Przemycili 635 kg metaamfetaminy i 2,5 tony prekursorów. Zatrzymano ich w Warszawie

Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do Sądu Okręgowego akt oskarżenia przeciwko 6 osobom, w tym 2 Polakom i 4 Wietnamczykom, oskarżonym o udział w działającej na skalę międzynarodową zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się produkcją i przemytem metamfetaminy.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie w dniu 18 lipca 2016 r. skierowała do Sądu Okręgowego w Warszawie akt oskarżenia przeciwko 6 osobom, w tym 2 Polakom i 4 Wietnamczykom, oskarżonym o udział w działającej na skalę międzynarodową zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się produkcją i przemytem środków odurzających w postaci metamfetaminy.

Śledztwo w tej sprawie prowadzono od września 2015 r., a jego wszczęcie poprzedziły działania operacyjne Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej wykonywane równolegle z czynnościami organów ścigania Republiki Czeskiej. Jak ustalono, oskarżeni obywatele Wietnamu w 4 miejscach w okolicach Warszawy (Pruszków, Sulejówek, Raszyn i Janki) zajmowali się wytwarzaniem metamfetaminy, w czym pomagał im jeden z oskarżonych obywateli Polski, który dostarczał prekursor do produkcji narkotyku. Wyprodukowany narkotyk odbierali inni obywatele Wietnamu, którzy w większości przemycali go do Republiki Czeskiej, a w części zbywali na rzecz polskiego dystrybutora również oskarżonego w niniejszej sprawie.

Po zgromadzeniu wystarczającej ilości informacji we wrześniu 2015 r. funkcjonariusze Straży Granicznej dokonali zatrzymania 6 osób oraz zlikwidowali wytwórnię amfetaminy. W trakcie czynności zabezpieczono dowody rzeczowe w postaci metamfetaminy o wadze 27 kg i wartości ok. 4 mln złotych, a także urządzenia do wytwarzania narkotyków, ponadto zabezpieczono pieniądze w kwocie ok. 300 tys. zł w różnych walutach.

Zatrzymanym postawiono łącznie 13 zarzutów związanych z działalnością w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wytwarzaniem, wywozem i przywozem oraz wewnątrzwspólnotową dostawą znacznych ilości środków odurzających w postaci metamfetaminy o łącznej wadze co najmniej 635 kg o wartości ok. 95 mln złotych a także prekursorów do produkcji narkotyków o wadze ok. 2,5 t o wartości ok. 10 mln złotych, tj. o przestępstwa z art. 258 § 1 kk oraz z art. 53 ust. 2, art. 55 ust. 3, 56 ust. 3 ustawy z dnia 29.07.2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii.

Wobec oskarżonych sądy na wniosek Prokuratury zastosowały tymczasowe aresztowania które w toku śledztwa 2 oskarżonym zamieniono na środki nieizolacyjne w postaci dozoru Policji oraz poręczenia majątkowego w kwocie 40 i 70 tys. złotych.

Przestępstwa zarzucone oskarżonym zagrożone są karą od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

Oceń treść:

Average: 5.5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • GBL (gamma-Butyrolakton)
  • Retrospekcja

Zmienny.

Wstęp.

GBL to dziwna substancja. Jedni zachwycają się jej działaniem, na innych nie robi ona wrażenia.
W UK osoby cierpiące na fobię społeczną próbowały się leczyć GBL'em i to całkiem skutecznie.
Bo narkotyk ten rzeczywiście poprawia jakość interakcji społecznych. Pomysł ten okazał się na tyle zgubny, że środek ten uzależnia fizycznie i to bardzo silnie.

  • Mefedron
  • Pozytywne przeżycie

Set and setting: myślę, że to mało istotne przy tego typu narkotyku, jednak razem z przyjacielem mieliśmy dobre nastroje.

11:30 Dostalismy z kolegą mefedron, co prawda nie był to mój pierwszy raz z tą substancją, ale tak jak napisałam ''dostaliśmy'' niby na wypróbowanie. Po kilkunastu minutach, razem z nim byłam w opuszczonym budynku przy torach. Wiem, te miejsce nie brzmi zbyt przyjaźnie ale lubię tam przebywać.

  • Grzyby halucynogenne
  • Marihuana

Wiek, waga: 23 lata, 100 kg masy ciała;

Doświadczenie: marihuana, szałwia wieszcza, powój hawajski, grzyby psylocybinowe, kratom, amfetamina, xtc

Substancja: łysiczki kubańskie: 25g świeżych + 1g suszonych; marihuana: 0,2g

Set & settings: wyjdzie w trakcie czytania...

Prologue: Jemy grzyby.

- Masz grzyby, może zjemy razem? Pyta się mnie kolega "K",

- Przyjadę za godzinę!

Wiedziałem że nie mogę mu odmówić, nie dzisiaj...

  • AM-2201
  • Bad trip
  • Odrzucone TR

Nastawienie pozytywne i zbliżające się wakacje.

 

Godzina: 16:00

Razem z ziomkiem wychodzę ze szkoły wszystko ogarnialiśmy i ruszamy do lasku. Słonecznie, byłem wtedy jeszcze początkujący jeżeli chodzi o MJ, worek dosyć dobry pachnie na kilometr.

Godzina: około 17:00

Nakówam 1 lufę palę palę, i po chwili wjazd na głowę, nawet miło było na początku ale jak zajaraliśmy jeszcze lufę nie wiedziałem co jest pięć. Pamiętam że stałem i jakbym zasnął na stojąco, strasznie mnie zmuliło. Posiedziałem jeszcze trochę z kumplem i poszedłem w stronę przystanku.

randomness