Rząd Macedonii przygotowuje się do quasi-legalizacji marihuany

Rząd Macedonii Północnej rozważa dopuszczenie rekreacyjnego używania marihuany w kawiarniach i miejscach gościnnych w stolicy, Skopje, a także w innych miejscach turystycznych, takich jak Ochryda, które jest typowo turystycznym miastem leżącym nad jeziorem, powiedział premier Zoran Zaev.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Wolne Konopie
Jakub Gajewski
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy sedecznie!

Odsłony

45

Rząd Macedonii Północnej rozważa dopuszczenie rekreacyjnego używania marihuany w kawiarniach i miejscach gościnnych w stolicy, Skopje, a także w innych miejscach turystycznych, takich jak Ochryda, które jest typowo turystycznym miastem leżącym nad jeziorem, powiedział premier Zoran Zaev.

„Chodzi o to, aby zezwolić na spożywanie marihuany w kawiarniach, zarówno w istniejących, jak i nowych, a także w miejscach turystycznych, w tym w Skopje, jeśli będą przestrzegać one ustalonych wcześniej standardów, takich jak na przykład źródło pochodzenia” – powiedział Zaev Deutsche Welle .

Dodał, że rząd przewiduje ścisłą regulację w tej sferze, biorąc za przykład Amsterdam w Holandii.

Premier powiedział, że jest to część zaplanowanego przez rząd pakietu działań mających na celu pobudzenie gospodarki, która mocno ucierpiała na skutek kryzysu zdrowotnego wywołanego przez COVID.

Zaev, który w ciągu ostatnich dwóch lat obiecał publiczną debatę w tej sprawie, ostrzegł, że jego socjaldemokratyczny rząd nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji, i podkreśla, że ​​jeśli większość odmówi, jest gotów wycofać się, jednak nikt tego się nie spodziewa.

Macedonia Północna zezwoliła na sprzedaż marihuany do celów leczniczych w aptekach od 2016 roku, kiedy u władzy był prawicowy rząd kierowany przez VMRO DPMNE.

Od tego czasu producenci marihuany zaczęli działać legalnie. Nie brakowało jednak głosów krytyki ze strony niektórych organizacji pozarządowych popierających marihuanę, że prawo zostało ukształtowane tak, aby zakazać małym przedsiębiorcom wchodzenia na rynek i pozwolić na zyski tylko większym inwestorom.

Jednak kraj nie dokonał pełnej dekryminalizacji używania konopi indyjskich.

Minister sprawiedliwości Bojan Maricic powiedział w czwartek, że to dobrze, że rozpoczęła się publiczna debata na temat pełnej dekryminalizacji, w której eksperci i przedstawiciele sektora pozarządowego powinni dzielić się opiniami.

„Regulacja jakości w tym obszarze może przynieść krajowi szereg korzyści, takich jak regulacja handlu marihuaną, ograniczenie przestępczości i oczywiście korzyści ekonomiczne, głównie w turystyce i hotelarstwie” – powiedział Maricic.

W innym miejscu w regionie Chorwacja na początku tego roku przygotowała projekt ustawy o całkowitej legalizacji konopi indyjskich do celów leczniczych i rekreacyjnych. Projekt jest obecnie w fazie debaty publicznej.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Szałwia Wieszcza

Panna Salvia Divinorum"varium et mutabile semper femina"Wergiliusz


  • 2C-P
  • 4-MEC
  • GBL (gamma-Butyrolakton)
  • Tripraport

Samopoczucie doskonałe, przed, w trakcie i po tripie, dzięki ludziom, muzyce i nastawieniu. Nastawienie: "eksperymentujmy! bo kto jak nie my?" Miejsca: Dom, trasa przez miasto, klub, dom.

2C-P jest definitywnie moim ulubionym RC z półki z psychodelikami, a ten piątek miałem spędzić korzystając z jego uroków i pięknej pogody. Okazało się jednak, że w jednym z większych klubów w moim mieście jest "ponoć dobra" impreza...

  • Mieszanki "ziołowe"
  • Szałwia Wieszcza

Set & setting: Jesienny wieczór w bezpiecznym, ładnym pokoju z kominkiem
Doświadczenie: Alko, Gandzia i dużo innych rzeczy, szkoda gadać
Pilot: Trzydziestoletni mężczyzna rasy białej, ok. 90kg wykształconego obywatela

  • LSD-25
  • Pierwszy raz

ja i m. wieczór, nasze mieszkanie. za oknem zima. czas tripu 21:00. ciekawość

Siedzimy z M.  (moją ukochaną) w piątkowy wieczór w naszym domu. Z radia ospale sączy się muzyka. My na łóżku rozmawiamy o życiu, o przeszłości o ideałach i upadku moralności. W pewnym momencie proponuję, żebyśmy wzięli LSD które od dłuższego czasu zalega w lodówce. Rozpuszczamy po 2 krople w drinku. Zapalamy świece i w oczekiwaniu na efekt włączamy film. Nastrój mamy dobry a holiwoodzkiego obrazu filmu tylko poprawia ten stan. Po 40 minutach M. pyta czy dobrze się czuję. Odpowiadam lekko zawiedziony, że tak i że chyba nic z tego. M.

randomness