REKLAMA
Przekopali posesję podejrzanego. A tam amunicja, narkotyki, dopalacze...

Policjanci przekopali ziemię obok domu przebywającego w areszcie mieszkańca powiatu lipnowskiego. Znaleźli tam środki odurzające i sporo amunicji. Sprawa handlarzy narkotyków ze wschodniej części Kujawsko-Pomorskiego jest coraz bliższa wyjaśnienia.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

onet
Mikołaj Podolski

Odsłony

438

Policjanci przekopali ziemię obok domu przebywającego w areszcie mieszkańca powiatu lipnowskiego. Znaleźli tam środki odurzające i sporo amunicji. Sprawa handlarzy narkotyków ze wschodniej części Kujawsko-Pomorskiego jest coraz bliższa wyjaśnienia.

Sprawa wzięła swój początek w powiecie rypińskim, gdy w styczniu policjanci zlikwidowali nielegalną plantacje konopi. Zabezpieczyli wtedy 184 krzewy z widocznym kwiatostanem, 3 kg marihuany, 33 litry nielegalnie wytworzonego alkoholu etylowego, urządzenia służące do wyrabiania alkoholu i 200-litrowe beczki z fermentującą cieczą, czyli tzw. zacierem.

Ponad tysiąc tabletek

Kontynuacja śledztwa doprowadziła ich do mieszkania na terenie powiatu lipnowskiego. Tam w połowie stycznia znaleźli kilogram mefedronu, 1287 tabletek, pół kilograma marihuany, trzy pistolety i 47 sztuk amunicji.

- Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn wieku 38 i 24 lata oraz kobietę w wieku 35 lat - mówi Monika Chlebicz, rzeczniczka kujawsko-pomorskiej policji. - Wszyscy usłyszeli zarzuty dotyczące nielegalnej uprawy oraz wytwarzania środków odurzających. Prokurator wobec dwóch zatrzymanych wystąpił z wnioskiem o aresztowanie, natomiast wobec kobiety zastosował dozór policyjny, poręczenie majątkowe, a także zakaz opuszczania kraju.

Plantacja w stodole

Sprawę przejęli kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Doprowadziło to do przeszukania kolejnej posesji w powiecie lipnowskim. W lutym odkryto tam plantację konopi urządzoną w stodole.

- Rośliny znajdowały się pod specjalnymi namiotami w warunkach sprzyjających ich szybkiemu wzrostowi. Uprawa była odpowiednio naświetlana, nawadniana i wentylowana. Zabezpieczono łącznie 67 sztuk roślin konopi w różnych fazach wzrostu i specjalistyczny sprzęt służący do uprawy - ujawnia kulisy procederu Monika Chlebicz.

Zarzuty za uprawę konopi z przeznaczeniem do obrotu postawiono wówczas 33-letniemu mężczyźnie i 32-letniej kobiecie.

Wykopali Kokolino Cherry

Śledczy wciąż mieli jednak inne podejrzenia wobec 24-latka, który w styczniu trafił do aresztu wraz ze starszym kolegą. Dlatego zdecydowali się przekopać w kwietniu jego posesję na terenie powiatu lipnowskiego. Zabrali ze sobą psa szkolonego do wyszukiwania narkotyków i ściągnięty z Warszawy georadar. Ich podejrzenia okazały się słuszne.

- Policjanci wykopali ponad 140 g substancji, prawdopodobnie mefedronu, niewielkie ilości dopalaczy o nazwie "Kokolino Cherry" oraz znaleźli ponad 300 sztuk amunicji - mówi Monika Chlebicz. - Zabezpieczone substancje trafiły na badania do policyjnego laboratorium. Wkrótce przebywający w areszcie 24-latek usłyszy kolejne zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomani. Amunicja badana będzie przez biegłego z dziedziny balistyki. Od jego opinii zależą ewentualne zarzuty dotyczące nielegalnego posiadania amunicji.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
 • Marihuana

substancja: marihuana


doświadczenie: nikłe (jak dla Was)


set&setting: ogródek u kumpla, początkowo pozytywna faza


 • Dekstrometorfan

Set & Settings - Nudne jesienno zimowe wieczory w internacie. Jesteśmy razem z 6 kumplami w małym pokoju. Melancholia i stagnacja. liczmy na naprawde niezła banie:P Mamy do dyspozycji 6 paczek acodinu, zakupiliśmy sprzęcik w aptece w Tesco:O

Dawkowanie - średnio po 20 małych białych komandosów z gorzkimi minami:D

Wiek i doświadczenie - wszyscy po 17 lat, łykaliśmy ładny miesiąć dzień w dzień. DXM,tytoń,alko,marihuana,space diamond(i inne dopalacze)

 • Amfetamina
 • Dekstrometorfan
 • Etanol (alkohol)
 • Inne
 • Kodeina
 • Marihuana
 • MDMA (Ecstasy)
 • Metkatynon
 • Tripraport

dom w spokojnej wiejskiej okolicy, pełna swoboda działania, myślę, że wszyscy uczestnicy byli w pełni rozluźnieni i wolni od trosk. Przebywaliśmy w 3 pokojach, wszędzie dużo miejsca do siedzenia, leżenia, obecność TV, komputera z muzyką, balkon.

Słowem wstępu, czyli geneza spotkania.

 • Grzyby halucynogenne

Substancja: psylocybina/psylocyna (grzyby Psilocybe semilanceata)


Doświadczenie: średnie (na pewno więcej niż 10 razy)


Dawka: ok. 45 sztuk na osobę (suszone grzyby) w postaci odwaru (trudno ocenić, bo piło go kilka osób)Od autora: Jest to list do mojej koleżanki pisany tydzień "po"

Zanim przejdę do właściwego opisu, zacytuję fragment mojego listu do Ciebie,

napisanego ponad rok temu: