Polski baron narkotykowy schwytany w Berlinie. Wielka akcja Europolu

Polski handlarz narkotykowy schwytany w Berlinie. Pochodzący z Katowic Ryszard R. poszukiwany był przez wymiar sprawiedliwości od 30 lat. Według Europolu, rozbito jedną z najgroźniejszych siatek przestępczych w Unii Europejskiej.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Tagesschau.de, PolskiObserwator.de
 Anna Malczewska
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów. Pozdrawiamy!

Odsłony

71

Polski handlarz narkotykowy schwytany w Berlinie. Pochodzący z Katowic Ryszard R. poszukiwany był przez wymiar sprawiedliwości od 30 lat. Według Europolu, rozbito jedną z najgroźniejszych siatek przestępczych w Unii Europejskiej.

Polski handlarz narkotykowy schwytany w Berlinie

Jak podaje portal Tagesschau.de, aresztowania polskiego barona narkotykowego, zwanego także „polskim Al Capone” miała miejsce w listopadzie 2022 roku. Oprócz Ryszarda R., na terenie całej Europy zatrzymano 43 osoby i przeprowadzono 94 przeszukania. Do zatrzymań doszło w Czechach, Francji, Słowacji, Łotwie, Polsce, Norwegii, Hiszpanii, USA oraz Niemczech – informuje portal.

Na filmie opublikowanym przez Europol widać zamaskowanych funkcjonariuszy wchodzących do willi. Aresztowani to mężczyźni w dresach. Podczas przeszukania nieruchomości znaleziono duże ilości gotówki, broń oraz narkotyki. Podczas akcji Europolu skonfiskowano luksusowe samochody oraz drogie zegarki.

Według Europolu, rozbito jedną z najgroźniejszych siatek przestępczych w Unii Europejskiej. Gang działał jak korporacja. Przestępcy zajmowali się przemytem i sprzedażą dużych ilości kokainy, konopi indyjskich i metamfetaminy.

Polak poszukiwany był przez wymiar sprawiedliwości od 30 lat

Urodzonego w 1956 roku w Katowicach Polaka poszukiwano od 30 lat. Na jego posesji znaleziono 4,5 kg środków odurzających. Został zatrzymany w Berlinie przez policjantów z jednostki 412, specjalizującej się w rosyjsko-euroazjatyckiej przestępczości zorganizowanej (REOK).

Ryszard R. poszukiwany był od lat 90. Był podejrzany o kierowanie międzynarodową siatką przemytników narkotyków i papierosów. Polak posługiwał się kilkunastoma pseudonimami. W październiku 2007 r. Ryszard R. przyjął nazwisko swojej byłej niemieckiej żony, został aresztowany w swoim londyńskim mieszkaniu, a następnie ekstradowano go do USA.

W sierpniu 2008 roku w Nowym Jorku usłyszał zarzuty handlu narkotykami, prania brudnych pieniędzy i posiadania nielegalnej broni. Został oskarżony o liczne przestępstwa popełnione w latach 1997-2007, a sąd ostatecznie skazał Polaka na 10 lat więzienia i 30 mln dolarów grzywny.

Władze amerykańskie skonfiskowały także liczne działki i nieruchomości w różnych krajach, m.in. na Ukrainie, w Rosji, a także willę w Nicei. Oprócz tego zajęto również luksusowe samochody mafiosy, w tym znanego z filmów o Jamesie Bondzie Astona Martina Vanquisha. Ponadto śledczy skonfiskowali liczne konta bankowe w co najmniej siedmiu krajach.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • 25C-NBOMe
  • 6-APB
  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie

 

Trip raport zawiera dwa kontrastowe tripy, doświadczone jeden po drugim, kiedy to wyruszyłam w podróż po namiotowe ćpanie.

 

Marihuana, 6-apb

 

   Początkowo nie miałam brać 6-apb ze względu na koszmarne wspomnienia związane z tą substancją, ale koniec końców dałam jej szansę.  Doszłam do wniosku, że mój nastrój oraz pozytywny odbiór otoczenia, w którym się znajduję mogą dać w połączeniu z tą substancją dobre efekty.

  • 4-ACO-DMT

Wiek: 20 lat, ~65kg masy.

Substancja: ~25mg 4-ACO-DMT doustnie.

Doświadczenie: etanol, nikotyna, kofeina, konopie, syntetyczne kanabinoidy, XTC, mefedron, LSD, 2C-E, 4-HO-DIPT, 4-ACO-DMT (20mg).

S&S: Ładny wrześniowy dzionek, słonko świeci.



Drugi trip z 4-ACO-DMT. Tym razem 25mg, znaczna różnica w stosunku do 20mg. Efekty bardzo silne, godne polecenia.

  • Metoksetamina
  • Mieszanki "ziołowe"
  • Pierwszy raz

Późny wieczór, środek tygodnia szkolnego, dochodzi północ, wolny dom, dwóch kumpli, lekkie podniecenie nowym doświadczeniem.

Na wstępie powiem, że jest to moje pierwsze doświadczenie z dysocjantami. I z jakimikolwiek RC ogólnie. Moja wiedza na ich temat opierała się głównie na neurogroovie i hyperrealu oraz rozmowach z ludźmi bardziej "doświadczonymi".

24:00 - Dom wreszcie pusty, zaczeliśmy przygotowywać syntetyczny hasz. Poszło gładko, bez większych problemów. Zaczynam zwijać skręta. Wkrótce czas na spożycie.

  • Grzyby halucynogenne
  • Tripraport

Ostatnie grzybienie w tym sezonie, mieszkanie kolegów, 2 osoby "trzeźwe" (względnie:] ) 7 grzybiarzy z różnym doświadczeniem.

Będę mówił o doświadczeniu które spotkało mnie i mojego towarzysza i jego dziewczynę, powiedzmy Kojota i Bekszę i jedzącego po raz 2 łysice Rombajrła ( myślę że będzie z niego dobry psychonauta do swojego kuzyna Ś potrafi czerpać z tripa). Reszta psychonautów chyba nie doświadczyła tego co my, nie zintegrowali się zbytnio z nami (tak przynajmniej mi się wydaje) ciężko jest mi zachować chronologię zdarzeń ale postaram się jak mogę.

18:30 T+00 popijam wodą około 50 większych suszonych łysiczek wcześniej pociętych na wiórki.

T+10 min dołącza do mnie K, zjada 105 sztuk

randomness