REKLAMA
Szwedzi nie chcą legalizacji narkotyków

Zdecydowana większość Szwedów jest przeciwna legalizacji narkotyków. Tylko 12 proc. mieszkańców Szwecji chce, by ich używanie nie było karalne - pokazuje badanie opinii publicznej.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Bankier.pl/IAR
Przemysław Gołyński/zr

Odsłony

138

Zdecydowana większość Szwedów jest przeciwna legalizacji narkotyków. Tylko 12 proc. mieszkańców Szwecji chce, by ich używanie nie było karalne - pokazuje badanie opinii publicznej.

Na pytanie czy używanie narkotyków powinno być legalne, ponad 80 proc. respondentów odpowiedziała przecząco. Największy odsetek wśród przeciwników stanowiły kobiety oraz osoby starsze. Zwolennicy legalizacji używania narkotyków to przede wszystkim mężczyźni do 29 lat. Jednak również w tej grupie respondentów poparcie dla wolnych narkotyków wynosiło zaledwie 35 proc.

Za kontynuacją przez Szwecję dotychczasowej polityki, której celem jest społeczeństwo wolne od narkotyków, opowiedziało się 88 proc. biorących udział w badaniu. - Ogólnie uważa się, że używanie narkotyków powinno być zabronione. Tak naprawdę jednak nie wiemy czy daje to jakieś pozytywne efekty. Natomiast taka polityka wiele nas kosztuje, powiedział dziennikowi Svenska Dagbladet Ulf Guttormsson z rządowego Centrum Informacji o Używaniu Alkoholu i Narkotyków.

W Szwecji sprzedaż, kupowanie oraz posiadanie narkotyków jest zabronione. W ostatnim czasie kilka czołowych szwedzkich partii politycznych toczy dyskusję czy dotychczasowa polityka państwa nie wymaga liberalizacji. W telefonicznym sondażu przeprowadzonym w listopadzie zna zlecenie gazety Svenska Dagbladet wzięło udział ponad tysiąc osób powyżej 15 roku życia.

Oceń treść:

Average: 4 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Amfetamina
  • Etanol (alkohol)
  • Marihuana
  • Miks

Dzień wolny, weekend a rodzice w pracy. Na początku obce miasto, obcy ludzie, mieszkanie jakaś melina - strach, niepewność. Potem z moją ekipą w domu jednego z ziomków - spokojnie, luźno.

Ten dzień miał być spokojnym dniem z koleżanką z klasy. Zabrała mnie do obcego miasta do swojego dostawcy. Złożyłyśmy się na porządną porcje amfy ale ja z góry powiedziałam ,że nie chce przesadzać bo to mój drugi raz dopiero. Ona już jest bardziej doświadczona z tą substancją. Dodam jeszcze ,że jestem młodą, drobną dziewczyną.

15:00 Pierwsza krecha: Uczucie świetne, rozluźniłam się nieco, zachciało mi się gadać, zrobiło mi się swobodniej chociaż byłam w obcym miejscu. Serce i oddech mi przyspieszyło. Włączyliśmy dosyć energiczną muzykę i oczywiście leciała fajka za fajką.

  • Bieluń dziędzierzawa

Znajomy zerwał kilka liści bielunia meksykańskiego z krzaka w ogrodzie botanicznym. Zrobił z tego wywar (najzwyklej w świecie gotując liście z wodą przez kilkanaście minut) i trochę wypił, potem wypił jeszcze trochę. Ponieważ jego doznania były dość interesujące (w jego odczuciu), ja, on i jeszcze trzy dziewczyny postanowiliśmy na drugi dzień sprobować tego co mu zostało.


  • MDMA (Ecstasy)

Jeśli zażywasz E po raz pierwszy, przeczytaj to!
Ten tekst nie ma na celu zachęcić do wzięcia Extasy, ale jeśli zamierzasz to uczynić, powinieneś wiedzieć o paru przydatnych rzeczach, które uczynią twoje doświadczenie przyjemniejszym i bezpiecznym.
Uściski, E!


Nasi rodzice znaleźli siebie,
my odnajdujemy się wzajemnie


Zdrowie
  • Dekstrometorfan

Wiek: 22

Doświadczenie: mj, hash, amfa, gałka, DXM

Set & Setting: pokój, wrzut o 20.00, wywalenie na łóżku i jakiś marny film z Gibsonem (Edge of Darkness bodajże). Ostatni posiłek jadłem 2h temu żeby nieco ulżyć i tak katowanemu żołądkowi i przyśpieszyć działanie.

Dawka: 900mg+50g bimbru na 72kg przepite lemoniadą cappy

T+0

Wygodnie ułożony na łóżku wrzucam pierwsze opakowanie Acodinu. Film zaczyna się nieciekawie i dalej będzie tak samo (ale mniejsza z tym)