Raport ONZ: Legalizacja i lockdown doprowadziły do wzrostu konsumpcji marihuany

Jak wynika z raportu opublikowanego dziś przez Organizację Narodów Zjednoczonych w krajach, w których zalegalizowano marihuanę, wzrasta liczba osób regularnie ją zażywających, podczas gdy lockdown spowodowany koronawirusem miał podobny efekt, podwyższając jednocześnie ryzyko depresji i samobójstw.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

www.radiomaryja.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

23

Jak wynika z raportu opublikowanego dziś przez Organizację Narodów Zjednoczonych w krajach, w których zalegalizowano marihuanę, wzrasta liczba osób regularnie ją zażywających, podczas gdy lockdown spowodowany koronawirusem miał podobny efekt, podwyższając jednocześnie ryzyko depresji i samobójstw.

Konopie indyjskie od dawna są najczęściej używanym narkotykiem na świecie, a ich konsumpcja wzrasta, podczas gdy marihuana na rynku staje się coraz silniejsza pod względem zawartości tetrahydrokannabinolu (THC) – podało Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) w swoim corocznym Światowym Raporcie Narkotykowym.

Różne stany USA zalegalizowały używanie marihuany do celów pozamedycznych, począwszy od Waszyngtonu i Kolorado w 2012 roku. W 2013 roku zalegalizował ją Urugwaj, a w 2018 roku Kanada. Inne kraje podjęły podobne kroki, ale w raporcie skupiono się na tych trzech krajach.

„Wydaje się, że legalizacja konopi indyjskich przyspieszyła tendencje wzrostowe w zgłaszanych przypadkach codziennego używania tego narkotyku” – stwierdzono w raporcie UNODC.

O ile wskaźniki używania konopi indyjskich wśród nastolatków „nie zmieniły się znacząco”, o tyle wśród młodych dorosłych nastąpił „wyraźny wzrost zgłaszanego częstego używania substancji o silnym działaniu” – napisano w raporcie.

„Zwiększył się odsetek osób z zaburzeniami psychicznymi i samobójstwami związanymi z regularnym używaniem konopi indyjskich” – zaznaczono w sprawozdaniu.

W dokumencie podano, że około 284 mln osób, czyli 5,6 procent światowej populacji, używało narkotyków takich jak heroina, kokaina, amfetamina lub ecstasy w ciągu 2020 roku, czyli w oparciu o najnowsze dostępne dane. Spośród nich 209 mln używało marihuany.

„Okresy lockdownów podczas pandemii koronawirusa spowodowały wzrost używania konopi indyjskich w 2020 roku” – stwierdzono w raporcie.

Jak dodano, produkcja kokainy w 2020 roku osiągnęła rekordowy poziom, a handel drogą morską rośnie, przy czym dane dotyczące konfiskat z 2021 roku wskazują na ekspansję poza dwa główne rynki Ameryki Północnej i Europy w kierunku Afryki i Azji. Jak zauważono w analizie, opioidy pozostają najbardziej śmiercionośnymi narkotykami, a fentanyl spowodował nowy rekord w liczbie zgonów spowodowanych przedawkowaniem w Stanach Zjednoczonych: wstępne szacunki za rok 2021 mówią o 107 622 zgonach.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • 4-HO-MET
  • Katastrofa

Podekscytowanie, bardzo dobry humor, zniecierpliwienie. Oczekiwałem 'syndromu boga', zupełnego odrealnienia, ciekawych przemyśleń. Miejsce: U kumpla w domu, wieczór i noc.

Chciałbym zacząć od wstępu. Miał to być mój pierwszy raz z taką substancją, spodziewałem się po niej wiele, miałem nadzieję na mistyczne przeżycia i doznania. Trip miał wyglądać w ten sposób, że leżymy sobie z kumplem (nazwę go A.) u niego w pokoju (nota bene bardzo przytulnym i pozytywnie nastawiającym) i rozmawiając dzielimy się przeżyciami. Początkowo było zupełnie tak jak sobie wyobrażałem, a nawet lepiej. Co było później? Przeczytajcie.

  • 25C-NBOMe
  • 6-APB
  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie

 

Trip raport zawiera dwa kontrastowe tripy, doświadczone jeden po drugim, kiedy to wyruszyłam w podróż po namiotowe ćpanie.

 

Marihuana, 6-apb

 

   Początkowo nie miałam brać 6-apb ze względu na koszmarne wspomnienia związane z tą substancją, ale koniec końców dałam jej szansę.  Doszłam do wniosku, że mój nastrój oraz pozytywny odbiór otoczenia, w którym się znajduję mogą dać w połączeniu z tą substancją dobre efekty.

  • KokainaWitam!


Moje spostrzerzenia zwiazane z kokaina..... (ilosc prob 1 raz (( i nigdy

wiecej? )) )
Kupilem ja za 160 PLN. Kumple mowili, ze jakosc byla OK. Kolor ponoc mowi o

jakosci, moja byla koloru prawie sniezno biala z bardzo lekkim odcieniem

zolcieni). Jak probowalem? Znajomi mowili mi, ze to wciaga sie przez nos ale

zrobilo mi sie troche szkoda sluzowki wiec stwierdzilem, ze wezme na jezyk,

taaaa..... Poczulem sie jak u dentysty; W ciagu kilkunastu sekund tak

  • 4-HO-MET

Wiek i waga : 17, ~60kg

Doświadczenie : kofeina, alkohol, THC, gałka, DXM, powój, 4-HO-MET, Salvia divinorum, różne zioła etnobotaniczne, które bez sensu wymieniać ;)

S&s : piątek, swój pokój, łóżko, noc, reszta domowników śpi w najlepsze, nastawienie - bez obaw, wyzbyłem się podczas pierwszego razu

Dawkowanie : ~25mg

TR powstał z myślą o użytkownikach utrzymujących, że ta trypt to zabawkowe kolorki, bez wpływu na psychikę :P