REKLAMA
Trio krezusów finansuje marihuanowe inicjatywy

Dwóch miliarderów i milioner wspomagają finansowo kampanie legalizacyjne i dekryminalizacyjne w trzech stanach oraz stolicy USA.

Anonim

Kategorie

Źródło

USA Today
Donna Leinwand

Odsłony

2234
Poparte sensowną argumentacją kampanie w Newadzie, Ohio, Arizonie i Dystrykcie Columbia prowadzone są przy politycznym doradztwie firm w Nowym Jorku i Waszyngtonie, finansowanych z pieniędzy George'a Sorosa i założyciela University of Phoenix Johna Sperlinga (obydwaj są miliarderami) oraz milionera Petera Lewisa, szefa Progressive Insurance. Oponenci twierdzą, że ich silne lobby nie zdoła skontrować profesjonalnej antynarkotykowej kampanii medialnej.
"To może być Newada dzisiaj i każde inne miasto jutro" - mówi Sandy Heverly z STOP DUI, głównej grupy antylobbystycznej w Newadzie. - "Ich ostatecznym celem jest legalizacja narkotyków wszędzie".

Inicjatywy referendalne są częścią ogólnokrajowej strategii, prowadzonej głównie przez dwie grupy, Drug Policy Alliance w Nowym Jorku i Marijuana Policy Project w Waszyngtonie, finansowane przez trzech mężczyzn. Mimo iż wybrali oni walkę na szczeblu lokalnym, znacznie poważniejszym wrogiem jest federalny program wojny z narkotykami.
"Staramy się zrobić to na poziomie stanowym by wywrzeć presję na Kongresie, żeby zaczął działać" - mówi Bill Zimmerman, dyrektor wykonawczy z Kampanii na rzecz Nowej Polityki Narkotykowej, która finansuje i doradza inicjatywom w Ohio i Waszyngtonie. - "Polityka wobec narkotyków to nie jest sprawa lokalna. To sprawa narodowa."
Drug Policy Alliance, firma mocno finansowana przez Sorosa oraz Marijuana Policy Project założona przez Lewisa mówią, że dają zaledwie pomocną dłoń popularnym ruchom. By wystartować z kampanią, firmy formują organizacje polityczne i najmują profesjonalnych aktywistów tworzących petycje i zbierających podpisy.
W Ohio Soros, Sperling i Lewis ofiarowali po 271 276 dol. każdy - wynika ze stanowych dokumentacji. Richard Wolfe, wpływowa osobistość ze świata mediów w Los Angeles, ofiarował 200 tys. dol. na stworzenie referendum legalizacyjnego. Pieniądze poszły do Progressive Campaigns Inc. w Santa Monica, grupy zawodowo zajmującej się organizowaniem takich wydarzeń.
Zimmerman twierdzi, że zbieranie podpisów w mocno zaludnionych stanach bardzo trudne do przeprowadzenia z wolontariuszami - "Obejmuje całe tuziny ludzi pracujących non-stop". Z 1,6 miliona dol. zebranych przez zwolenników legalizacji w Newadzie, tylko 184 tys. przyszły od 4 tys. małych ofiarodawców. W Arizonie Soros ofiarował równo 406 467 dol. a Sperling - 590 383 dol. Organizacje nie będą się tłumaczyć z ich ogromnego zaplecza finansowego.
"Tych trzech facetów wierzy, że wojna przeciwko narkotykom to jedno z największych nadużyć praw człowieka w Stanach Zjednoczonych" - mówi Ethan Nadelmann, szef Drug Policy Alliance. Pomimo swojej kasy, grupy promarihuanowe twierdzą, że są wyrzutkami. Ich przeciwnikiem, mówią, nie jest jakiś lokalny oponent, ale rząd fundujący setki antynarkotykowych wiadomości w TV.

