REKLAMA
Tony kokainy w rękach policji. "Największa konfiskata w historii"

Jak informuje kolumbijski rząd, kokainę znaleziono w podziemnej kryjówce na plantacji bananów w gminie Turbo w departamencie Antioquia.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

TVN24
TG/kk

Odsłony

588

Kolumbijska policja przechwyciła na granicy z Panamą osiem ton kokainy. To najprawdopodobniej największa konfiskata tych narkotyków w ostatnich latach.

Jak informuje kolumbijski rząd, kokainę znaleziono w podziemnej kryjówce na plantacji bananów w gminie Turbo w departamencie Antioquia. Jej wartość oszacowano na 240 milionów dolarów.

Sukcesem pochwalił się prezydent Kolumbii Juan Manuel Santos. "To największa konfiskata w historii. I spory cios w przestępczość narkotykową" - napisał na Twitterze.

Pięć milionów nagrody

W związku z operacją zatrzymano trzy osoby. Minister obrony Luis Carlos Villegas, powiedział, że narkotyki należały do gangu o nazwie Clan Usuga. Za schwytanie jego szefa Stany Zjednoczone zaoferowały niedawno nagrodę w wysokości pięciu milionów dolarów.

Kokaina jest problemem Kolumbii od lat. Według raportu ONZ rocznie w tym kraju produkuje się aż 442 tony tego narkotyku. Tylko w 2015 roku zarekwirowano aż 252 tony.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)