Przemycili 635 kg metaamfetaminy i 2,5 tony prekursorów. Zatrzymano ich w Warszawie

Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do Sądu Okręgowego akt oskarżenia przeciwko 6 osobom, w tym 2 Polakom i 4 Wietnamczykom, oskarżonym o udział w działającej na skalę międzynarodową zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się produkcją i przemytem metamfetaminy.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie w dniu 18 lipca 2016 r. skierowała do Sądu Okręgowego w Warszawie akt oskarżenia przeciwko 6 osobom, w tym 2 Polakom i 4 Wietnamczykom, oskarżonym o udział w działającej na skalę międzynarodową zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się produkcją i przemytem środków odurzających w postaci metamfetaminy.

Śledztwo w tej sprawie prowadzono od września 2015 r., a jego wszczęcie poprzedziły działania operacyjne Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej wykonywane równolegle z czynnościami organów ścigania Republiki Czeskiej. Jak ustalono, oskarżeni obywatele Wietnamu w 4 miejscach w okolicach Warszawy (Pruszków, Sulejówek, Raszyn i Janki) zajmowali się wytwarzaniem metamfetaminy, w czym pomagał im jeden z oskarżonych obywateli Polski, który dostarczał prekursor do produkcji narkotyku. Wyprodukowany narkotyk odbierali inni obywatele Wietnamu, którzy w większości przemycali go do Republiki Czeskiej, a w części zbywali na rzecz polskiego dystrybutora również oskarżonego w niniejszej sprawie.

Po zgromadzeniu wystarczającej ilości informacji we wrześniu 2015 r. funkcjonariusze Straży Granicznej dokonali zatrzymania 6 osób oraz zlikwidowali wytwórnię amfetaminy. W trakcie czynności zabezpieczono dowody rzeczowe w postaci metamfetaminy o wadze 27 kg i wartości ok. 4 mln złotych, a także urządzenia do wytwarzania narkotyków, ponadto zabezpieczono pieniądze w kwocie ok. 300 tys. zł w różnych walutach.

Zatrzymanym postawiono łącznie 13 zarzutów związanych z działalnością w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wytwarzaniem, wywozem i przywozem oraz wewnątrzwspólnotową dostawą znacznych ilości środków odurzających w postaci metamfetaminy o łącznej wadze co najmniej 635 kg o wartości ok. 95 mln złotych a także prekursorów do produkcji narkotyków o wadze ok. 2,5 t o wartości ok. 10 mln złotych, tj. o przestępstwa z art. 258 § 1 kk oraz z art. 53 ust. 2, art. 55 ust. 3, 56 ust. 3 ustawy z dnia 29.07.2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii.

Wobec oskarżonych sądy na wniosek Prokuratury zastosowały tymczasowe aresztowania które w toku śledztwa 2 oskarżonym zamieniono na środki nieizolacyjne w postaci dozoru Policji oraz poręczenia majątkowego w kwocie 40 i 70 tys. złotych.

Przestępstwa zarzucone oskarżonym zagrożone są karą od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

Oceń treść:

Average: 6.7 (3 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • DOC

Wiek: 20 lat
Osoby: Ja i moja dziewczyna
Doświadczenie: Dxm, Thc, Koda, Feta, Szałwia, Relka i parę innych rzeczy....
S&S: Góry, Dolina Chochołowska, godzina 10.00, w miarę spoko nastawienie

  • Dekstrometorfan
  • Przeżycie mistyczne

Stare, studenckie mieszkanie - niewiele mebli, ale wiele myśli. Współlokatorzy niemal zawsze nieobecni. Wszystkie gorączki zmysłów przebyte na gołym materacu pod ścianą.

Moje przygodne wędrówki z DXM skończyły się pare miesięcy temu, kiedy po dawce 800mg (15mg/kg) straciłem orientację otoczenia, połowę prochów zwymiotowałem na stół, a przechodząc z jednego pomieszczenia do drugiego zdawało mi się, że wchodzę do mieszkania sąsiadów. Ale wszystko po kolei. Poniższy raport jest próbą podsumowania natury wysokich plateau tego nieszczęsnego specyfiku na podstawie własnego doświadczenia dobrych i złych podróży.

  • Hydroksyzyna
  • przeciwhistaminowe
  • Tripraport

Zażyte w strachu przed kolejnym głodem, w domu z rodzicami.

Okej, let's start.

 

Z powodu zespołu stresu pourazowego (PTSD), EDNOS i ataków paniki ostatnio bardzo często zażywam różne substancje (wypisane w moim doświadczeniu). Czy mogę to nazwać uzależnieniem? Tak, ponieważ są kryteria, które trzeba spelnić, by nazwać swój problem uzależnieniem - ja je spełniam. I zawsze mi potwornie głupio, gdy nazywam mój problem uzależnieniem, no bo cóż - oprócz hydro, leków uspokajających bez recepty, otumaniających przeciwalergików i legalnych ziół nic innego nie brałam.

  • 5-APB
  • Etanol (alkohol)
  • Pierwszy raz

Bardzo pozytywne nastawienie, rodzice pojechali na 3 dni w góry, miałem ochotę popróbować jakichś ciekawych substancji, kumpel zapodał mi właśnie 5-APB. Po zażyciu poszedłem do naszego miejscowego Pub'u.

Zaczne bez jakiegos wstępu większego, dostałem od kumpla woreczek z ok 90mg 5-APB, gdyż wiedziałem, ze w weekend moi rodzice jadą w Bieszczady i będę mieć przez 3 dni wolną chate (tylko babcia mieszkająca piętro niżej, bo mieszkam w domu dwu-rodzinnym).