Polski baron narkotykowy schwytany w Berlinie. Wielka akcja Europolu

Polski handlarz narkotykowy schwytany w Berlinie. Pochodzący z Katowic Ryszard R. poszukiwany był przez wymiar sprawiedliwości od 30 lat. Według Europolu, rozbito jedną z najgroźniejszych siatek przestępczych w Unii Europejskiej.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Tagesschau.de, PolskiObserwator.de
 Anna Malczewska
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów. Pozdrawiamy!

Odsłony

204

Polski handlarz narkotykowy schwytany w Berlinie. Pochodzący z Katowic Ryszard R. poszukiwany był przez wymiar sprawiedliwości od 30 lat. Według Europolu, rozbito jedną z najgroźniejszych siatek przestępczych w Unii Europejskiej.

Polski handlarz narkotykowy schwytany w Berlinie

Jak podaje portal Tagesschau.de, aresztowania polskiego barona narkotykowego, zwanego także „polskim Al Capone” miała miejsce w listopadzie 2022 roku. Oprócz Ryszarda R., na terenie całej Europy zatrzymano 43 osoby i przeprowadzono 94 przeszukania. Do zatrzymań doszło w Czechach, Francji, Słowacji, Łotwie, Polsce, Norwegii, Hiszpanii, USA oraz Niemczech – informuje portal.

Na filmie opublikowanym przez Europol widać zamaskowanych funkcjonariuszy wchodzących do willi. Aresztowani to mężczyźni w dresach. Podczas przeszukania nieruchomości znaleziono duże ilości gotówki, broń oraz narkotyki. Podczas akcji Europolu skonfiskowano luksusowe samochody oraz drogie zegarki.

Według Europolu, rozbito jedną z najgroźniejszych siatek przestępczych w Unii Europejskiej. Gang działał jak korporacja. Przestępcy zajmowali się przemytem i sprzedażą dużych ilości kokainy, konopi indyjskich i metamfetaminy.

Polak poszukiwany był przez wymiar sprawiedliwości od 30 lat

Urodzonego w 1956 roku w Katowicach Polaka poszukiwano od 30 lat. Na jego posesji znaleziono 4,5 kg środków odurzających. Został zatrzymany w Berlinie przez policjantów z jednostki 412, specjalizującej się w rosyjsko-euroazjatyckiej przestępczości zorganizowanej (REOK).

Ryszard R. poszukiwany był od lat 90. Był podejrzany o kierowanie międzynarodową siatką przemytników narkotyków i papierosów. Polak posługiwał się kilkunastoma pseudonimami. W październiku 2007 r. Ryszard R. przyjął nazwisko swojej byłej niemieckiej żony, został aresztowany w swoim londyńskim mieszkaniu, a następnie ekstradowano go do USA.

W sierpniu 2008 roku w Nowym Jorku usłyszał zarzuty handlu narkotykami, prania brudnych pieniędzy i posiadania nielegalnej broni. Został oskarżony o liczne przestępstwa popełnione w latach 1997-2007, a sąd ostatecznie skazał Polaka na 10 lat więzienia i 30 mln dolarów grzywny.

Władze amerykańskie skonfiskowały także liczne działki i nieruchomości w różnych krajach, m.in. na Ukrainie, w Rosji, a także willę w Nicei. Oprócz tego zajęto również luksusowe samochody mafiosy, w tym znanego z filmów o Jamesie Bondzie Astona Martina Vanquisha. Ponadto śledczy skonfiskowali liczne konta bankowe w co najmniej siedmiu krajach.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Grzyby halucynogenne
  • Pozytywne przeżycie

wolny wieczór, nikogo w domu, chęć poznania "co siedzi w grzybach"

 

  • 2C-D
  • Tripraport

brane w domu, trip w lesie

  Pewnego dnia spotkałem się z dziewczyną u mnie w domu. O 14:30 spaliliśmy fifę skuna, posłuchaliśmy muzyki i o 15:30 poszło 25mg 2c-d donosowo na łebka. Okrutny ból, pieczenie, drętwienie głowy, swędzenie pod skórą na głowie (zatoki), łzy z oczu. Cała twarz zapuchnięta, oczy bordowe. po 2min poczułem pierwsze efekty - zataczało mnie i myślałem zdecydowanie inaczej.

  • Ketamina


Dawka: ~100mg Ketaminy HCl, Sposób zażycia: donosowo.


  • Ayahuasca

nazwa substancji- Ayahuasca(Peganum Harmala + Mimosa tenniflora)


poziom doświadczenia użytkownika - mj, #, benzydamina, dxm, xtc, lsd, salvia d.


set & setting- moje mieszkanie, pozytywny nastrój, strach przed nieznanym + dobry znajomy, który czuwał gdyby coś poszło nie tak.
randomness