Rząd Macedonii przygotowuje się do quasi-legalizacji marihuany

Rząd Macedonii Północnej rozważa dopuszczenie rekreacyjnego używania marihuany w kawiarniach i miejscach gościnnych w stolicy, Skopje, a także w innych miejscach turystycznych, takich jak Ochryda, które jest typowo turystycznym miastem leżącym nad jeziorem, powiedział premier Zoran Zaev.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Wolne Konopie
Jakub Gajewski
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy sedecznie!

Odsłony

33

Rząd Macedonii Północnej rozważa dopuszczenie rekreacyjnego używania marihuany w kawiarniach i miejscach gościnnych w stolicy, Skopje, a także w innych miejscach turystycznych, takich jak Ochryda, które jest typowo turystycznym miastem leżącym nad jeziorem, powiedział premier Zoran Zaev.

„Chodzi o to, aby zezwolić na spożywanie marihuany w kawiarniach, zarówno w istniejących, jak i nowych, a także w miejscach turystycznych, w tym w Skopje, jeśli będą przestrzegać one ustalonych wcześniej standardów, takich jak na przykład źródło pochodzenia” – powiedział Zaev Deutsche Welle .

Dodał, że rząd przewiduje ścisłą regulację w tej sferze, biorąc za przykład Amsterdam w Holandii.

Premier powiedział, że jest to część zaplanowanego przez rząd pakietu działań mających na celu pobudzenie gospodarki, która mocno ucierpiała na skutek kryzysu zdrowotnego wywołanego przez COVID.

Zaev, który w ciągu ostatnich dwóch lat obiecał publiczną debatę w tej sprawie, ostrzegł, że jego socjaldemokratyczny rząd nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji, i podkreśla, że ​​jeśli większość odmówi, jest gotów wycofać się, jednak nikt tego się nie spodziewa.

Macedonia Północna zezwoliła na sprzedaż marihuany do celów leczniczych w aptekach od 2016 roku, kiedy u władzy był prawicowy rząd kierowany przez VMRO DPMNE.

Od tego czasu producenci marihuany zaczęli działać legalnie. Nie brakowało jednak głosów krytyki ze strony niektórych organizacji pozarządowych popierających marihuanę, że prawo zostało ukształtowane tak, aby zakazać małym przedsiębiorcom wchodzenia na rynek i pozwolić na zyski tylko większym inwestorom.

Jednak kraj nie dokonał pełnej dekryminalizacji używania konopi indyjskich.

Minister sprawiedliwości Bojan Maricic powiedział w czwartek, że to dobrze, że rozpoczęła się publiczna debata na temat pełnej dekryminalizacji, w której eksperci i przedstawiciele sektora pozarządowego powinni dzielić się opiniami.

„Regulacja jakości w tym obszarze może przynieść krajowi szereg korzyści, takich jak regulacja handlu marihuaną, ograniczenie przestępczości i oczywiście korzyści ekonomiczne, głównie w turystyce i hotelarstwie” – powiedział Maricic.

W innym miejscu w regionie Chorwacja na początku tego roku przygotowała projekt ustawy o całkowitej legalizacji konopi indyjskich do celów leczniczych i rekreacyjnych. Projekt jest obecnie w fazie debaty publicznej.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • MDMA
  • Pozytywne przeżycie

Miłość i zaufanie, chęć przeżycia cudownych chwil bliskości i przygody z uwagi na miejsce w którym wszystko się odbyło. Ulice Zakopanego, Krupówki, zwłaszcza boczna uliczna i teren kościoła leżącego przy dolnym wejściu na deptak. Pub i długa droga na Kalatówki.

 

Intoksykacja

  • Gałka muszkatołowa

  • LSD-25

Pamiętam mojego pierwszego kwasa - czarny kryształ, na którego

namówił mnie J. Bardziej się bałam, niż chciałam rzeczywiście

spróbować. Pamiętałam niektóre bad tripy grzybowe, poza tym mam

paranoiczno-histeryczną osobowość i bardzo często sama sobie coś

wkręcam ;-)

  • Lophophora williamsii (meskalina)
  • Pierwszy raz

Pozytywne nastawienie, radość, osoba zdecydowana do brania substancji, planowała to dużo wcześniej. Tolerancja zerowa/ bardzo niska. Otoczenie przyjazne, znane osobie; jej własne mieszkanie, z jej ulubioną muzyką - nad ranem otoczenie jej domu.

Zacząć muszę od przyznania się, że nie byłem bezpośrednio obok osoby podczas spożywania przez nią substancji. Informacje podane w raporcie mogą więc lekko odbiegać od rzeczywistości. Całość raportu była mi składana przez telefon, od etapu planowania do wieczora następnego dnia, gdy przeżywała efekty "po". Mimo to, zdecydowałem się dodać raport przez braki w informacjach o przeżyciach z meskaliną na stronie, tym bardziej w takim miksie

randomness