REKLAMA
Sycylia refunduje medyczną marihuanę

Lek będzie dostępny bezpłatnie dla osób cierpiących na przewlekłe bóle, bóle neuropatyczne oraz spastyczność wynikającą ze stwardnienia rozsianego, leczących się w publicznych ośrodkach zdrowia.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

naukaitechnologie.plportal.pl
koscielniakk
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

31

Władze regionu Sycylia zdecydowały o zrefundowaniu kosztów leczenia pacjentom, którzy stosują kurację medyczną marihuaną. Stosowny dekret podpisał Asesor ds. Ochrony Zdrowia Ruggero Razza. Lek będzie dostępny bezpłatnie dla osób cierpiących na przewlekłe bóle, bóle neuropatyczne oraz spastyczność wynikającą ze stwardnienia rozsianego, leczących się w publicznych ośrodkach zdrowia.

Kurację marihuaną obejmującą okres nie dłuższy niż sześć miesięcy, mogą przepisywać neurolodzy, anestezjolodzy, lekarze intensywnej terapii, specjaliści zajmujący się leczeniem bólu oraz doktorzy akredytowani przez Regionalne Agencje ds. Zdrowia. Pacjenci będą mogli zamówić lek w aptekach szpitalnych. Jednak na ten moment apteki szpitalne nie produkują tego typu specyfiku. Stąd Agencja będzie podpisywała umowy z prywatnymi dostawcami. Obecnie pięć aptek prywatnych (z Agrigento, Palermo, Katanii, Syrakuz oraz Rakusy) wytwarza specyfiki farmaceutyczne na bazie marihuany.

Dekret podpisany przez władze regionu Sycylia jest wynikiem intensywnych, trwających ponad rok prac prowadzonych przez asesora Razzę na wniosek licznych organizacji takich jak np. Bister z Katanii czy "Esistono i diritti" (Mamy prawa – przyp.tłum.) z Palermo. ,,Dziękujemy asesorowi Razzy za jego wrażliwość na kwestie związane z leczniczą marihuaną oraz za podpisanie dekretu – powiedział Giuseppe Brancatelli z organizacji Bister. To ważny krok, ale my wraz z innymi organizacjami będziemy nadal działać na rzecz rozszerzenia listy schorzeń objętych prawem do bezpłatnego leczenia konopiami indyjskimi".

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Inne


na poczatekdoswiadczenie (raczej male) - thc, tramal,kodeina, efedryna, bzd(prawie wszystkie), #, anafranil(tez w szpitalu).set&setting - szpital,oddzial dla psychicznie i umyslowo chorych;) nadzieja na wyleczeniedo szpitala trafilem na poczatku stycznia tego roku z powodu lękow, urojen i musu odstawienia bzd, ktorych bralem ostatnio az za duzo.


  • Benzydamina

godz. okolo 15.30:


zarzucam dwie saszetki tantum rosa rozpuszczone w szklance wody.smak jest SLONY[w 2 szaszetkach znajduje sie oprocz 1g chlorowodorku benzydaminy rowniez 17,6g soli.]radzilbym rozpuszczac dwie saszetki w dwoch szklankach.

godz. ok. 16.00:


wbijam do kumpla. pierwszy wirazyk wizualny-widzialem slad swojego nosa jak ruszalem glowa

  • Pierwszy raz
  • Tramadol

zwyczajny wieczór, łożko, komputer

substancja - 600mg tramadolu z kapsułek tramalu, doustnie
s&s - zwyczajny wieczór, łożko, komputer
exp - z tramadolem to drugi raz, wcześniej był poltram, ale praktycznie nie zauważyłem jego działania.
data:2006

  • LSD-25


Wstęp


Uważam się za dość uduchowioną osobę, zawsze też fascynowały mnie psychodeliki.

Niemal "od zawsze" chciałem spróbować kwasa, w międzyczasie miałem styczność z

zielskiem (miłe), amfetaminą (niezbyt miłe) i ecstasy (dość miłe). Ale tak naprawdę,

naczywaszy się trip reportów, zawsze czekałem na okazję, by zjeść kwarka. I mimo,

że wszyscy mówili mi, jak potężna to rzecz, nic, kompletnie nic nie mogło w pełni

przygotować mnie na to, co przeżyłem.

randomness