Polska i rumuńska policja będą wspólnie walczyć z narkotykami

Podpisano umowę o wspólnym zwalczaniu przemytu heroiny szlakiem bałkańskim.

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

1652
Wspólne działania operacyjne, głównie w zwalczaniu przemytu heroiny szlakiem bałkańskim zapowiadają policje Polski i Rumunii. Umowę w tej sprawie podpisali w środę szefowie MSW Polski Marek Biernacki i Rumunii Ioan Rus.
"Dla nas szczególnie ważna jest współpraca w zwalczaniu przemytu narkotyków. Pozwoli ona na rozpracowanie gangów zajmujących się przemytem heroiny tzw. szlakiem bałkańskim, który prowadzi m.in. przez Rumunię" - powiedział na konferencji prasowej Marek Biernacki, szef MSWiA. Podkreślił, że istotne będzie stosowanie przesyłki kontrolowanej.
Polska i rumuńska policja mają przekazywać sobie informacje o przestępcach oraz "o strukturze i sposobie działania organizacji przestępczych".
"Jesteśmy dwoma największymi krajami w regionie. Koniecznym jest wypracowanie modelowej współpracy" - powiedział Rus.
Oprócz narkotyków policjanci z obu krajów chcą również zwalczać wspólnie handel ludźmi i bronią, pranie brudnych pieniędzy, rozpowszechnianie pornografii oraz nielegalne migracje.
"W tym celu służby będą mogły wymieniać między sobą m.in. wzory dokumentów podróży, naklejki wizowe oraz stemple stosowane w dokumentach" - podkreślił Biernacki.
Do tej pory Polska podpisała umowę o współpracy w zwalczaniu w przestępczości z Irlandią, Finlandią, Litwą, Niemcami, Ukrainą, Belgią i Hiszpanią. Trwają prace nad umowami z Meksykiem, Indiami, Bułgarią, Uzbekistanem, Wietnamem, Szwecją, Rosją i Kazachstanem.

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Grzyby halucynogenne

...cały czas w zamknięciu, w ogóle nie wychodząc z domu, a właściwie całkowicie na zewnątrz, zupełnie gdzie indziej, gdzieś daleko w przestrzeni, w absolutnie innym świecie, świecie, którego nie rozumiałam, nie rozumiem i nigdy nie zrozumiem ...

  • Bieluń dziędzierzawa

  • Dekstrometorfan


Nazwa substancji : Dextrometorfani hydro-bromidum :P (Acodin-tabsy)


Doswiadczenie : Maria , Haszyk , DXM , Feta , Salvia Divinorum , Aviomarin , oraz wszelkie alkohole . . . Czyli w miaredoswiadczony :)


Dawka : 450mg DXM, doustnie


"set & setting" : Drugi raz 450mg, lekka obawa po pierwszej dosyc mocnej jezdzie. Pusty zaladek. Dom i reszta miasta . . .


Efekty : Dżizys... MASAKRA

  • Bad trip
  • Marihuana

Pusty dom ze znajomymi. Czesc palila czesc piła

Witam

Zaczne od tego ze moj pierwszy raz byl w wieku 13 lat i wtedy tez nie mialem pojecia czy to bylo czyste. Opisywana sytuacja miala miejsce w ferie tego roku.. bylem wtedy chwile przed 18. Wczesniej troche palilem ale okazjonalnie z raz na miesiac ale przed tymi feriami mialem 3 miesiace palenia prawie dzien w dzien. Przechodzac do opisywanej sytuacji...