Spotkanie strategiczne EMPACT NPS/narkotyki syntetyczne pod przewodnictwem CBŚP

W siedzibie Europolu w Hadze odbyło się pierwsze w tym roku Spotkanie Strategiczne europejskiej platformy EMPACT NPS/Narkotyki Syntetyczne, w którym uczestniczyli przedstawiciele państw członkowskich Unii Europejskiej oraz współpracujących, a także Frontex-u, EMCDDA, CEPOL-u oraz Komisji Europejskiej i Sekretariatu Generalnego Rady Unii Europejskiej

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

CBŚP/al
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

21

W siedzibie Europolu w Hadze odbyło się pierwsze w tym roku Spotkanie Strategiczne europejskiej platformy EMPACT NPS/Narkotyki Syntetyczne, w którym uczestniczyli przedstawiciele państw członkowskich Unii Europejskiej oraz współpracujących, a także Frontex-u, EMCDDA, CEPOL-u oraz Komisji Europejskiej i Sekretariatu Generalnego Rady Unii Europejskiej.

Spotkanie otworzył przewodniczący platformy podinsp. Michał Aleksandrowicz - Naczelnik Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Narkotykowej Centralnego Biura Śledczego Policji, który pełni tę funkcję od 2017 roku. W ramach spotkania omówiono zagadnienia związane z trendami oraz bieżącą sytuacją w zakresie przestępczości narkotykowej w Unii Europejskiej, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki syntetycznych opioidów oraz związanych z nimi zagrożeń. Prelegentami byli m.in. przedstawiciele agencji UE takich jak Europol, EMCDDA oraz CEPOL, którzy omówili temat bieżących prac realizowanych przez ich podmioty.

Istotnym aspektem spotkania była aktualizacja informacji o stanie zagrożenia przestępczością narkotykową we wszystkich krajach Unii Europejskiej oraz krajach współpracujących. Eksperci krajowi przekazali wiele cennych informacji, które w dalszym toku implementacji Operacyjnego Planu Działań 2024-2025 będą wykorzystywane do reagowania na bieżące zagrożenia oraz negatywne trendy na europejskim rynku narkotykowym.

W czasie przedsięwzięcia omówiono również jeden z projektów o nazwie Crystal Palace, realizowany ze środków Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, którego podstawowym celem jest wsparcie działań platformy EMPACT NPS/Narkotyki Syntetyczne.

Kolejne Spotkanie Strategiczne platformy EMAPCT NPS/Narkotyki Syntetyczne odbędzie się jesienią 2024 roku.

-----------------------------------------

Centralne Biuro Śledcze Policji w ramach ustanowionego w 2021 roku instrumentu EMPACT 2022+ (będącego kontynuacją Cyklu Polityki Bezpieczeństwa UE) jest krajem przewodniczącym implementacji priorytetu dotyczącego zagadnienia Narkotyków Syntetycznych/Nowych Substancji Psychoaktywnych, a funkcje Przewodniczącego platformy i eksperta krajowego pełnią funkcjonariusze Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Narkotykowej Centralnego Biura Śledczego Policji. W ramach inicjatywy realizowane są działania operacyjne z zakresu zwalczania międzynarodowej zorganizowanej przestępczości związanej z produkcją, dystrybucją i przemytem narkotyków syntetycznych i ich prekursorów oraz rozpoznawania nowych substancji psychoaktywnych.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan

Włany pokój, spkój i czisza....

Notka od moderacji: raport jest pełen błędów i słabo czytelny, jednak takie było założenie autora. Ku przestrodze.

Zaczęło się od tego, żę przer miesią reularnie łykałem acodin coddziennie ilośxi okol 30-35 tabsów dziennie. Rano zaczynałem 10, za pół gzodzimy 30 itd, Do tego 100 mg BeTO ZK na uspokojenie serca o 30-40 mg Croznxenu, Zacząłem zauważać kłopoty  pisasnie tekstu na klawiarutze komputera. Mie były to literówki a mega-likterówkii.

  • Pierwszy raz
  • Szałwia Wieszcza

Setting: Mój pokój, wiosenny słoneczny dzień. Ale przy szałwii nie ma to znaczenia. Set: Nastrój podekscytowany i nieco niepewny.

 

Czytałem kiedyś opis działania szałwii, zaczynał się słowami „it was not long after my first time with acid, and I felt like I did LSD, so I can do everything”. Byłem w podobnej sytuacji, co autor tripraportu; to, że szałwia go zaskoczyła mocą, ostatecznie przekonało mnie do spróbowania boskiej rośliny.

  • Tramadol
  • Tripraport

Pragnienie złagodzenia bólu istnienia i samoświadomości. Obawy co do substancji. Niewyspany, lekko obolały i podchorowany. Ciągnący się, nużący beznadziejny, deszczowy dzień.

"Przekleństwo?... Tylko dziki, kiedy się skaleczy,

złorzeczy swemu bogu, skrytemu w przestworze.

Ironia?... Lecz największe z szyderstw czyż się może

równać z ironią biegu najzwyklejszych rzeczy?

 

Wzgarda... lecz tylko głupiec gardzi tym ciężarem,

którego wziąć na słabe nie zdoła ramiona.

Rozpacz?... Więc za przykładem trzeba iść skorpiona,

co się zabija, kiedy otoczą go żarem?

 

Walka?... Ale czyż mrówka rzucona na szyny

może walczyć z pociągiem nadchodzącym w pędzie?

  • Pierwszy raz
  • Pseudoefedryna

Rano w aptece kupuje paczke sudafedu 12 tabsów 60mg pseufoefedryny każda cena to 17 złotych. Zamieżam naćpany isć do szkoły. Już kiedyś byłem naćpany w szkole ale wtedy to była coda. Jest to mój pierwszy raz z pseudoefedryną

randomness