REKLAMA
Polska i rumuńska policja będą wspólnie walczyć z narkotykami

Podpisano umowę o wspólnym zwalczaniu przemytu heroiny szlakiem bałkańskim.

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

1652
Wspólne działania operacyjne, głównie w zwalczaniu przemytu heroiny szlakiem bałkańskim zapowiadają policje Polski i Rumunii. Umowę w tej sprawie podpisali w środę szefowie MSW Polski Marek Biernacki i Rumunii Ioan Rus.
"Dla nas szczególnie ważna jest współpraca w zwalczaniu przemytu narkotyków. Pozwoli ona na rozpracowanie gangów zajmujących się przemytem heroiny tzw. szlakiem bałkańskim, który prowadzi m.in. przez Rumunię" - powiedział na konferencji prasowej Marek Biernacki, szef MSWiA. Podkreślił, że istotne będzie stosowanie przesyłki kontrolowanej.
Polska i rumuńska policja mają przekazywać sobie informacje o przestępcach oraz "o strukturze i sposobie działania organizacji przestępczych".
"Jesteśmy dwoma największymi krajami w regionie. Koniecznym jest wypracowanie modelowej współpracy" - powiedział Rus.
Oprócz narkotyków policjanci z obu krajów chcą również zwalczać wspólnie handel ludźmi i bronią, pranie brudnych pieniędzy, rozpowszechnianie pornografii oraz nielegalne migracje.
"W tym celu służby będą mogły wymieniać między sobą m.in. wzory dokumentów podróży, naklejki wizowe oraz stemple stosowane w dokumentach" - podkreślił Biernacki.
Do tej pory Polska podpisała umowę o współpracy w zwalczaniu w przestępczości z Irlandią, Finlandią, Litwą, Niemcami, Ukrainą, Belgią i Hiszpanią. Trwają prace nad umowami z Meksykiem, Indiami, Bułgarią, Uzbekistanem, Wietnamem, Szwecją, Rosją i Kazachstanem.

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana

Substancja: Amfetamina (ok.1g)


Godziny zażycia: Pierwsza ścieżka godz 8.20-16.IX i co kilka godzin kolejne kreseczki dla podtrzymania mocy :D - ostatnia: godz 12.45 - 17.IX


Substancja: Marihuana (ok.0.5g)


Godzina zażycia: ok. godz 18.00 - 17.IX - na złazie po fe.


Sprzęt: Fajka do tytoniu (zakupiona kiedyś tam na ceremonię spróbowania SD) z drzewa wiśniowego :D + zwykła zapalniczka.


  • Grzyby halucynogenne

  • Nazwa substancji: Grzyby

  • Poziom doswiadczenia: Marihuana, Haszysz, Extasy, Amfetamina, Lsd, Dxm, Pseudoefedryna, Efedryna, Benzydamina, Gałka, Metylofenidat, Zolpidem.


  • Bad trip
  • Grzyby halucynogenne

Spróbuję opisać teraz swoje drugie spotkanie z grzybami, które miało miejsce dzień przed napisaniem tego tekstu. Mając w pamięci pierwszą, bardzo intensywną i nieprzyjemną podróż (około 10 g), postanowiłem przyjąć mniej, czyli 3,8 g ususzonych cubensisów, co w teorii miało zapewnić mocny trip, nie powodujący utraty świadomości.  Zmieliłem grzyby, zalałem sokiem z cytryny i odstawiłem na je na 7h (polecam taki sposób przygotowania osobom, które szczególnie nie tolerują smaku grzybów). Do konsumpcji przystąpiłem przed godziną 23.00.

  • Dekstrometorfan

Nazwa substancji: dekstrometorfan (acodin)


Poziom doswiadczenia: ziele, galka, benzydamina, aviomarin no i dxm wczesniej oczywiscie :p


Dawka: 800 mg (dokladniej 802,5 mg - 53,5 tabletki ;> )


Set&setting: (mam 17 lat, 64 kg wagi), wieczor, sam w pokoju przed kompem, starsza w domu :P, niezle samopoczucie ale po glowie biegaly mi mysli o beltaniu (co wczesniej mi sie nigdy niezdarzylo przy dxm)

randomness