Sycylia refunduje medyczną marihuanę

Lek będzie dostępny bezpłatnie dla osób cierpiących na przewlekłe bóle, bóle neuropatyczne oraz spastyczność wynikającą ze stwardnienia rozsianego, leczących się w publicznych ośrodkach zdrowia.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

naukaitechnologie.plportal.pl
koscielniakk
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

46

Władze regionu Sycylia zdecydowały o zrefundowaniu kosztów leczenia pacjentom, którzy stosują kurację medyczną marihuaną. Stosowny dekret podpisał Asesor ds. Ochrony Zdrowia Ruggero Razza. Lek będzie dostępny bezpłatnie dla osób cierpiących na przewlekłe bóle, bóle neuropatyczne oraz spastyczność wynikającą ze stwardnienia rozsianego, leczących się w publicznych ośrodkach zdrowia.

Kurację marihuaną obejmującą okres nie dłuższy niż sześć miesięcy, mogą przepisywać neurolodzy, anestezjolodzy, lekarze intensywnej terapii, specjaliści zajmujący się leczeniem bólu oraz doktorzy akredytowani przez Regionalne Agencje ds. Zdrowia. Pacjenci będą mogli zamówić lek w aptekach szpitalnych. Jednak na ten moment apteki szpitalne nie produkują tego typu specyfiku. Stąd Agencja będzie podpisywała umowy z prywatnymi dostawcami. Obecnie pięć aptek prywatnych (z Agrigento, Palermo, Katanii, Syrakuz oraz Rakusy) wytwarza specyfiki farmaceutyczne na bazie marihuany.

Dekret podpisany przez władze regionu Sycylia jest wynikiem intensywnych, trwających ponad rok prac prowadzonych przez asesora Razzę na wniosek licznych organizacji takich jak np. Bister z Katanii czy "Esistono i diritti" (Mamy prawa – przyp.tłum.) z Palermo. ,,Dziękujemy asesorowi Razzy za jego wrażliwość na kwestie związane z leczniczą marihuaną oraz za podpisanie dekretu – powiedział Giuseppe Brancatelli z organizacji Bister. To ważny krok, ale my wraz z innymi organizacjami będziemy nadal działać na rzecz rozszerzenia listy schorzeń objętych prawem do bezpłatnego leczenia konopiami indyjskimi".

Oceń treść:

Average: 8.5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Kodeina

Wstępu słów kilka


A więc nadszedł czas aby skrobnąć kilka słów od siebie. Tematem (jak zapewne się można domyślić) będzie kodeina, bliski krewniak morfiny (cały czas zastanawiam się jak bliski). Niech to TR będzie dla was czymś, co być może skłoni do przemyśleń.


  • Gałka muszkatołowa


Doświadczenie: gałka 1 raz (oprócz tego marihuana, amfetamina, ectasy, alkohol)

Nazwa substancji – gałka muszkatołowa (a także marihuana i alko)

Dawka- 2 opakowania całej (niezmielonej) gałki po 13 g, przyjęte oczywiście doustnie




  • Powoje

Substancja: LSA w formie ekstraktu z Morning Glory (Ipomoea violacea) – 6 kapsułek Druid’s Fantasy

Wiek, waga: 19lat, 60kg

Exp: LSA, Ilex guayusa, Benzydamina, DXM, THC (marihuana, haszysz), etanol, nikotyna, kofeina

S&S: Dom, las, miejscówka nad jeziorem, łąka, mistyczne drzewo życia, własny pokój

  • Marihuana

Cześć wszystkim...



W całym narazie krótkim życiu nie brałem nic innego oprócz trawki. Opisze wam moich kilka przygod ktore pamietam.



Zaczynam...



Rok: 2004

Dni: okolice jesieni