REKLAMA
Poważny problem Niemiec. Kwitnie handel narkotykami w Internecie

Już siódmy rok z rzędu wzrosła liczba przestępstw narkotykowych – wynika z rocznego raportu niemieckiej policji na ten temat.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

dw.com/p

Odsłony

423

Już siódmy rok z rzędu wzrosła liczba przestępstw narkotykowych – wynika z rocznego raportu niemieckiej policji na ten temat.

– Dostęp do narkotyków jest łatwy, a handel narkotykami nadal jest lukratywnym interesem – stwierdził szef Federalnego Urzędu Kryminalnego BKA Holger Münch w czasie prezentacji najnowszego raportu na temat przestępczości narkotykowej za rok 2017. Szczególnym wyzwaniem dla policjantów jest handel narkotykami w Internecie.

W ubiegłym roku niemiecka policja wykryła łącznie 330 tys. przestępstw narkotykowych – to wzrost o 9,2 proc. w porównaniu z rokiem 2016. Kwitnie nie tylko handel, ale i konsumpcja narkotyków. Szczególnie wyraźnie widać to na przykładzie kokainy (wzrost przestępstw o 17,9 proc.) i konopi (wzrost o 11,8 proc.).

Ilość przyjętej przez policjantów kokainy osiągnęła rekordowy pułap 8100 kg. To cztery razy więcej niż rok wcześniej. Związane jest to przede wszystkim z przechwyceniem trzech wielkich ładunków w hamburskim porcie w pierwszym kwartale 2017 r.

Marlene Mortler, pełnomocniczka niemieckiego rządu ds. narkotyków, stwierdziła w czasie prezentacji raportu, że konsumpcja narkotyków staje się w niektórych kręgach czymś normalnym. – Nie chcę takiego społeczeństwa – powiedziała.

Szczególnym wyzwaniem dla policjantów jest handel w Internecie oraz międzynarodowe powiązania przestępcze. – Kto chce kupić narkotyki, nie musi już szukać dostawców w ciemnych zaułkach miast – stwierdził Münch. Zamiast tego narkotyki przychodzą dziś pocztą lub przez kuriera.

Niepokojące statystyki

Handel narkotykami kwitnie nie tylko w tak zwanym darknecie, ale i w normalnie dostępnym Internecie. Niemiecka policja stawia na własnych cyberekspertów, którzy zajmują się penetracją ciemnych zaułków w sieci – powiedział Münch.

Niepokój policjantów potwierdzają statystyki. W 2017 r. zanotowano 2500 przypadków handlu narkotykami w sieci – to wzrost o 24%. Policjantom udało się zlikwidować dwie platformy handlu narkotykami w darknecie. Pierwsza z nich miała 200 tys. użytkowników, z tego 40 tys. sprzedających.

Oferta sprzedaży w ogólnodostępnym Internecie sugerować ma kupującym, że nie chodzi tu o żadne niebezpieczne substancje – tłumaczył Münch. Tak sprzedawane są nowe psychoaktywne substancje tzw. dopalacze (legal highs). 75 przypadków śmiertelnych po konsumpcji tego typu narkotyków tylko w ubiegłym roku udowadnia, że działanie tych substancji na konsumentów jest nieobliczalne w skutkach – dodał Münch. Szef BKA zaznaczył, że z reguły konsumenci nie wiedzą jakie substancje wchodzą w skład takiego narkotyku.

Pełnomocniczka rządu ds. narkotyków podkreśliła, że niemiecki parlament zabronił handlu, nabywania i posiadania tego typu narkotyków. Jednocześnie Mortler odrzuciła postulat legalizacji konopi. Byłby to fałszywy sygnał – podkreśliła. – Nie chodzi o to, by upiększać statystyki, ale o to, by zwalczać niebezpieczne narkotyki – stwierdziła. Jej zdaniem należy zapobiec temu, by narkotyki traktować w przestrzeni publicznej "tak, jakby chodziło o owoce czy warzywa".

Oceń treść:

Average: 6 (2 votes)

Komentarze

przyjętej? (niezweryfikowany)
policjanci przyjeli kogz do nozga?
Zajawki z NeuroGroove
  • 4-HO-DET
  • Przeżycie mistyczne

Własny pokój. Fizycznie byłem trochę zmęczony przed doświadczeniem ale mimo wszystko miałem na niego ochotę i pozytywne nastawienie.

Oglądając film dokumentalny o kulturze zażywania psychodelików dowiedziałem się, że Stanislav Grof podczas prowadzenia terapii z użyciem "magicznych substancji" zawiązywał oczy opaską pacjentom aby Ci mogli się zmierzyć ze swoją psychiką. Od kiedy tylko usłyszałem o tej metodzie zapragnąłem wypróbować ją na sobie. W końcu nadarzyła się okazja.

Zażyłem substancję i po 10 minutach przewiązałem sobie oczy szalikiem. Założyłem na uszy słuchawki i włączyłem jakiś losowy psyamb, który znalazłem na moim dysku.

  • Marihuana
  • Retrospekcja

Zazwyczaj w samotności

Czytając raport Lili pod tytułem "THC: Uwięzienie we własnym umyśle" postanowiłam podzielić się swoją historią. Miał to być krótki komentarz do jej raportu, jednak poniosło mnie i uznałam, że zasługuje to na osobny raport.

Zanim jednak przejdę do meritum zacznę przydługawym, refleksyjno-depresyjnym wstępem, żeby nakreślić mniej więcej obraz swojej osoby i swojego doświadczenia z marihuaną.

  • LSD-25
  • MDMA
  • MDMA (Ecstasy)
  • Pozytywne przeżycie

Z chłopakiem i przyjaciółmi, sobota wieczór, jezioro Piaseczno, pole namiotowe na łonie natury, podekscytowanie i pozytywne nastawienie

Wszystko miało miejsce pewnej sobotniej nocy, na pięknym łonie natury i totalnym odosobnieniu. Moja przygoda z psychodelikami i empatogenami zaczęła się już jakiś czas temu, jednak nigdy nie dane mi było przeżyć tego w innym miejscu niż miasto. Dlatego wspólnie ze znajomymi zdecydowaliśmy się na weekendową wycieczkę daleko za miasto. Wybór padł na Pojezierze Brodnickie, a konkretnie jezioro Piaseczno, co zostało wybrane kompletnie przypadkowo.

  • Dekstrometorfan
  • Retrospekcja

Chęć przeprowadzenia badań nad możliwością ukierunkowania tripu DXM przy różnych bodźcach wzrokowo-słuchowych (student medycyny) Mieszkanie - własny pokój - zero domowników.

Witam Wszystkich!

Od razu zaznaczam ze jest to poradnik dla doświadczonych użytkowników forum.

Pierwsze moje przeżycia z dexem nie były zbytnio przyjemne, więc wpadłem na pomysł przeprowadzenia badań nad możliwością ukierunkowania tripu tak jak ktoś by sobie tego życzył.

Właśnie jestem w trakcie (3 dzień) prowadzenia badań nad możliwościami psychodelicznymi DXM, które jak zdążyłem się przekonać są ogromne.

Polecam zaopatrzyć się w dużo wody mineralnej niegazowanej.