REKLAMA
Toruń: nielegalne towary, w tym LSD, w przesyłkach kurierskich - kontrola w jednej z firm

W trakcie kontroli przesyłek przeprowadzonej w jednej z firm kurierskich, mundurowi z kujawsko-pomorskiej KAS ujawnili i zabezpieczyli 27 gramów suszu roślinnego z substancją psychoaktywną oraz 12 tzw. znaczków LSD (kartoników nasączonych substancją narkotyczną). Podejrzane paczki wskazał czworonożny funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej, labrador Lilou wyszkolony do wykrywania narkotyków.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

ddtorun.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

394

W trakcie kontroli przesyłek przeprowadzonej w jednej z firm kurierskich, mundurowi z kujawsko-pomorskiej KAS ujawnili i zabezpieczyli 27 gramów suszu roślinnego z substancją psychoaktywną oraz 12 tzw. znaczków LSD (kartoników nasączonych substancją narkotyczną). Podejrzane paczki wskazał czworonożny funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej, labrador Lilou wyszkolony do wykrywania narkotyków.

Postępowanie w sprawie prowadzi Urząd Celno-Skarbowy w Toruniu. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, wprowadzanie do obrotu substancji psychoaktywnych podlega grzywnie i karze pozbawienia wolności do lat 5.

W innych wytypowanych do kontroli przesyłkach nadanych w województwie mazowieckim, mundurowi znaleźli łącznie 111 sztuk tabletek i ampułek sterydów anabolicznych oraz leków na odchudzanie i potencję. Zgodnie z właściwością, nielegalne leki przekazano Policji. W sprawach toczą się postępowania wyjaśniające.

W trakcie prowadzonych rewizji, funkcjonariusze KAS ujawnili również 4 damskie torebki wyprodukowane w Chinach. Niska wartość towarów zadeklarowana przez nadawcę oraz sposób naniesienia niektórych znaków towarowych znanych i renomowanych marek wskazywały, że kontrolujący mogą mieć do czynienia ze zwykłymi podróbkami. Torebki zatrzymano, a ich faktyczną wartość oszacowano na ponad 40 tys. złotych. O ujawnieniu zostaną powiadomione kancelarie prawne, reprezentujące właścicieli podrobionych znaków towarowych. Osobom zamieszanym w obrót towarami podrabianymi, za złamanie przepisów ustawy prawo własności przemysłowej grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

Wzmożone kontrole przeprowadzane w ostatnim czasie przez funkcjonariuszy KAS w firmach kurierskich, związane są z rosnącym ryzykiem przesyłania nielegalnych towarów, wywołanym zwiększeniem ilości transakcji zawieranych online w okresie pandemii.

Oceń treść:

Average: 1 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Kodeina

Chciałbym się z Wami podzielić swoją dzisiejszą podróżą. Moją poważną przygodę z substancjami aktywnymi zakończyłem z grubsza juz prawie rok temu. Od tamtej pory paliłem 2 razy, w dosłownie w kilku przypadkach raczyłem się alkoholem, choć jeśli chodzi o ilość jednego, jak i drugiego - nie przesadzałem. Jakieś 0,2 grama 10x ekstraktu Salvii spoczywa już od dłuższego czasu w mojej magicznej skrzyneczce, która swoim wyglądem przypomina mi o starych, jakże dziwnych czasach...

  • Grzyby halucynogenne

Zapoznaj sie z http://neurogroove.info/jak-napisac-poprawny-raport a TR bedzie na glownej, wybaczam to jakos i nie wpitole do odurzonych ;) No i wypadaloby zdania wielkimi literami zaczynac w celu lepszej czytelnosci.

BEFORAPORT : no, to relacja z pierwszego grzybienia, ktoro mialo miejsce juz w chÓÓÓj temu (co jest konkretnie ujete ponizej), i na uwadze trzeba tez miec fakt, ze i sam raport byl tworzony ladny kawalek czasu po fakcie

  • Marihuana
  • Marihuana
  • Tripraport
  • Tytoń

Set: Trip z najlepszym przyjacielem (23 lata) oczekiwany przez cały weekend, pozytywne nastawienie na kolejne doświadczenie psychodeliczne, chęć wyłączenia się z życia codziennego i przeżycia czegoś wyjątkowego. Setting: Pokój przyjaciela, obrzeża dużego miasta, miejsce sprzyjające, w domu obecni rodzice przyjaciela. Chłodna noc nadchodzącej wiosny.

Słowo wstępu

Od dłuższego czasu będąc zachwycony klimatem psychodelików, pomimo niewielkiego doświadczenia ze względu na różnorodność, ale za to licznych spotkaniach z THC, postanowiłem opisać Wam moje ostatnie przeżycie z ową substancją.