W Newadzie grupa antymarihuanowa użyła pietruszki, żeby pokazać ile to jest 3 uncje. "Za każdego ich dolara, my możemy to zrobić z pasją, pietruszką i ludźmi, prawdziwymi ludźmi" - mówi Heverly.

tłum. luxx

ps. Panie Soros! Skoro wspomaga pan finansowo wiele instytucji w Europie Środkowo-Wschodniej (m.in. Fundacja im. Stefana Batorego), zapraszamy do hyperreala! Każdy dolar się przyda!;-) - luxx

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

plasta (niezweryfikowany)
Z reka na sercu przyzekam ze jak wygram dwa i pół basa w totka to tez ich wespre... !!! :) Pozdrufka
AleX (niezweryfikowany)
więcej takich osób. miło popatrzeć, że są ludzie traktujący rzeczywistość jako pole manewrów intelektualnych.
co (niezweryfikowany)
gdybym był bogaty... :)
kuzma (niezweryfikowany)
więcej takich osób. miło popatrzeć, że są ludzie traktujący rzeczywistość jako pole manewrów intelektualnych.
Zajawki z NeuroGroove
  • Efedryna

Wiek i doświadczenie: 18; alkohol, MJ, dxm, benzydamina, efedryna, kodeina, bieluń.

Set & setting: ja i R, jedna z nocy, które spędzamy wspólnie, bierzemy coś i bawimy się w dom. Puste mieszkanie, duże łóżko i przemożna chęć odurzenia się tym bardzo czarodziejskim gównem kolejny raz.

Mój trzeci i najmocniejszy przypadek z efedryną. Za każdym razem brałam zaledwie 10 tabletek (Tussipectu), a jakość odurzenia nigdy nie była taka sama.

  • Mieszanki "ziołowe"
  • Miks

Był to czwartek a następnego dnia miałem wolne, więc w bardzo dobrym nastroju postanowiłem udać się na mały melanż do znajomych.

Był to czwartek a następnego dnia miałem wolne, więc w bardzo dobrym nastroju. Postanowiłem udać się na mały melanż do znajomych. Mieliśmy coś zjarać a potem pójść na miasto się napić. Do jarania mieliśmy świeżo zakupioną maczankę Melmac Invaders, którą już znaliśmy (kilka miesięcy wcześniej często ją przypalaliśmy). Wszytko działo się w mieszkaniu u kolegi Sebastiana a potem u drugiego kolegi Tomka, który mieszka w tym samym bloku, tylko parę klatek dalej.

  • Benzydamina

Substancja 1-benzylo-3-[3-(dimetylo-amino)-propoksy]-1H -indazol czyli benzydamina środek zawarty w Tantum Rosa -zing do przemywania pochwy, no ale rulez (razy 2) .

Doświadczenie:

ganja, aviomarin, dxm, efedryna, tramal i chyba coś jeszcze. tantum rosa pierwszy raz.


Ja: 18 wiosna będzie na wiosnę :)

Nastawienie: Pozytywne, czuje się troche słabo, choroba albo coś, ale OK. Trochę się obawiam bo strasznie nie lubie się katowac niedobrym huyostwem.
  • Dekstrometorfan
  • Pierwszy raz

Trochę poddenerwowany, podekscytowany, w mieszkaniu z dziewczyną. Z głośników płynie muzyka (ambient / soundtrack). Ostatni posiłek jadłem 3 godziny przed zażyciem DXM. Oczekuję czegoś pozytywnego, innego, chwili innej niż szary świat za oknem.

Tak, jest to kolejny TR z DXM w roli głównej. Chciałbym jednak zwrócić w nim uwagę na to jak wiele dało mi pierwsze "spojrzenie" na dekstrometorfan oraz podzielić się moim zdaniem na temat rzeczonej substancji i jej popularnego zastosowania.

W poniższym raporcie nie znajdziecie opisu CEVów, zaburzeń świadomości, beki z kolegami, ogólnej niezłej jazdy. Znajdziecie wspomnienie osoby dla której DXM okazało się być czymś więcej niż aptekowym mózgojebem.

randomness