Prokuratura Krajowa: żołnierze i policjanci w grupie hurtowo handlującej narkotykami

12 osób związanych ze zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się m.in. hurtową dystrybucją narkotyków, w tym kokainy, zatrzymano w śledztwie koordynowanym przez śląski wydział zamiejscowy Prokuratury Krajowej. Działali w niej m.in. żołnierze i policjanci.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

PolskieRadio.pl
mr

Odsłony

316

12 osób związanych ze zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się m.in. hurtową dystrybucją narkotyków, w tym kokainy, zatrzymano w śledztwie koordynowanym przez śląski wydział zamiejscowy Prokuratury Krajowej. Działali w niej m.in. żołnierze i policjanci.

Według prokuratury grupa działała na terenie woj.: śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. W toku śledztwa potwierdzono okoliczności udziału w niej policjantów, żołnierzy i osób cywilnych. Grupa zajmowała się m.in. hurtowym handlem narkotykami oraz przestępstwami o charakterze rozbójniczym.

Zgodnie z komunikatem przesłanym przez prok. Macieja Kujawskiego z działu prasowego PK, śląski wydział zamiejscowy departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej nadzoruje i koordynuje działania w tej sprawie właściwych jednostek Żandarmerii Wojskowej, Centralnego Biura Śledczego Policji oraz policyjnego Biura Spraw Wewnętrznych.

Według PK zgromadzony dotąd materiał dowodowy pozwolił na ustalenie m.in. częściowego składu grupy, w tym osób odgrywających w niej wiodąca rolę. Osoby te powiązane były i ściśle współdziałały z funkcjonariuszami policji oraz żołnierzami Sił Zbrojnych RP.

W środę w tej sprawie zatrzymano 12 osób. Wśród nich jest pięciu członków grupy, w tym jeden z jej liderów i organizatorów - 49-letni mieszkaniec Raciborza Radosław B. Zatrzymani zostali również policjanci komendy miejskiej w Raciborzu, żołnierze z 6. batalionu powietrznodesantowego w Gliwicach oraz osoby cywilne.

Podejrzani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, nadużycia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, poświadczenia nieprawdy w dokumentach, poplecznictwa, handlu bronią bez zezwolenia, wymuszeń rozbójniczych, a także popełnienia przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Zabezpieczono też znaczne ilości różnego rodzaju środków odurzających i substancji do produkcji narkotyków oraz amunicję i granaty dymne - podała PK.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25
  • Tripraport

Pozytywne nastawienie, chęć przeżycia samotnego nocnego tripa, domek nad jeziorem, pełnia księżyca, Jowisz na południowym niebie, niecały miesiąc do przesilenia letniego. 24h bez jarania trawy (dla mnie to spora przerwa) 3 piwa wypite w ciągu dnia, ostatni łyk ponad 2h przed zarzuceniem

T+0

Około północy zarzuciłem karton i wyszedłem z kumplem połazić nad jezioro i inne miejsca pogadać, w domu spał mój brat i rano wstawał do pracy, więc nie chcieliśmy hałasować

T+90min.

  • Dekstrometorfan

Doświadczenie - średnie, ale prawie wszystko z tej listy w ciągu dwóch miesięcy - MJ, gałka (X2), tramadol (x3), pabialginum, benzydamina (x2), tussipect, and last but not least - DXM (x3).

Substancja: Atarax, lek przeciwhistaminowy, uspokajający i przeciwlękowy substancja czynna: chlorowodorek hydroksyzyny

Doświadczenie: spore

  • Inne


Hejka! Chcialem się z Wami podzielic moimi doswiadczeniami z powojem...

Na wstepie jeszcze tylko powiem, ze mam za soba już calkiem sporo tego typu przezyc. Tym razem

rowniez wiedzialem, czego mogę się spodziewac, dlatego tez wlasciwie nie przygotowywalem się

specjalnie do opisanych nizej tripow.


randomness