Profesor uczył studentów jak produkować narkotyki?

Nawet 10 lat więzienia grozi Tatsuonoriemu Iwamurze, profesorowi farmaceutyki Uniwersytetu Matsuyama w japońskiej prefekturze Ehime. 61-latek jest podejrzany o uczenie studentów produkcji MDMA.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

TVP.INFO
ŁZ, MNIE
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

717

Nawet 10 lat więzienia grozi Tatsuonoriemu Iwamurze, profesorowi farmaceutyki Uniwersytetu Matsuyama w japońskiej prefekturze Ehime. 61-latek jest podejrzany o uczenie studentów produkcji narkotyku MDMA, czyli ecstasy.

Do zdarzenia miało dojść w 2013 r. Podczas zajęć Iwamura miał tłumaczyć 11 studentom, jak należy zsyntetyzować MDMA. Podczas przesłuchania przyznał, że robił to, by „poszerzyć ich wiedzę o farmaceutykach”.

Policjanci przeszukali laboratorium i dom naukowca, ale nie znaleźli śladów narkotyku. Podczas przeszukania natrafiono natomiast na dopalacz 5F-PB-22 (5F-QUPIC), substancję podobną do marihuany zakazaną w 2014 r. po serii wypadków drogowych spowodowanych po jej zażyciu.

Jeden ze śledczych powiedział anonimowo agencji AFP, że wyprodukowane ecstasy „zostało najpewniej wyrzucone”.

Nauczyciele akademiccy w Japonii muszą uzyskać specjalne pozwolenie od regionalnych władz na wytwarzanie nielegalnych substancji do celów naukowych. Agencja Kyodo podała nieoficjalnie, że Iwamura takie pozwolenie miał, ale wygasło. Jego działania były zatem nielegalne.

Jeżeli Iwamura zostanie skazany, grozi mu nawet 10 lat więzienia. Zarzuty może usłyszeć także czterech studentów.

Media porównują profesora do Waltera White’a, bohatera serialu „Breaking Bad”. White był nauczycielem chemii, który zaczął produkować metamfetaminę po tym jak dowiedział się, że jest chory na raka płuc. Lekarze nie przepowiadali mu zbyt długiego życia, więc postanowił przed śmiercią zarobić większą gotówkę, żeby zabezpieczyć swoją rodzinę.

Oceń treść:

Average: 8.4 (5 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Kokaina


witam i czytam co piszecie na temat kokainki moze najpierw napisze

o moich przezyciach a potem napisze do czego zmierzam . a wiec

jestem normalnym kolesiem lat 24 jestem anty nalogowy nie pije nie

pale z uzywek tylko sex :) przypalam marysie raz na miesiac i to tez

tylko na imprezce .w swoim zyciu orpocz marysi palilem hash i to

wszystko na temat koksu zeszlo podczas wyjazdu na jakas imprezke tak

z nikad i od slowa do slowa kupilismy sztuke .imprezka w tuz tuz

  • Kodeina
  • Pierwszy raz

Brak pomysłów na nudę, mój dom, popołudnie, podekscytowanie moim pierwszym spotkaniem z substancją psychoaktywną

Po raz pierwszy zajrzałam na tą stronę przypadkowo, gdy moja siostra spytała się mnie co to kodeina. Zaczęłam czytać tutejsze raporty i strasznie się nakręciłam. Jeszcze nigdy niczego nie brałam i bardzo chciałam to zmienić, pomimo mojego młodego wieku (nie, nie mam jeszcze 18 lat xD).

Wiele czytałam o kodeinie i postanowiłam iść do apteki po Antidol. Od godziny 13 byłam sama w domu i uznałam to za idealne warunki na swój pierwszy raz. 

13.30

  • Marihuana


nazwa substancji - tussipect

poziom doświadczenia - marihuana, extasy, amfetamina, tussipect (po raz pierwszy)

dawka - pół butelki (70 gr)

metoda zażycia - droga pitna ;) da się wogóle inaczej?? do nosa he he ;)

set & setting - stan umysłu ok, chęć spróbowania, dobry humor, miejsce - w domu.  • Marihuana

... a działo się to we wrześniu 2002 roku w malowniczej wsi położonej gdzieś na przedgórzu świętkorzyskim. Miesiąc wcześniej odkryłem hyperreal.info i od tamtej pory stale odwiedzałem tę witrynę skacząc od psychodelika do psychodelika. Większość mojej uwagi przykuły psilocybe semilanceata ponieważ zaczął się sezon i chęć znalezienia tego "taniego" :P i według opisów jakże spektakularnego specyfiku stała się nieodparta.

randomness