REKLAMA
Poznań walczy z dopalaczami. Zabezpieczono pół tysiąca sztuk na ul. Wrocławskiej

Łódź ma swoje patenty, Poznań swoje. Idąc zatem za ciosem...

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Onet Wiadomości
Marta Glanc

Odsłony

187

W lipcu poznański sanepid we współpracy z policją skontrolował dwa miejsca w centrum Poznania, gdzie prawdopodobnie rozprowadzane były dopalacze. Zabezpieczone sztuki wciąż są badane, jednak inspektorzy podkreślają, że są to znane im już szkodliwe substancje, ukrywane pod nazwą "talizmanów szczęścia".

W ubiegłym miesiącu przeprowadzono dwie duże akcje. Pierwsza miała miejsce na początku lipca. Inspektorzy sanepidu otrzymali informację, że na ulicy Strzeleckiej prawdopodobnie rozprowadzane są dopalacze.

- Były to sygnały mieszkańców oraz wynik obserwacji policji. Akcja trwała kilka godzin. Policjanci musieli sforsować podwójne drzwi. Po wejściu okazało się, że w środku jest 50 sztuk niebezpiecznych substancji - relacjonuje Onetowi Cyryla Staszewska, rzecznik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu . - Pani, która znajdowała się w środku, miała czas na pozbycie się większości dopalaczy - dodaje.

Kolejna akcja odbyła się 29 lipca na ulicy Wrocławskiej. - Pojawiły się informacje, że niedaleko Kupca Poznańskiego na parkingu sprzedawane są dopalacze. Do parkingu przynależy piwnica. W niej jeden z krewnych osoby, która prowadzi parking, zajmował się rozprowadzaniem dopalaczy. Udało się zabezpieczyć 483 sztuki. Jest to spora liczba - wyjaśnia.

Jak podkreśla Cyryla Staszewska, walka z dopalaczami nie jest łatwa. Kiedy jeden punkt jest likwidowany, na jego miejsce powstaje kolejny. Sprzedawcy nie rezygnują z rozprowadzania niebezpiecznych substancji nawet po przeprowadzonej kontroli.

- Osoba, która prowadziła punkt na Strzeleckiej, jest nam już znana z ulicy Niegolewskich. Po prostu się przeniosła, znalazła inny punkt, pomimo naszego zakazu sprzedaży - mówi Cyryla Staszewska.

Chociaż pracownicy mogą nałożyć mandat sięgający nawet miliona złotych, nie odstrasza to potencjalnych sprzedawców. Osoby rozprowadzające dopalacze mają swoje sposoby na uniknięcie odpowiedzialności. Mają też na to czas - wszystko przez procedurę nakładania mandatu, która jest czasochłonna.

- Kiedy wysyłamy informację o konfiskacie substancji, przekazaniu dopalaczy do badań oraz o możliwości nałożenia kary, w tym czasie firma wyrejestrowuje się i w jej miejsce powstaje nowa - wyjaśnia Cyryla Staszewska. Najdłużej trwają badania zabezpieczonych substancji. - Nie są wymyślane nowe nazwy, pojawiają się głównie talizmany szczęścia, w tych samych opakowaniach. Mimo wszystko każde takie znalezisko musimy oddać do badań. To niestety trwa- dodaje.

Okres wakacyjny to czas wzmożonych kontroli policji oraz inspektorów sanepidu. Mieszkańcy donoszą, że większość sprzedawców nie zniechęca się i nie znika z rynku, a handel dopalaczami ma się dobrze.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Etanol (alkohol)
  • Marihuana
  • MDMA
  • Pierwszy raz

Ekscytacja długo wyczekiwanym spotkaniem z Molly na urodzinach W.

 

Pigułki udało nam sie załatwić przez cebulke , mieliśmy 100 % pewność , że jest to prawdziwe ecstasy wkońcu sam design pixy nawiązywał do loga legendarnej Tesli. Okazje spróbować mieli moi kompani ; M , E , K

T 19:00

Zbieramy sie na dworzu całym towarzystwem aby spożyć po połowie tabletki , zapijając Gatoradem. Efekt placebo występuje już kilka sekund po przyjęciu ekscytacja oraz rytm serca wzmacniają się z każdą sekundą. 

T 19:20 -19:30

  • LSD-25
  • Tripraport

Piękny dzień lata z bratem i dobrym kumplem.

Witam. Raport ten oczywiście jest fikcją literacką, jak można domniemywać. :-)

  • Dekstrometorfan


Nazwa substancji: DXM (Dekstrometorfan)

Poziom doświadczenia użytkownika: DXM po raz drugi, poza tym zero innych dragów i fajek, bardzo często alko.

Dawka, metoda zażycia: Ok. 480mg w tabletkach i syropie.

"Set & setting": Noc, własny pokój, muza na słuchawkach.

Efekty: Generalnie mocno zadawalające :)

  • Dekstrometorfan
  • Przeżycie mistyczne

festiwal, obozowisko w lesie z przyjaciółmi, nastawienie pozytywne oraz woodstockowy klimat

Witam, postanowiłem napisać trip raport z najbardziej pamiętnej podróży na DXM.

 

Mamy Woodstock, niemal końcówka lata. Wraz z przyjaciółmi wybraliśmy się na ten festiwal żeby się trochę zabawić. 

Rozbiliśmy się w rzadkim lesie jak co roku.

Poza typowymi używkami jak alko czy zioło, wraz z 2 kumplami postanowiliśmy zarzucić sobie deksa w jedną z nocy.

Będę ich opisywał jako S i T. 

Poza nimi była jeszcze moja dziewczyna, koleżanka oraz ''sąsiedzi'' z pobliskich namiotów. 

randomness