REKLAMA
Psy na dopalaczach. W okolicach Łowicza ktoś truje zwierzęta

Pod koniec roku ktoś otruł dopalaczami dwa czworonogi pod Nieborowem.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Dziennik Łódzki
Rafał Klepczarek Czytaj więcej: http://www.dzienniklodzki.pl/wiadomosci/a/psy-na-dopalaczach-w-okolicach-lowicza-ktos-truje-zwierzeta,12877888/

Odsłony

212

Do Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu zgłoszono kolejny przypadek niewyjaśnionej śmierci dwóch psów, tym razem z Osieka. Pod koniec roku ktoś otruł dopalaczami dwa czworonogi pod Nieborowem.

Mieszkańcy Osieka (gm. Kocierzew Południowy) powiadomili policję od dwóch padłych psach. – Zostały one przewiezione do Łodzi na sekcję, która ustali przyczyny ich śmierci – informuje Jerzy Kowalczyk, powiatowy lekarz weterynarii w Łowiczu.

W grudniu do jednej z łowickich lecznic dla zwierząt trafił prawdopodobnie otruty pies z Bednar Kolonii (gm. Nieborów). Miał on podobne objawy do dwóch czworonogów, którym w tej samej miejscowości pod koniec listopada podrzucono dopalacze. Oba psy cierpiały tak bardzo, że musiano je uśpić.

- Badanie toksykologiczne wykazało, że zwierzętom podrzucono dopalacze – mówi Jolanta Wojciechowska, właścicielka łowickiej przychodni weterynaryjnej. – Potem trafił do nas jeszcze jeden pies z tej okolicy, ale udało nam się go uratować.

Z naszych informacji wynika, że Komenda Powiatowa Policji w Łowiczu 18 listopada 2017 roku otrzymała zgłoszenie, że nieznany sprawca najprawdopodobniej dokonał otrucia dwóch psów na terenie jednej z posesji w Bednarach Kolonii.

- W minionym roku było to jedyne takie zgłoszenie – dodaje Urszula Szymczak, rzecznik łowickiej policji. - W tej sprawie wszczęto i przeprowadzono postępowanie z ustawy o ochronie zwierząt, m.in. przesłuchano świadków, powołano biegłego, wykonano czynności o charakterze operacyjnym, o których z wiadomych względów nie mogę mówić. Zebrany materiał dowodowy nie pozwolił na przedstawienie komukolwiek zarzutów, w związku z tym postępowanie zostało umorzone. W przypadku pojawienia się nowych okoliczności postępowanie zostanie wznowione.

W tym roku łowicka policja otrzymała zgłoszenie z Osieka. Jest ono analizowane.

Oceń treść:

Brak głosów
randomness