REKLAMA
Sąd nie zamknął dilerki, bo nie dokończyłaby pracy magisterskiej

- Jak ścigać dilerów narkotykowych, skoro sąd po zatrzymaniu ich wypuszcza? - pytają policjanci. Przyznają, że często dobro śledztwa i decyzje sędziów mocno się rozmijają.

Alicja

Kategorie

Źródło

Gazeta Wyborcza

Odsłony

993

- Jak ścigać dilerów narkotykowych, skoro sąd po zatrzymaniu ich wypuszcza? - pytają policjanci. Przyznają, że często dobro śledztwa i decyzje sędziów mocno się rozmijają.

W ubiegłym tygodniu kryminalni z Komendy Miejskiej w Opolu namierzyli dilerkę narkotyków. Została złapana na gorącym uczynku, gdy dwóm osobom sprzedawała amfetaminę. Prokuratura złożyła wniosek o tymczasowy areszt.

- Znaleziono przy niej 50 gramów. To całkiem spora ilość, więc nie ma wątpliwości, że zajmowała się rozprowadzaniem narkotyków na poważnie. Dzięki jej aresztowaniu można było dotrzeć do kolejnych dilerów, a już na pewno do wielu odbiorców - mówi anonimowo jeden z policjantów.

Policjanci namierzali kobietę przez kilka dni. Długo ją obserwowali zanim udało się ją zatrzymać w chwili popełniania przestępstwa. Zrobili to na jednym z opolskich osiedli, gdy właśnie wchodziła do klatki schodowej, by dokonać transakcji z dwójką swoich klientów. Za przestępstwa, które popełniła, grozi jej do 10 lat więzienia. Mimo to sąd uznał, że nie powinna być tymczasowo aresztowana.

- Między innymi dlatego, że wychowuje dziecko i studiuje - mówi Lidia Sieradzka, rzeczniczka opolskiej prokuratury. Kobieta rzeczywiście mieszka z dzieckiem i studiuje na piątym roku. Zdaniem sądu tymczasowy areszt utrudniłby jej opiekę nad dzieckiem i napisanie pracy magisterskiej.

- Problem w tym, że teraz może poinformować wszystkich swoich klientów i dostawców, by się pilnowali. Wprawdzie jednego z nich udało nam się zatrzymać, ale niewykluczone, że miała więcej źródeł skąd brała narkotyki - mówią "Gazecie" policjanci. Oficjalnie nie chcą się wypowiadać.

- To decyzja sądu i nie będę jej komentował - ucina Slawomir Szorc, oficer prasowy komendy miejskiej. Prokuratura nie będzie się odwoływać od decyzji sądu.

- Zgadzamy się z uzasadnieniem - mówi Sieradzka.

W uzasadnieniu sąd napisał, że w przypadku aresztowania dilerka miałaby ponosić konsekwencje niefrasobliwości policji, której do tej pory nie udało się ująć wszystkich osób zamieszanych w sprzedaż narkotyków.

- To jakiś bełkot - mówi nam jeden z policjantów. - Przecież tymczasowe aresztowanie tej dziewczyny właśnie miało nam pomóc w zatrzymaniu innych dilerów - komentuje zdenerwowany.

Oceń treść:

Brak głosów

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)
no 50g to jak sie dowiadujemy z poprzedniego artykułu 20tys dzialek konsumpcyjnych. Aaaaa no i jeszcze jedna kwestia wlasnie znalezlismy kolejne zajecie do ktorego kobiety sie NIE nadaja wsypala wszystkich jak na plotkach z koleżanką.
Anonim (niezweryfikowany)
Awe!
Zajawki z NeuroGroove
  • Grzyby halucynogenne

W sumie nie jest to sam wlasciwy trip-report, ale raczej krótkie, fikcyjne opowiadanko, które można potraktować jako trip-report. "Szpulka" powstała z właściwych doświadczeń psychodelicznych i długich przemyśleń jakie wywarły one na subtelny umysł. Pisane na trzeźwo, ale tak, by uchwycić jak najwięcej tych najwłaściwszych doznań.

  • Dekstrometorfan

26.07.03 godz.20


miejsce: nadmorska wioska. Baltyk.


Doswiadczenie: acodin, aviomarin

Cel: dobra zabawa, nowe doswiadczenie, chec wykorzystania wolnosci

Dawka: Haribo-27 tabsow Acodinu 15


Kwadracik: 23 tabsy tej samej substancji

Godz. 20.00


Lykamy polowe, zapijajac kawa, 10 minut przerwy, pozostala dawka.

Godz. 20.20 idziemy na plaze

  • 1P-LSD
  • 4-HO-MIPT
  • Ketony
  • Miks

Dom. Lato. Cisza i spokój w sam raz na rozkminy i spróbowanie nowej substancji jaką jest dla mnie 4-CMC. Nastawiam się na to, że będę ją sprawdzał powoli i być może potem z czymś pomieszam, bo z ketonami nie mam najmniejszego doświadczenia.

[notatka na wstępie: w nawiasach kwadratowych komentarze do tekstu pisane całkiem już na trzeźwo z perspektywy czasu. Może się komuś przydadzą...]

ok. 17:00 wzięto 100mg 4-cmc (refresh) donosowo.

ok 18:00 tabletka 4-meo-mipt oralnie i dorzutka ok kolejne 100mg 4-cmc donosowo. Na symptomy odwodnienia pito duże ilości wody.

  • Marihuana


Substancja: rzecz jasna marihuana:)

Gdzie: szkoła:)

W jakim celu: rekreacyjnym:)

Wczesniejsze doświadczenia: marihuana wiele tysięcy razy, pare razy amfa


randomness