Ruszyła poradnia uzależnień.

Poradnia Uzależnień od Środków Psychoaktywnych (środków odurzających - narkotyków, klei itp.) zaczęła działać w Suwałkach.

Anonim

Kategorie

Źródło

Gazeta Wyborcza Białystok

Odsłony

5078
Poradnia Uzależnień od Środków Psychoaktywnych (środków odurzających - narkotyków, klei itp.) zaczęła działać w Suwałkach.

- Od co najmniej dwóch lat obserwowaliśmy potrzebę powołania podobnej placówki - mówi dr Leszek Sagadyn, dyrektor suwalskiego Szpitala Psychiatrycznego (poradnia działa w ramach przyszpitalnej poradni odwykowej.) - Od mniej więcej dwóch lat zaczęły się do nas zgłaszać po dwie-trzy osoby dziennie z prośbą o poradę lub pomoc. Wiadomo było więc, że z problemem uzależnień ma do czynienia w Suwałkach i okolicy coraz więcej ludzi i że obniża się ich granica wieku.
I tak w ciągu pierwszych dwóch dni działania poradni zgłosiło się do niej już kilkanaście osób. Opieką i leczeniem będą objęte nie tylko osoby uzależnione, ale także ich rodziny. W poradni udzielane będą konsultacje, będą organizowane grupowe i indywidualne terapie.

Poradnia czynna jest w poniedziałki i środy od godz. 12 do 18, we wtorki, czwartki i piątki - od 8 do 14. Na razie funkcjonuje w budynku Centrum Interwencji Kryzysowej przy ul. Kościuszki 72 A (za kilka tygodni przeniesie się do swojej stałej siedziby przy ul. Waryńskiego 39 B). Prawnik przyjmuje w środy od 15 do 17, psycholog - w piątki, od 8 do 12, psycholog-psychoterapeuta - w piątki od 16.30 do 18.30. W poniedziałki od 16 do 18 dyżuruje policjant. Kierownik centrum jest do dyspozycji codziennie od 15 do 19. Telefon do centrum: 565 03 68.

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana

Domek w lesie wraz z kumplem M, Pozytywne nastawienie , czysty umysł , ekscytacja nadchodzącym doświadczeniem

Dwa tygodnie przed tripem , będąc z kumplem porobieni znaczącą ilością MJ wpadliśmy na pomysł by przeżyć coś większego. Mieliśmy na myśli Domek w lesie w którym mieliśmy zamiar spędzić trip . Gdy dotarliśmy na miejsce zaczęliśmy spożywac manga , po jednym na głowie . Dzięki mircenowi zawartemu w owych owocach THC zyskuje całowicie inne działanie - głębsze, bardziej mistyczne oraz  wydłużony czas działania. 

  • MDMA (Ecstasy)

W tym raporciku, chcialbym opisac moje wrazenia po dymanku na pigulce (jak komus, cos nie pasuje to niech tego nie czyta dalej).

  • Lophophora williamsii (meskalina)
  • Pierwszy raz

Pozytywne nastawienie, radość, osoba zdecydowana do brania substancji, planowała to dużo wcześniej. Tolerancja zerowa/ bardzo niska. Otoczenie przyjazne, znane osobie; jej własne mieszkanie, z jej ulubioną muzyką - nad ranem otoczenie jej domu.

Zacząć muszę od przyznania się, że nie byłem bezpośrednio obok osoby podczas spożywania przez nią substancji. Informacje podane w raporcie mogą więc lekko odbiegać od rzeczywistości. Całość raportu była mi składana przez telefon, od etapu planowania do wieczora następnego dnia, gdy przeżywała efekty "po". Mimo to, zdecydowałem się dodać raport przez braki w informacjach o przeżyciach z meskaliną na stronie, tym bardziej w takim miksie

  • Ruta stepowa


srodek: skóry san pedro 25g, wiec pewnie musi sie znalezc w dziale peyotl, ruta stepowa 4g, salvia susz z lufki.

osoby: ja, moj kumpel i jeszcze jeden gosc, ktory pojechal na benzydaminie hehe.

set: g. 19, ciepły czerwcowy wieczór, maj flat


randomness