REKLAMA
UK: liczba aresztowań w związku z używaniem marihuany spadła o 46%

Zatrzymania za posiadanie marihuany spadły w Anglii i Walii o 46%, liczba osób otrzymujących policyjne ostrzeżenie o 48%, natomiast liczba osób postawionych w stan oskarżenia spadła o 33% .

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Anglia Today

Odsłony

310

Zatrzymania za posiadanie marihuany spadły w Anglii i Walii o 46%, liczba osób otrzymujących policyjne ostrzeżenie o 48%, natomiast liczba osób postawionych w stan oskarżenia spadła o 33% - wynika z informacji udostępnionych przez policję. W tym samym czasie (w latach 2010 - 2015) spożycie marihuany utrzymywało się na niezmienionym poziomie.

Policja z Durham, która ogłosiła w lipcu ubiegłego roku zaprzestanie ścigania okazjonalnych palaczy, podkreśla bardzo dobre rezultaty tej decyzji. Mike Barton, oficer tamtejszej policji, podkreśla, że pozwoliło to przenieść policyjne zasoby tam, gdzie jest to naprawdę potrzebne.

Statystyki policyjne za lata 2010-15 pokazują, że:

 • liczba zatrzymań za posiadanie marihuany spadła z 35 367 do 19 115
 • liczba policyjnych ostrzeżeń za posiadanie spadła z 9 633 do 5 036
 • liczba osób postawionych w stan oskarżenia za posiadanie marihuany spadła z 15 366 do 10 220
 • liczba zatrzymań za posiadanie z zamiarem sprzedaży pozostała na niezmienionym poziomie - 4 934 w 2010 roku, natomiast w 2015 były to 5 012 przypadki Liczba osób zażywających marihuanę w ciągu ostatnich 12 miesięcy jest od wielu lat na stałym poziomie około 7% populacji.

Oceń treść:

Average: 5 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
 • Amfetamina

Beta-fenyloizopropyloamina. Biały krystaliczny proszek o gorzkim smaku, czasem

o ostrym zapachu. Sprzedawany w postaci proszku lub tabletek, kapsulek. Działa

silnie pobudzajaco na OUN i kore mózgową, pobudza dzialalność psycho-ruchową.

Zmniejsza łaknienie, zmniejsza zmęczenie fizyczne i psychiczne, poprawia samopoczucie,

w większych dawkach powoduje bezsenność. Dawka śmiertelna to 1 gram, dawka śmiertelna

dla dziecka to 0,1 grama. Częste stosowanie prowadzi do stanów lękowych, apatii

 • Grzyby halucynogenne
 • Problemy zdrowotne

Po bardzo pozytywnych efektach pierwszego grzybienia, które miało miejsce 8 dni wcześniej (!), pragnienie poznania się jeszcze bliżej z działaniem grzybów wzięło górę nad rozsądkiem, który nakazywał siedzieć spokojnie na dupie. Podróż odbywała się jak zwykle w zaciszu własnego, zamkniętego na klucz pokoju, samotnie. Przesłanki o możliwych niedogodnościach (hałasy z zewnątrz, jak również brzydka pogoda, która zawsze źle na mnie wpływa) zostały całkowicie zignorowane. Miejscówka ogarnięta, porządeczek, herbatka pod ręką i muzyczka na każdą okazję gotowa na kompie. Wolny dzień, brak zobowiązań względem pracy itp.

Jak wspomniałam wyżej, moje pierwsze grzybienie miało miejsce 8 dni wcześniej i to nie jego ma dotyczyć ten raport jednak dla całościowego spojrzenia na sprawę, czuję się w obowiązku przytoczyć w skrócie pewne kwestie. Jednak, żeby wszystko trzymało się kupy, muszę cofnąć się jeszcze bardziej.

 • Kodeina
 • Pozytywne przeżycie
 • Tytoń

Na biegu, spora depresja, próba zniwelowania złych myśli i negatywnych odczuć.

Z kodeiną (konkretnie Thio) miałam wcześniej dwa spotkania. Oba bez większych efektów. Pierwsze - "próba uczuleniowa", dawka 90 mg, drugie - 210 mg, bez żadnych efektów. Brak wyrobionych receptorów - miałam odpuścić, ale... 

 

 • 25C-NBOMe
 • Etanol (alkohol)
 • GBL (gamma-Butyrolakton)
 • Klonazepam
 • Marihuana
 • Przeżycie mistyczne

Skomplikowana sprawa. Niedawno rozstałem się z dziewczyną, nie przeżywałem tego szczególnie mocno, po prostu byłem trochę smutny. Dodatkowo nie bardzo wiedziałem co teraz zrobić w kwestiach uczuciowych i liczyłem że znajdę odpowiedź podczas tego tripu. Jeśli chodzi o nastrój bezpośrednio przed przyjęciem to tak jak określił przyjaciel (Gutman) było chaotycznie. Na imprezie sylwestrowej było sporo osób, powstały dwie grupki, wrzucający kwas i nie wrzucający, rozdźwięk okazał się spory co tez nie pozostało bez efektu.

18 - 21.30 Początek

randomness