Reaktywacja starożytnego piwa!

Piwo, którego receptura warzenia pochodzi sprzed ponad 3 tys. lat, zostało wyprodukowane przez jedną z japońskich kompanii browarniczych we współpracy z archeologami

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP, mat

Odsłony

1640

Eksperymentalna partia piwa, będącego rekonstrukcją napoju starożytnych Egipcjan, została wyprodukowana w browarze w Amagi, w prefekturze Fukuoka, należącym do jednej z największych kompanii browarniczych w Japonii. W produkcji wiernej kopii napoju sprzed 3 tys. lat brali udział japońscy egiptolodzy.

Procedura przygotowywania słodu, fermentacji i przechowywania gotowego piwa została odtworzona przez zespół badaczy kierowany przez Sakuji Yoshimura, profesora archeologii Instytutu Badań Egiptologicznych tokijskiego Uniwersytetu Waseda. W trakcie swoich prac japońscy badacze przeanalizowali dziesiątki egipskich malowideł ściennych pochodzących z okresu Nowego Państwa.

Obrazkowe przedstawienia kolejnych faz produkcji są dokładnie ukazane na malowidłach wraz z hieroglificznym opisem. Współczesny reżim produkcyjny w japońskim browarze został szczegółowo dostosowany do starożytnych receptur. Japońscy browarnicy zapewniają, że finalny produkt jest wierną kopią piwa, którym raczyli się Egipcjanie co najmniej 3 tys lat temu.

Premiera nowego, choć liczącego już 3 tys. lat gatunku piwa, odbędzie się w drugiej połowie lutego. Wcześniej napój zostanie wypróbowany przez 200 japońskich piwoszy wybranych losowo przez zarząd browaru.

W sierpniu zeszłego roku ten sam japoński browar wyprodukował piwo oparte na jeszcze starszej recepturze pochodzącej z okresu Starego Państwa. Proces warzenia tego piwa został odtworzony dzięki przedstawieniom procedur warzelniczych na malowidłach ściennych z grobów Niankhkhnuma i Khnumuhotepa. Japońscy browarnicy informują, że piwo to, którego spożycie w starożytnym Egipcie prawdopodobnie towarzyszyło niektórym uroczystościom religijnym, zawiera ok. 10 procent alkoholu.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

.chudy. (niezweryfikowany)
pewnie strasznie drogie jest te piwo :(
triple_og (niezweryfikowany)
zawsze to 10%, smak malo wazny bedzie jak sie schłodzi
toksykomaniak 666 (niezweryfikowany)
niema to jak zimny browarek sprzed 3 tysiecy lat :) <br>
Mateusz Kufel-P... (niezweryfikowany)
Jakie składniki? I czy browary Tyskie będą produkować swe Tyskie-egipskie?
QrA (niezweryfikowany)
ahhh, wypic takie piwko, mmmm :D
Zajawki z NeuroGroove
 • Dekstrometorfan
 • Etanol (alkohol)
 • Katastrofa
 • Kodeina
 • Marihuana
 • Marihuana
 • MDMA (Ecstasy)

Codzienna depresja

Około rok temu miałem dwutygodniową psychozę, powstałą w wyniku codziennego ćpania (przez około 20 dni) dekstrometorfanu, kodeiny, etanolu, MDMA i marihuany. Codziennie porobiony co najmniej trzema z wymienionych, po czasie brałem to już tylko dlatego, że nie mogłem wrócić do normalności. Kodeina i MDMA już nie działały. Nagle uznałem, że muszę czym prędzej przestać. Zostawiłem więc te używki i wtedy się zaczęło...

 • Sertralina

 

 

 • 1P-LSD
 • Pierwszy raz

Jak najbardziej poprawny

Decyzja o wzięciu "słynnego" LSD nie była łatwa, lecz mój poziom autoświadomości nie dawał mi większego wyboru. Moje życie staneło w martwym punkcie, a dzięki marihuanie wreszcie przejżałem na oczy. Ale to temat na inną historię. Postanowiłem przekroczyć kolejną granice wiedzy poprzez zażycie sławnego LSD, które rzekomo pozwala geniuszom rozwinąć skrzydła a upadłym aniołom funduje mentalne piekło na ziemi. Cel był jasny, albo stane się nowym lepszym człowiekiem, albo utone gdzieś w odmętach szaleństwa. Jak widać moje oczekiwania względem tej substancji były bardzo wygurowane.

 • LSD-25
 • Marihuana
 • Pierwszy raz

Lekkie nakreślenie sytuacji, śmiało pomijać.

---

Dwa lata temu na popularnym portalu społecznościowym ułatwiającym poznawanie ludzi z różnych stron świata napisał do mnie Marcin, 20-latek, ironicznie, z Warszawy.

randomness