Senat zgodził się na ratyfikację protokołów konwencji o Europolu

Senat wyraził zgodę na ratyfikowanie przez prezydenta pięciu protokołów do konwencji o Europolu oraz zmian w samej konwencji ustanawiającej Europejski Urząd Policji.

Anonim

Kategorie

Odsłony

1564

Do tej pory - od 2001 r. - polska policja i straż graniczna były jedynie stowarzyszone z Europolem. Pod koniec kwietnia prezydent ratyfikował już konwencję ustanawiającą Europol. Po ratyfikowaniu i przyjęciu dokumentów zmienimy status na członka tej organizacji.

Europol zajmuje się obecnie wykrywaniem przemytu narkotyków, materiałów nuklearnych i substancji radioaktywnych, przestępstw związanych z nielegalną migracją, przemytem skradzionych pojazdów, handlem ludźmi, praniem pieniędzy pochodzących z tych przestępstw. Jego kompetencje rozszerzono o walkę z terroryzmem, fałszerstwami banknotów i innych środków płatniczych oraz pornografię dziecięcą.

Utworzenie Europolu wymagało międzynarodowych porozumień, które zostały podpisane przez przedstawicieli państw członkowskich UE w lutym 1995 r., ratyfikowane w czerwcu 1998 r. i weszły w życie 1 października 1998 r. Od tego dnia Europol uzyskał osobowość prawną.

Europol jest finansowany ze składek państw członkowskich.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

Armageddon (niezweryfikowany)
Europol, CIA, KGB - jeden kij ... jedna metoda?
Zajawki z NeuroGroove
  • Opium
  • Pozytywne przeżycie

Pozytywny nastrój, nastawienie na bardzo przyjemne przeżycie. Miejsce: jednoosobowy pokój na stancji.

Po co piszę ten trip raport? W celu uzupełnienia bazy naurogroove o opis działania opioidów, których jest mało na tej stronie. Sam kiedyś szukałem tutaj takich opisów i nie znalazłem tego za wiele. Nigdy tego nie piszę w moich trip raportach, ale przy tym rodzaju narkotyków muszę o tym wspomnieć: Ten trip raport nie ma na celu nikogo zachęcać do brania opioidów, pełni on funkcję czysto informacyjną o działaniu tych substancji i nie biorę  odpowiedzialności za ewentualne szkody przez nie wyrządzone u osób zachęconych do wzięcia opium moim opisem.

  • Bad trip
  • Etanol (alkohol)
  • Marihuana
  • Marihuana

popołudnie, mieszkanie kumpla, w tle muzyka. Nastrój całkiem pozytywny. Żyjąc dłuższy czas w abstynencji nastawiałam się na przyjemną fazę.

Nie wiem czy trip, którego ostatnio doświadczyłam zasługuje na miano bad tripa ale z pewnością było to mega INTENSYWNE doświadczenie. Zacznijmy jednak od początku...

Jest sobotnie, leniwe popołudnie. Wieczorem mam zamiar wyjść na koncert, ale wcześniej wpadam do kumpla, coby się wprawić w dobry nastrój. Na początek wychylamy po kieliszku czystej, ale szybko nachodzi mnie ochota na spalenie grassu. Rodzice znajomego wybyli do pracy i mamy mieszkanie tylko dla siebie, zatem nastawiam się na przyjemną i bezstresową fazę.

  • LSD-25
  • Pierwszy raz

Czułem się dobrze byłem strasznie ciekawy tego co będzie się działo na festiwalu w gronie znajomych

Nie wiem od czego zacząć:)To mój pierwszy trip report tak jak był to mój pierwszy kwas,więc nie wiem jak będzie, tak jak nie wiedziałem wtedy.Pojechaliśmy z przyjaciółmi na festiwal który organizowany jest w połowie wakacji.Poznaliśmy mase ludzi,lecz z większością nie mamy aktualnie kontaktu, ale znajomość z paroma osobami została na dłużej,no ale do sedna sprawy.

  • 4-HO-MIPT
  • Pierwszy raz

Dobry humor, bardzo pozytywne nastawienie na trip. Pogoda dość słoneczna, ciepło. Wsparcie znajomego, który też jadł. Ogólnie przygotowałem wszystko tak by wyszło dobrze i nic mi nie przeszkodziło.

Wprowadzenie

randomness