Sri Lanka: Tysiące aresztowanych w tygodniowej operacji antynarkotykowej.

Policja na Sri Lance twierdzi, że aresztowała prawie 15 000 osób podczas tygodniowej akcji przeciwko handlarzom narkotyków w całym kraju. Mówi się, że operacja doprowadziła do przejęcia prawie 440 kg różnych rodzajów narkotyków, w tym heroiny.

deadmau5

Kategorie

Źródło

Nadia Ragozhina
www.bbc.com
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

75

Policja na Sri Lance twierdzi, że aresztowała prawie 15 000 osób podczas tygodniowej akcji przeciwko handlarzom narkotyków w całym kraju. Mówi się, że operacja doprowadziła do przejęcia prawie 440 kg różnych rodzajów narkotyków, w tym heroiny.

Lokalne media pokazały materiał filmowy, na którym funkcjonariusze używają psów tropiących do przeszukiwania domów w Kolombo i innych miejscach. Działacze na rzecz praw człowieka stwierdzili, że naloty były nielegalne, ponieważ zostały przeprowadzone bez nakazów przeszukania. Rzecznik policji powiedział BBC, że nakazy nie zawsze są wymagane do sprawdzenia narkotyków.

Urzędnicy o całej sytuacji:

Urzędnicy twierdzą, że podczas operacji aresztowano łącznie 13 666 podejrzanych, a 1 097 uzależnionych zostało wysłanych do wojskowego ośrodka rehabilitacyjnego. Skonfiskowano również pojazdy i mienie należące do domniemanych przestępców. Aktywiści twierdzą, że naloty były wymierzone w biedniejsze dzielnice.

Według ekspertów, przemytnicy wykorzystują Sri Lankę jako punkt przerzutowy, a narkotyki przewożone przez ten kraj - w tym heroina, haszysz i marihuana - stwarzają poważne problemy. Urzędnicy twierdzą, że przeszukania zostały wstrzymane na czas Świąt Bożego Narodzenia, ale zostaną wznowione w przyszłym tygodniu. Największa ilość narkotyków na Sri Lance miała miejsce w grudniu 2016 r., kiedy to policja przechwyciła 800 kg kokainy.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Efedryna

Słoneczny dzień, lekki wiaterek wiał od strony północno zachodniej.

Motocykliści przejechali obok mnie, siedziałem na przystanku autobusowym

konsumując pierszą w tym dniu kromkę chleba, ser, trochę szynki, masełko.

Kanapka była lekko ciepła. W sklepie obok kupiłem napój w butelce o pojemności

0,6l, a w aptece położonej trochę dalej niż ten sklep, zaopatrzyłem się w dwa

opakowania tegoż specyfiku o nazwie podanej w tytule. Sprzedawca nie patrzył na

  • Marihuana

To byl moj 2 raz, wczesniej palilem tylko jakas sieje ale bez efektow: za slaba, za malo, za duzo chetnych.


  • MDMA (Ecstasy)
  • Pierwszy raz

Chciałem aby ecstasy było czymś, co otworzy mnie na ludzi. Chęć otwarcia.

 

Będzie to dość osobiste, jeśli ktoś nie lubi lekko smętnego, za przeproszeniem, pierdolenia, niech sobie odpuści.

(Po 21 piszę czas "na oko", miejsca i osoby pamiętam, gorzej z chronologią i umiejscowieniem w czasie)

  • Bad trip
  • Benzydamina

Zaczeło się o godzinie 18, poszedłem do apteki i kupiłem 3 saszetki Tantum Rosa.

Nie bawiłem się w oddzielanie benzydaminy tylko wsypałem proszek do butelki wody i całość wypilem na 3 razy.

Zbierało mi sie na wymioty ale się powstrzymałem, żeby nie zmarnować wysiłku jakim bylo wypicie tego (smak naprawde ochydny).

Około godziny 19 zaczołem mieć problemy ze wzrokiem, rozmazanie podczas obracania głowy, opóźniona reakcja oczu na światło.