Rynek legalnej marihuany osiągnie wartość 73,5 mld USD do 2027: Aurora, Aphria

Akcje konopi indyjskich zanotowały wczoraj niemal rekordowy spadek - niektórzy z największych graczy odnotowali straty na poziomie 2%-7%, ponieważ inwestorzy postanowili zbiorowo spieniężyć zyski od początku miesiąca.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

pl.investing.com
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

33

Przypomnijmy, że w coraz większej ilości regionów na świecie legalizuje się konopie indyjskie. W Europie niektóre kraje zalegalizowały marihuanę do celów medycznych. Kanada jest bodaj najbardziej liberalnym krajem w tym zakresie. Do celów medycznych marihuana została zalegalizowana w 2001. Od października 2018 pełnoletni Kanadyjczycy mogą posiadać przy sobie do 30 gramów marihuany a w gospodarstwie domowym uprawiać do czterech roślin, chyba że mieszka w prowincji, w której uprawa pozostaje zabroniona.

Akcje konopi indyjskich zanotowały wczoraj niemal rekordowy spadek - niektórzy z największych graczy odnotowali straty na poziomie 2%-7%, ponieważ inwestorzy postanowili zbiorowo spieniężyć zyski od początku miesiąca.

Wśród największych spadkowiczów znalazła się wczoraj Aphria (NASDAQ:APHA) (TSX:APHA), której akcje spadły w ciągu jednego dnia o nieco ponad 7%, zamykając się na poziomie 12,01 USD. Dziś od rana akcje odreagowują i odbiły już ponad 8%.

W ubiegły wtorek, analitycy Stifel podnieśli cenę docelową akcji kanadyjskiego producenta konopii do 12,18 dol.

Akcje Cronos Group (NASDAQ:CRON) (TSX:CRON) również doznały wczoraj spadku tracąc niecałe 7% i zamykając się na poziomie 9,91 dol.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy akcje nadal rosną o ponad 30%.

Aurora Cannabis (NYSE:ACB) (TSX:ACB) również znalazła się wczoraj w gronie czerwonych spółek z branży, spadając o 4,6% i zamykając się na poziomie 10,16 dol.

W przypadku Aurory, wczorajszy spadek nastąpił po ponad 3,5% spadku odnotowanym w zeszły piątek. Spadek ten był spowodowany ogłoszeniem przez spółkę dzień wcześniej, że sprzedała ona akcje o wartości 125 mln dol.

Zgodnie z oświadczeniem wydanym przez spółkę, wpływy z transakcji, która odbędzie się dzisiaj, "zostaną wykorzystane na ogólne cele korporacyjne". Oznacza to, że środki te mogą zostać wykorzystane do redukcji zadłużenia. Istnieje jednak ryzyko, że spowoduje to osłabienie pozostających w obrocie akcji.

Maine: rynek marihuany większy niż mleka

Jak duży jest rynek legalnej marihuany w USA? I co to oznacza dla kasy publicznej w kwestiach podatkowych?

W Maine 2020 r. medyczna marihuana oficjalnie stała się najbardziej wartościową uprawą, przewyższając wszystkie tradycyjne produkty rolne, w tym ziemniaki, borówki i mleko.

Według raportu w Portland Press Herald, zysk ze sprzedaży medycznej marihuany w pierwszych 10 miesiącach 2020 roku wyniósł 221,8 mln dol, czyli ponad dwukrotnie więcej niż w tym samym okresie w 2019 roku. Dla porównania, w oparciu o dane dotyczące podatku od sprzedaży, kwoty uzyskane ze sprzedaży ziemniaków w stanie to 184,1 mln dol, 123,6 mln dol. za mleko i 26 mln dol. za borówki.

Te liczby to dane z ośmiu poradni uprawnionych do dostarczania medycznej marihuany w Maine i stanowej sieci około 3000 zarejestrowanych lekarzy. Nie obejmują one sprzedaży marihuany rekreacyjnej, 1,4 miliona dolarów w październiku, pierwszym miesiącu legalnej sprzedaży w tym stanie.

Wzrost na rynku zapowiada się pozytywnie

A skoro już mowa o ilościowym określaniu wielkości rynku marihuany, najnowszy raport Arcview Group i BDS Analytics szacuje, że do 2024 roku światowy rynek marihuany osiągnie wartość 42,7 miliardów dolarów.

Patrząc w jeszcze dłuższej perspektywie, inny raport, przygotowany przez Grand View Research, posuwa się jeszcze dalej, przewidując, że globalny rynek legalnej marihuany osiągnie wartość 73,5 miliarda dolarów do 2027 roku.

Grand View twierdzi, że jednym z największych segmentów tego rosnącego rynku jest sektor marihuany medycznej, "ze względu na rosnącą popularność marihuany jako produktu farmaceutycznego w leczeniu ciężkich schorzeń, takich jak rak, zapalenie stawów, choroba Parkinsona i Alzheimera, a także innych schorzeń neurologicznych".

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
 • LSD-25
 • Pozytywne przeżycie

Środek wakacji, bezchmurne niebo, plaża

Tym razem raport zwięzły i krótki, ponieważ pik, który swoją intensywnością zdominował początek tripu, zaburzył pamięć dwóch pierwszych godzin, a kiedy już minął i pozwolił nam pozbierać się do kupy, byliśmy tak zmęczeni, że siedzieliśmy robiąc dosłownie nic. No dobrze, nie do końca nic – trochę tam myśli się w głowie kłębiło.

 • AM-2201
 • Marihuana
 • Odrzucone TR
 • Szałwia Wieszcza
 • Tabaka
 • Uzależnienie

Wszystko zaczęło się jakoś w październkiu 2013 roku kiedy to z kolegą poszedłem na boisko szkolne, tam spotkaliśmy kilku moich kolegów którzy palili mj, a że ja bardzo lubiłem co jakiś czas zapalić normalne zielsko to się zgodziłem i paliłem razem z nimi, był ze mną kolega którego nie poczęstowali, a bardzo lubił palić i sam nie wiem czy nie był od czegoś uzależniony, dziś tego kolegi nie widziałem dobre kilka dni, ale z tego jak się z nim jakiś czas temu widziałem to wiem że bierze Mefedron...

 • Grzyby halucynogenne


W sobote z rana udałem się z ekipą z [cenzura] na grzybki, mój łup stanowilo około 17 zibenków normalnej wielkości.Wieczorem przecisnąłem je przez wyciskarkę do czosnku i ugotowałem z grzybową kostką rosolową. Wypiłem niespiesznie.Bania byla średnia, znów sie zapętlałem na pytaniach o sens życia, nie było to przyjemne, ale doła też nie miałem. Co myslicie o jedzeniu

takiej ilości grzybków?


 • MDMA
 • Tripraport

Ja i przyjaciel w jego domu .

Było ok

randomness