trzy 12-letnie dziewczynki w Greater Manchester musiały zostać poddane hospitalizacji po zażyciu tabletki "Teddy".

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

The Guardian
Helen Pidd

Odsłony

3330

Tabletki ecstasy dostępne na rynku coraz częściej miewają wzory atrakcyjne dla dzieci – ostrzegają eksperci po tym, jak trzy 12-letnie dziewczynki w Greater Manchester musiały zostać poddane hospitalizacji po zażyciu tabletki "Teddy".

Fiona Measham, członek rządowej Rady Doradczej ds. Nadużywanie narkotyków (ACMD) i założycielka The Loop, organizacji charytatywnej, która na festiwalach muzycznych przeprowadza testy narkotyków przechwyconych lub celowo przekazanych, powiedziała, że spośród ogółu pigułek, które przetestowali na festiwalu Parklife w Manchesterze na początku tego miesiąca, około połowa miała logo lub wzory, które mogą przemawiać do dzieci:

Testowałam 30 różnych rodzajów pigułek na Parklife i pod względem charakteru wzorów można z grubsza podzielię je na dwie kategorie. Jedną nazwałbym "dobra luksusowe". Mamy tu zatem Louis Vuitton, Rolls-Royce, Rolex i tym podobne rzeczy. Pozostałe to wzory zorientowane na dzieci i młodzież: widzieliśmy pigułki z Darthem Vaderem, R2D2, Myszką Miki, jak również te teddy pills, różowe i niebieskie, które są rzeczywiście mają kształt pluszowych misiów.

Measham wątpi, by producenci nielegalnych narkotyków aktywnie starali się "zachęcić dzieci do wpadnięcia w sieci narkomanii". Bardziej prawdopodobne, że jest to próba odwołania się do retro-kiczu, modnego wśród młodych dorosłych kobiet.

Trzy 12-latki trafiły do szpitala w Salford w sobotni wieczór. Policja wezwana do centrum handlowego Salford Precinct została poinformowana, że dziewczęta wzięły tabletki ecstasy opisane jako "teddy pills". Funkcjonariusze uważają, że narkotyki mogły zostać przed połknięciem rozpuszczone w butelce napoju gazowanego.

22-letni mężczyzna i 21-letnia kobieta zostali aresztowani i przesłuchani, a następnie zwolnieni za kaucją.

Measham powiedziała, że narkotyki są w Salford tanie i łatwe do zdobycia:

Tabletki ecstasy, mogące utrzymać dorosłego mężczyznę na nogach przez całą noc kosztują tylko piątaka. To sposób na bardzo tani wieczór.

Tabletki są coraz silniejsze. W zeszłym miesiącu 17-letnia dziewczynka zmarła w klubie Victoria Warehouse w Salford po wzięciu, jak podano, pojedynczej tabletki "MasterCard". Measham powiedziała, że pigułki MasterCard testowane podczas festiwalu Parklife zawierały 250mg MDMA, aktywnego składnika. Standardowa dawka dla osoby dorosłej na jedną noc to wg. Measham 80-100mg

Ludzie po prostu nie wiedzą, co kupują. Gdybym miała porównać to do kupowania alkoholu, to byłoby to tak, jakby nabywca nie wiedział, czy dostanie shandy [niskoprocentowe połączenie piwa z lemoniadą - przyp. tłum.] czy whisky.

Oceń treść:

Average: 9 (2 votes)

Komentarze

doktor_koziełło
Ja pierdole. Przecież zawsze tak było. Dobre piguły wyglądały jak cukiereczki z ładnym logo. Po prostu angielska patola sięga szybciej po dragi.
STK (niezweryfikowany)
Czyli teraz winić za przedawkowania i zgony będziemy winić to jak wyglądają narkotyki? kto każe im je kur*a brać? Albo się ćpa z głową albo wcale.
Zajawki z NeuroGroove
  • Kokaina
  • Marihuana
  • MDMA (Ecstasy)
  • Pierwszy raz

okres poświąteczny, pre-sylwestrowy nastrój euforyczy związany ze zbliżającym się dniem fajnej imprezki. pobyt w hotelu, późna noc, wróciliśmy z chłopakiem trochę zabujani alkoholem i wrzuceniem na pół MDMA na mieście

Akcja dzieje się w pokoju w hotelu, zmęczona po imprezie w stanie upojenia alkoholowego kładę się do łóżka. Dobrze wiem, co mnie czeka - wiele razy rozmawiałam o tym z chłopakiem, który kokainy kosztował z 5 razy w zyciu i chciał zapoznać mnie z działaniem białej królowej. Lekko bełkocząca próbujac pokonac senność podnoszę się do pozycji siedzącej, czuję niepokój - w końcu to twardy narkotyk, a ja jestem narkolaikiem. Ale okej, ufam mu, opisałam mu, czego się spodziewam - mówię - nie lubię, jak mnie "popierdala". Lubię się po prostu dobrze czuć. K. odpowiada, że to idealne oczekiwania.

  • Morfina
  • Pierwszy raz

Humor bardzo zły, chęć odcięcia się od świata w zaciszu własnego pokoju

Opiszę swoje pierwsze prawdziwe spotkanie z opiatami, nie wliczając w to kodeiny z prostej przyczyny nie "trawienia" jej odpowiednio przez mój organizm.

Historia zaczyna się od bardzo podłego humoru spowodowanego dużą ilością stresu, kłótni i utraty sporej ilości znajomości w przeciągu ostatnich paru dni. Myślałem, czym by się tu tego dnia dobić przeglądając podręczną apteczkę ćpuna, wybór stanął między snem po benzo a tabletką morfiny, którą miałem wziąć parę miesięcy wcześniej, lecz zdecydowałem, że jedno uzależnienie już mi wystarczy.

  • Marihuana

To było już dość dawno. Może dwa lata temu. Nie, nie. To było miesiąc przed

maturą, czyli w tamtym roku. Pomimo tego, że zdarzyło się już tyle

ciekawego, to tamte chwile to jedne z najpiękniejszych (do tej pory) chwil w

moim życiu. Takich chwil się nie zapomina.

Było przed maturą i w związku z tym zielona część klasy postanowiła sobie,

że do matury palić nie będzie. Warto tu jeszcze wspomnieć, że szara część

klasy była stosunkowo antagonistycznie nastawiona do tej zielonej.

  • Grzyby halucynogenne
  • Przeżycie mistyczne

w raporcie

"Z każdego drzewa tego ogrodu możesz jeść, Ale z drzewa poznania dobra i zła nie wolno ci jeść, bo gdy tylko zjesz z niego, na pewno umrzesz." I Moj. 2: 16-17

Z perspektywy lat widzę jasno: decyzja o spożyciu wynikła ze znudzenia i próżności. Dzień czy dwa wcześniej uraczyłem się srogo gałką muszkatołową, zejście było niemiłosierne. Przy końcu wzraz ze Współtowarzyszem wypiliśmy po piwie, może dwóch. W końcu wpadłem na pomysł wspólnego tripu. Sięgnęłem po zapas suszonych grzybów zbieranych w ubiegłym sezonie 2008 roku.

randomness