Przemycili 635 kg metaamfetaminy i 2,5 tony prekursorów. Zatrzymano ich w Warszawie

Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do Sądu Okręgowego akt oskarżenia przeciwko 6 osobom, w tym 2 Polakom i 4 Wietnamczykom, oskarżonym o udział w działającej na skalę międzynarodową zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się produkcją i przemytem metamfetaminy.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie w dniu 18 lipca 2016 r. skierowała do Sądu Okręgowego w Warszawie akt oskarżenia przeciwko 6 osobom, w tym 2 Polakom i 4 Wietnamczykom, oskarżonym o udział w działającej na skalę międzynarodową zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się produkcją i przemytem środków odurzających w postaci metamfetaminy.

Śledztwo w tej sprawie prowadzono od września 2015 r., a jego wszczęcie poprzedziły działania operacyjne Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej wykonywane równolegle z czynnościami organów ścigania Republiki Czeskiej. Jak ustalono, oskarżeni obywatele Wietnamu w 4 miejscach w okolicach Warszawy (Pruszków, Sulejówek, Raszyn i Janki) zajmowali się wytwarzaniem metamfetaminy, w czym pomagał im jeden z oskarżonych obywateli Polski, który dostarczał prekursor do produkcji narkotyku. Wyprodukowany narkotyk odbierali inni obywatele Wietnamu, którzy w większości przemycali go do Republiki Czeskiej, a w części zbywali na rzecz polskiego dystrybutora również oskarżonego w niniejszej sprawie.

Po zgromadzeniu wystarczającej ilości informacji we wrześniu 2015 r. funkcjonariusze Straży Granicznej dokonali zatrzymania 6 osób oraz zlikwidowali wytwórnię amfetaminy. W trakcie czynności zabezpieczono dowody rzeczowe w postaci metamfetaminy o wadze 27 kg i wartości ok. 4 mln złotych, a także urządzenia do wytwarzania narkotyków, ponadto zabezpieczono pieniądze w kwocie ok. 300 tys. zł w różnych walutach.

Zatrzymanym postawiono łącznie 13 zarzutów związanych z działalnością w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wytwarzaniem, wywozem i przywozem oraz wewnątrzwspólnotową dostawą znacznych ilości środków odurzających w postaci metamfetaminy o łącznej wadze co najmniej 635 kg o wartości ok. 95 mln złotych a także prekursorów do produkcji narkotyków o wadze ok. 2,5 t o wartości ok. 10 mln złotych, tj. o przestępstwa z art. 258 § 1 kk oraz z art. 53 ust. 2, art. 55 ust. 3, 56 ust. 3 ustawy z dnia 29.07.2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii.

Wobec oskarżonych sądy na wniosek Prokuratury zastosowały tymczasowe aresztowania które w toku śledztwa 2 oskarżonym zamieniono na środki nieizolacyjne w postaci dozoru Policji oraz poręczenia majątkowego w kwocie 40 i 70 tys. złotych.

Przestępstwa zarzucone oskarżonym zagrożone są karą od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

Oceń treść:

Average: 6.7 (3 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Hydroksyzyna
  • Powój hawajski
  • Powoje
  • Yerba mate

Własne mieszkanie - w samotności, nocą.

 

  • AmfetaminaSubstancja: amfetamina (w ilosci ok. 1 g :D:D)


Godzina zażycia: Wczoraj około 17 :D:D:D


Substancja: Kofeina(w kawie z 5 łyżek)


Godzina zażycia: Dzisiaj koło 14 :D:D


Doświadczenie: Amfetamina-wiele razy(ponad sto było), Extasy-kilkanaście razy, Marihuana i haszysz-nie licze nawet bo nie chce marnować czasu :D:D, Bieluń-kilkanaście razy, Gałka muszkatałowa-raz.  • Benzydamina

Dawka: 3 saszetki do podzielenia miedzy mnie a E.Miejsce: miasto nad naszym morzem- typowo

turystyczne (niemalo ludu na ulicach), cieply, letni, wakacyjny

dzionek :).O nas: dwie postrzelone osiemnastki, kochamy

facetów, imprezy a przede wszystkim wakacje (kiedy mamy szanse razem

gdzies wyjechac- niestety nie mieszkamy zbyt blisko siebie)


  • Marihuana
  • Przeżycie mistyczne

nastawienie idealnie tak jak otoczenie

nie czekam dłużej i wpycham czarną od opalania śmierdzącą lufę do gęby, pierwsza, druga, po trzeciej piszę gówniany esej o tym jak bardzo słabe zielsko kupiłem, ale co mogę więcej poza tym zrobić? dopale sobie jeszcze jedną, dwie tak na sen chociąż bo jedyne co czuję to przymulenie, czyli bez fajerwerków.

gówniane zielsko.