REKLAMA
Przejęto "narkotyk wojowników", który miał trafić do Państwa Islamskiego

Policja we włoskiej Genui przechwyciła spory ładunek narkotyków, który miał trafić do Libii. Substancje psychotropowe miały pomóc bojownikom Państwa Islamskiego.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

RMF24
az

Odsłony

241

Policja we włoskiej Genui przechwyciła spory ładunek narkotyków, który miał trafić do Libii. Psychotropowe substancje miały pomóc bojownikom Państwa Islamskiego.

Wśród przechwyconych substancji znaleziono m.in. Captagon, czyli tabletki z amfetaminą [ech, obawiamy się, że nie da się już tego z przekazów medialnych wyplenić. W końcu co za różnica, fenetylina czy amfetamina, nieprawdaż? - red. H] często nazywane "narkotykiem wojowników". W przeszłości wielokrotnie donoszono, że bojownicy na Bliskim Wschodzie zażywają je przed walką.

Narkotyki znaleziono w trzech kontenerach, które przybyły z Indii. Oficjalnie w środku miały znajdować się szampony i tkaniny syntetyczne. Prawdopodobnie pojemniki miały zostać ukryte w porcie, a następnie przejęte przez przemytników i wywiezione do Libii.

Według służb wartość przejętych narkotyków może wynosić nawet 75 milionów euro. Terroryści prawdopodobnie chcieli część z nich sprzedać. Pieniądze i tabletki miały następnie trafić do innych bastionów Państwa Islamskiego, m.in. do libijskiego Tobruk i irackiego Mosulu.

Oceń treść:

Brak głosów
randomness