REKLAMA
Racibórz. Znaleziono nieprzytomnych więźniów, powodem mogą być dopalacze

W zakładzie karnym w Raciborzu dwóch osadzonych zatruło się nieznaną substancją chemiczną. Służby ustalają, w jaki sposób doszło do zdarzenia, jednak podejrzewa się, że więźniowie zażyli dopalacze.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Wiadomości WP
Karolina Pietrzak
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

175

W zakładzie karnym w Raciborzu dwóch osadzonych zatruło się nieznaną substancją chemiczną. Służby ustalają, w jaki sposób doszło do zdarzenia, jednak podejrzewa się, że więźniowie zażyli dopalacze.

O incydencie poinformowało m.in TVN24. Jak wynika z informacji, do zatrucia doszło 28 lipca. Nieprzytomni więźniowie z podejrzeniem zatrucia zostawili przewiezieni do szpitala w Sosnowcu.

- To były substancje chemiczne. Czynności mające wyjaśnić, co to dokładnie było, trwają - cytuje porucznika Krzysztofa Thyma z zakładu karnego w Raciborzu Gazeta.pl.

Co wiadomo o zatrutych mężczyznach? Więźniowie przebywali w półotwartym zakładzie karnym, który pozwala osadzonym na wychodzenie do pracy. Jednak, jak zaznacza Thym to nie dotyczyło tych konkretnych mężczyzn. Służby ustalają jaką subtancję zażyli oraz skąd ją pozyskali.

Jeden z nich opuścił już szpital. Stan drugiego więźnia jest poważny i nadal przebywa w Regionalnym Ośrodku Ostrych Zatruć w Sosnowcu

Oceń treść:

Brak głosów

Komentarze

kfap_pl (niezweryfikowany)
Wielka mi sensacja. Nie od dziś wiadomo, że dragi są dostępne w niejednym kryminale. Szczególnie na P2 ale i w zamkniętych zdarza się. Są ZK gdzie ten "problem" praktycznie nie istnieje ale są też takie gdzie nie ma większych problemów z ogarnięciem. Szczególnie tam gdzie jedzie się do szkoły czy na terapie narkotykową - śmiać mi się chciało, że to element terapii :) Takie jakby wystawianie na próbę :) Możliwe też, że w postaci fake haszu przynieśli z widzenia albo dostali pocztą - są sposoby. Natomiast na półotwartych to, że akurat nie pracowali nie jest przeszkodą. Nawet cykle sterydowe robią chłopaki to co dopiero takie śmieszne gramatury rc substancji gdzie znacznie łatwiej je ukryć. Śmieszna też wypowiedź tego porucznika w jednym z serwisów informacyjnych - że oni środki chemiczne mają na codzień w postaci środków czystości... hahaha. No ale dbają o dobre imię ZK to co miał powiedzieć.
randomness