Tysiące papierosów i kilogramy konopi. Straż graniczna zlikwidowała rodzinny biznes

28 lipca funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej przeszukali posesję oraz pojazdy w powiecie chrzanowskim, gdzie ujawnili uprawę marihuany i nielegalne papierosy. Wartość zatrzymanych towarów to ponad 200 tysięcy złotych.

28 lipca funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej przeszukali posesję oraz pojazdy w powiecie chrzanowskim, gdzie ujawnili uprawę marihuany i nielegalne papierosy. Wartość zatrzymanych towarów to ponad 200 tysięcy złotych.

W trakcie działań w województwie małopolskim funkcjonariusze warmińsko-mazurskiej SG zabezpieczyli blisko 120 tysięcy sztuk papierosów bez akcyzy o wartości ponad 81 tysięcy złotych oraz 11 słoików z marihuaną o łącznej wadze 588 gramów netto wartych 18 tysięcy. Ponadto na poddaszu domu, ojciec z synem uprawiali 85 sztuk krzaków konopi indyjskich o wartości 56 tysięcy złotych, a w zamrażarce trzymali zawiniętą w folię ważącą 1,6 kilograma „kulę” marihuany o szacunkowej wartości prawie 50 tysięcy.

Ponadto funkcjonariusze W-MOSG ujawnili urządzenia do foliowania paczek papierosów oraz opakowania na papierosy różnych marek. Zabezpieczyli kompletną linię do uprawy konopi indyjskich, m. in. wentylatory, lampy kwasowe [?], środki chemiczne służące do nawożenia roślin, czujniki temperatury, kompletny układ wentylacyjny.

Prokuratura Rejonowa w Chrzanowie przedstawiła zarzuty 50-letniemu ojcu i 26-letniemu synowi dotyczące posiadania środków odurzających, uprawy konopi indyjskich i przechowywania wyrobów akcyzowych i narażenie Skarbu Państwa na straty w kwocie 130 tysięcy złotych.

Wobec podejrzanych mężczyzn Sąd Rejonowy w Chrzanowie wydał postanowienie o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci aresztu tymczasowego na okres 3 miesięcy od dnia zatrzymania.

Zatrzymanym za popełnione przestępstwa grozi kara 10 lat pozbawienia wolności.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie.

Jak usłyszeliśmy od Mirosławy Aleksandrowicz - rzeczniczki prasowej Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, służba ta prowadzi działania nie tylko na terenie własnego województwa, ale również w całym kraju oraz poza nim. Dlatego też Straż Graniczna z Warmii i Mazur prowadzi sprawę dotyczącą przestępstwa na południu kraju.

Oceń treść:

Average: 8.5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Metadon
  • Pozytywne przeżycie

pierwszy strzał ławeczka na Nowym Świecie w Warszawie potem łyk z krwią ze strzykawki jakieś 10 min później, drugie strzelanie mieszkanie wieloletniego opiatowca gdzieś w ciemnej części Warszawskiej pragi

Najpierw chcę dodać kilka słów od siebie, jest to ważny tripraport dla minie, ponieważ jest pierwszy. Od bardzo dawna chciałem napisać tutaj cokolwiek, miałem wiele pomysłów, ale albo nie chciało mi się pisać, albo nie byłem gotowy, albo miałem za mało doświadczenia. Nie traktuję tego tripraportu jako taki oficjalny spod mojego pióra, raczej chcę zobaczyć czy wgl moje wypociny do czegokolwiek się nadają, bo no opisuję tutaj, raczej substancję, której nie chciałbym dać zaszczytu, tej pierwszej opisanej w prawdziwym triprapocie. 

  • Kodeina

Jak czytalem trip reporty w dziale KODEINA to mi sie zal zrobilo, taka fajna substancja a z opisów mozna wywnioskowac ze raczej nie dziala. Zaden z opisujacych nie pokusil sie o stwierdzenie, ze nie przyjal potrzebnej dawki do uzyskania tego co w kodeinie piekne - euforii

  • Inne
  • Tripraport

Dom

U47700 TR
Słowem wstępu: nie ma tu latających smoków, przechodzenia przez dziurkę od klucza czy innych halucynacji. Jest to suchy opis działania opioidu, który ma na celu pomóc w dawkowaniu czy określeniu czasu działania.

  • Grzyby halucynogenne


W połowie października załatwiłem sobie pierwsze grzybki w życiu. Mała paczuszka zawierała 100 sztuk swierzo zebranych grzybencji. Wcześniej słyszałem tylko opowieści starych narkoli o zakręconych jazdach, mutacjach ciała typu 7 metrowe nogi i ręce z 3 palcami, tu dzież spadające meteoryty. Ale byłem nastawiony sceptycznie bo wiadomo jak jest, wiele ludzi, podobnie jak wędkarze opowieści o złowionych rybach, podkręcają opowieści, dodają nowe fakty i ubarwiają rzeczywistość. Jednak od razu wyczułem klimat. Nie bez powodu nazywane są "Świętymi Grzybami".

randomness