Przemycali narkotyki do Norwegii. Mogli zarobić miliony złotych

Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach skierował do Sądu Okręgowego w Katowicach akt oskarżenia przeciwko Cezaremu D., któremu zarzucono wytwarzanie, przemyt i udział w obrocie znacznymi ilościami środków odurzającyc

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

pk.gov.pl/online-mafia.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

109

Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach skierował do Sądu Okręgowego w Katowicach akt oskarżenia przeciwko Cezaremu D., któremu zarzucono wytwarzanie, przemyt i udział w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających.

Jest to to kolejny akt oskarżenia, który został skierowany w sprawie dotyczącej międzynarodowej grupy przestępczej, zajmującej się wytwarzaniem znacznych ilości substancji psychotropowych w postaci amfetaminy, środków odurzających w postaci marihuany.

Działali w Polsce i Norwegii

Współpraca Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach z norweskimi służbami pozwoliła na ujawnienie zorganizowanej międzynarodowej grupy przestępczej, która zajmowała się wprowadzaniem do obrotu na terenie Polski i Norwegii znacznych ilości substancji psychotropowych w postaci amfetaminy, tabletek ecstazy, MDMA, amfetaminy oraz środków odurzających w postaci marihuany, kokainy. Z dotychczasowych ustaleń śledztwa wynika, że przedmiotem takiego działania było około 1.000 kg różnego rodzaju narkotyków. Grupa działała na terenie województwa dolnośląskiego, świętokrzyskiego, śląskiego i składała się z kilkudziesięciu osób.

Zlikwidowane plantacje marihuany

W toku prowadzonego przez Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach śledztwa zlikwidowano pięć plantacji, w których prowadzono uprawy łącznie około 2400 krzewów marihuany o łącznej wartości prawie miliona złotych oraz dwa laboratoria amfetaminy, gdzie członkowie grupy mogli wyprodukować co najmniej 200 litrów płynnej amfetaminy o wartości ponad 2 miliony złotych oraz co najmniej 200 kg mefedronu o wartości ponad 1,8 miliona złotych.

Zakres zarzutów

Prokurator Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach oskarżył Cezarego D. o utworzenie wspólnie i w porozumieniu z innymi współsprawcami plantacji ziela konopi na terenie powiatu wołomińskiego. Była ona ukryta pod ziemią w morskim kontenerze do którego prowadziło zamaskowane wejście.

Kolejne zarzuty wobec Cezarego D. dotyczą przemytu z Polski do Norwegii znacznych ilości marihuany kwalifikowane z art. 55 ust. 1 i 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W toku śledztwa, w wyniku międzynarodowej pomocy prawnej, na terenie Norwegii zatrzymano organizatora przestępczego procederu Krzysztofa W., który został oskarżony przez tamtejsze władze o przemyt substancji psychotropowych w postaci amfetaminy.

Oskarżony Cezary D. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw i złożył obszerne wyjaśnienia związane z przestępczą działalnością grupy.

Zarzuty usłyszało już 110 osób

Dotychczas w toku śledztwa zarzuty usłyszało już 110 osób. Na wniosek prokuratora 79 osób zostało tymczasowo aresztowanych. W sprawie zabezpieczono m.in 24 kg amfetaminy, 8 kg marihuany, haszysz, mefedron, kokainę i tabletki ecstasy. Prokurator skierował już 20 aktów oskarżenia przeciwko 36 oskarżonym, jednak sprawa w dalszym ciągu ma charakter rozwojowy i nie wykluczone są kolejne zatrzymania i zarzuty.

Oceń treść:

Average: 8 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25
  • Pierwszy raz

Sobotni wieczór. Pierwszy naprawdę ciepły w tym roku. Jestem 120km od domu, przyjechałem dzień wcześniej pomóc przyjacielowi w zakupie samochodu. Obydwoje jesteśmy nieco przygnębieni, bo ów samochód po dojechaniu pod dom zdążył się zepsuć. Wracamy od kolegi, mam zamiar zaraz zbierać się do siebie. W ciągu paru minut zapada spontaniczna decyzja, że zarzucamy kwas, który czekał na nas już od dawna i ciągle przekładaliśmy jego przyjęcie. Wcześniej z psychodelików mieliśmy doświadczenie z grzybkami, z resztą bardzo pozytywne doświadczenie. Zarzucamy z przyjacielem (R.) kartonik na pół.

  • 4-HO-MET
  • Pierwszy raz

 

Do spróbowania 4-ho-met szykowaliśmy się już od pewnego czasu. Ja, Stefan, Dina i Sara (piszę imiona ponieważ mieszkam w dość odległym kraju więc chyba to nie ma różnicy, a łatwiej będzie rozróżnić o kogo chodzi). Kiedy list z biało-szarą tryptaminą w końcu doszedł do nas nie czekaliśmy długo i postanowiliśmy zarzucić substancję dnia następnego.

  • LSD-25
  • Marihuana
  • Tripraport

Nastawienie raczej pozytywne, chociaż zawszę odczuwam nieopisany strach przed psychodelikami, kiedyś mocno trzepnęły mną o ziemię... Otoczenie stanowił mój pokój, komputer z notatnikiem i winampem, krzesło, biurko, kanapa, syf pod kanapą, bałagan w pokoju, i pająk na ścianie. Wcześniej było to auto znanego mi człowieka.

Witam.
Nie będzie to klasyczny trip raport, całość pisałem w trakcie stanu ostro zbombionego, jest to zapis mojej rozkminy, mający na celu ukazać jak to mniej więcej wygląda
od środka. LSD brałem pierwszy raz w życiu, po tym jak posiedziałem ze znajomymi, wróciłem do domu i otworzyłem notatnik, pisałem to jakieś 4 godziny słuchając muzyki i ledwie trafiając w klawisze. Żeby nie zanudzać długim i sztywnym wstępem, przejdźmy do sedna sprawy.

Zapiski z 1000 i jednego tripu
Epizod: Rozkminisz pod kopułehem

  • Metoksetamina
  • Przeżycie mistyczne

Nastawienie dobre, to już n-ty raz z mxe. Wszystko odbywa się w moim mieszkaniu wraz ze współlokatorami, także pod wpływem. Nie odgrywają oni jednak roli.

Pozwoliłem sobie zaniedbać standardowe cechy tripraporu. Czasu i tak nie czułem. Opowiadanie.

 

randomness