REKLAMA
Sąd prosi o odbiór z depozytu 11 tabletek ecstasy. "Jak ktoś się zgłosi, zadzwonimy na policję"

W Sądzie Rejonowym w Tczewie na tablicy ogłoszeń wiszą też takie, które ponaglają do odbioru rzeczy znajdujących się w depozycie sądu. Wśród najróżniejszych przedmiotów, takich jak pojedyncze papierosy, puste butelki po piwie i skarpetki, jedna pozycja się wyróżnia – prośba o odbiór 11 tabletek ecstasy.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

TVN24 Pomorze
eŁKa/mś

Odsłony

631

W Sądzie Rejonowym w Tczewie na tablicy ogłoszeń wiszą też takie, które ponaglają do odbioru rzeczy znajdujących się w depozycie sądu. Wśród najróżniejszych przedmiotów, takich jak pojedyncze papierosy, puste butelki po piwie i skarpetki, jedna pozycja się wyróżnia – prośba o odbiór 11 tabletek ecstasy.

"Sąd Rejonowy w Tczewie wzywa do odbioru depozytu sądowego nr 1/11 (…) w postaci: 1. Środka psychotropowego w postaci 11 tabletek ekstazy o masie 3,21 gr. Osoby uprawnione powinny zgłosić się do pokoju 25" - takie ogłoszenie (pisownia oryginalna) wisi w gmachu tczewskiego sądu. Zaalarmowani sprawą zdecydowaliśmy się zadać pytania przedstawicielom wymiaru sprawiedliwości. Chcieliśmy wiedzieć, czy rzeczywiście chcą oddać narkotyki osobie, która zgłosi się po nie, i jak to się stało, że w ogóle mają być oddane.

Tak rzecze ustawa

Informacji udzielił nam wiceprezes sądu Andrzej Lubowiecki.

– Jesteśmy związani ustawą o likwidacji niepodjętych depozytów. W momencie, kiedy trafi do nas, jesteśmy zobowiązani do jego przechowywania. Po upływie przewidzianego w ustawie czasu jesteśmy zobligowani do opublikowania ogłoszenia wzywającego do odbioru tego depozytu - tłumaczy sędzia. Dopiero później zdeponowane przedmioty mogą zostać zniszczone.

Jednocześnie wiceprezes zapewnia, że jeśli ktoś zgłosiłby się po te tabletki, zawiadomiono by od razu policję.

Poprosiliśmy wiceprezesa, by sprawdził historię środków psychotropowych z ogłoszenia. Zostały znalezione w piwnicy Krzysztofa S., który zaprzeczył, by należały do niego. Zabezpieczono je, przebadano i wtedy, o dziwo, okazało się, że nie są to narkotyki.

Przynajmniej nie w rozumieniu prawa, bo analiza chemiczna tych środków wykazała, że "nie zawierają substancji kontrolowanych przez ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii". Nie zawierają więc ecstasy, a ich opis w ogłoszeniu był po prostu niefortunny.

I tak zadzwonią po policję

Dla potencjalnego odbiorcy tabletek niewiele to jednak zmienia. - Na pewno i tak zawiadomimy organy ścigania, jak ktoś się po nie zgłosi. Ktoś, kto chciałby rozprowadzać te środki, mógłby narazić się na zarzut oszustwa - twierdzi Lubowiecki.

Wśród innych ciekawych przedmiotów, które czekają na właścicieli w tczewskim sądzie, są między innymi: otwarta paczka papierosów Victory z trzema sztukami fajek z ustnikiem koloru białego, pusta brązowa butelka po piwie i bez etykiety, również pusta butelka po winie marki Wisienka, odłamek plastiku koloru białego, niebieskie skarpetki czy zapalniczka z wizerunkiem piłek futbolowych. Wszystkie do odbioru w pokoju numer 25.

Oceń treść:

Average: 10 (3 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • GBL (gamma-Butyrolakton)

To juz moj z kolei nasty raz dozowania GBL [lakton kwasu

gamma-hydroksymaslowego]
, ale opisze ten bo wzialem

to z paroma znajomymi a poza tym przez 10h nic nie jadlem, wiec dawki

przecietne dla mnie okazaly sie b. mocne w dzialaniu.

  • Grzyby halucynogenne

nazwa substancji: GRZYBKI (PSYLOCYBINA)


poziom doświadczenia użytkownika: DRUGI RAZ


dawka, metoda zażycia: NIECALY GRAM, ZJEDZONE


"set & setting": WIELKA OCHOTA NA NOWA PRZYGODE

  • Bieluń dziędzierzawa
  • Przeżycie mistyczne

Późną nocą, w domu, będąc sam postanowiłem przeżyć tripa razem z tą magiczną roślinką. Wiedziałem że nic mi nie będzie gdyż miałem już za sobą parę prób mających na celu dostosowanie odpowiedniej dawki. Byłem przygotowany psychicznie na dobrego tripa. Chciałem pierwszy raz doświadczyć na własnej skórze czym są halucynacje. Czułem się dobrze.

Godz. 23:00

Przez 15 minut szamałem nasiona popijając wodą.

Godz. 00:30

Gorzki smak i brak śliny dawały się mocno we znaki.
Zaczęły się problemy z przełykaniem, lecz byłem na to przygotowany.
Do tej pory nie działo się nic nadzwyczajnego poza tym że nie czułem się fizycznie dobrze z powodu suchości w całej jamie ustnej.

Godz. 02:00