Przemycali narkotyki do Norwegii. Mogli zarobić miliony złotych

Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach skierował do Sądu Okręgowego w Katowicach akt oskarżenia przeciwko Cezaremu D., któremu zarzucono wytwarzanie, przemyt i udział w obrocie znacznymi ilościami środków odurzającyc

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

pk.gov.pl/online-mafia.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

94

Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach skierował do Sądu Okręgowego w Katowicach akt oskarżenia przeciwko Cezaremu D., któremu zarzucono wytwarzanie, przemyt i udział w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających.

Jest to to kolejny akt oskarżenia, który został skierowany w sprawie dotyczącej międzynarodowej grupy przestępczej, zajmującej się wytwarzaniem znacznych ilości substancji psychotropowych w postaci amfetaminy, środków odurzających w postaci marihuany.

Działali w Polsce i Norwegii

Współpraca Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach z norweskimi służbami pozwoliła na ujawnienie zorganizowanej międzynarodowej grupy przestępczej, która zajmowała się wprowadzaniem do obrotu na terenie Polski i Norwegii znacznych ilości substancji psychotropowych w postaci amfetaminy, tabletek ecstazy, MDMA, amfetaminy oraz środków odurzających w postaci marihuany, kokainy. Z dotychczasowych ustaleń śledztwa wynika, że przedmiotem takiego działania było około 1.000 kg różnego rodzaju narkotyków. Grupa działała na terenie województwa dolnośląskiego, świętokrzyskiego, śląskiego i składała się z kilkudziesięciu osób.

Zlikwidowane plantacje marihuany

W toku prowadzonego przez Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach śledztwa zlikwidowano pięć plantacji, w których prowadzono uprawy łącznie około 2400 krzewów marihuany o łącznej wartości prawie miliona złotych oraz dwa laboratoria amfetaminy, gdzie członkowie grupy mogli wyprodukować co najmniej 200 litrów płynnej amfetaminy o wartości ponad 2 miliony złotych oraz co najmniej 200 kg mefedronu o wartości ponad 1,8 miliona złotych.

Zakres zarzutów

Prokurator Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach oskarżył Cezarego D. o utworzenie wspólnie i w porozumieniu z innymi współsprawcami plantacji ziela konopi na terenie powiatu wołomińskiego. Była ona ukryta pod ziemią w morskim kontenerze do którego prowadziło zamaskowane wejście.

Kolejne zarzuty wobec Cezarego D. dotyczą przemytu z Polski do Norwegii znacznych ilości marihuany kwalifikowane z art. 55 ust. 1 i 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W toku śledztwa, w wyniku międzynarodowej pomocy prawnej, na terenie Norwegii zatrzymano organizatora przestępczego procederu Krzysztofa W., który został oskarżony przez tamtejsze władze o przemyt substancji psychotropowych w postaci amfetaminy.

Oskarżony Cezary D. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw i złożył obszerne wyjaśnienia związane z przestępczą działalnością grupy.

Zarzuty usłyszało już 110 osób

Dotychczas w toku śledztwa zarzuty usłyszało już 110 osób. Na wniosek prokuratora 79 osób zostało tymczasowo aresztowanych. W sprawie zabezpieczono m.in 24 kg amfetaminy, 8 kg marihuany, haszysz, mefedron, kokainę i tabletki ecstasy. Prokurator skierował już 20 aktów oskarżenia przeciwko 36 oskarżonym, jednak sprawa w dalszym ciągu ma charakter rozwojowy i nie wykluczone są kolejne zatrzymania i zarzuty.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • MDMA
  • Pierwszy raz

Dobra impreza w znanym pubo-klubie w mieście, niespodziewany zwrot akcji z zakupem MDMA, jednak i tak już chciałem w tym okresie spróbować. Więc czemu nie? Dobry humor spowodowany udanym wieczorem w świetnym towarzystwie.

A jednak fajne to pisanie.. :p

Poznajcie moją koleżankę z Turcji!

Styczeń 2019, zimny weekendowy (chyba) wieczór. Razem ze znajomymi umówieni byliśmy na spotkanie w znanym miejscu na mapie naszego studenckiego miasta. W tym czasie siedziałem w akademiku u poznanej jakiś niedługi czas wcześniej Turczynki. Świetna dziewczyna swoją drogą. Kończymy pić wódeczkę grając w jakieś głupie alkoholowe gierki integracyjne. Telefon kontrolny do kolegi (dalej nazwanym K) czy idą na pewno na umówioną godzinę. Wszystko się zgadza, więc "My Little B, let's go!".

  • Inne
  • Katastrofa

Przed tripem wydawało się że idealny. Mieszkanie kolegi, 4 triperow + właściciel mieszkania i jeden postronny(oboje byli pijani w 4 dupy). Ulewa na zewnątrz

20+1h zarzucenie 100 grzybów i wypalenie jointa 

21+1h odczuwalne pierwsze efekty, pływający obraz, śmiech ogólnie dobra atmosfera 

  • 2C-B

Sylwester z dwójką zaczął się banalnie i o dziwo bez telewizji.

Gourmet, kilka butelek wina. Ja, on i ona. No i butla N2O.

Powoli sączyliśmy wino i pogryzaliśmy kawałki usmażonego (ugourmetowanego?) mięsa.

- Ty, Mati wpadnie co?

- Ta, spoko, luz.

Wpadł Mati. W ruch poszły koks i gin. Coś tam sobie nawzajem makaronu nawinęliśmy, zeszło na temat sajko.

Eureka! 

"Zajebiemy lajna dwacebe w kipsztonga"

A co to, dlaczego, jak kiedygdzieico? Mati nigdy nic takiego nie walił. 

O jaki ja tajemniczy, kapeczkę tylko powiem, na zanętę.

  • Dimenhydrynat

Set & Settings: suszarnia przerobiona na salon w klatce kumpla, potem zmiana warunków

Doświadczenie (wtedy): THC, DXM, atropina, amfetamina, alkohol, kodeina, dimenhydrynat,

17 lat, 70 kilogramów

TR dotyczy moich lotów po zażyciu 15 tabletek pięćdziesięciomiligramowego Aviomarinu (3 opakowania)

randomness