Policyjna akcja przeciwko dealerom narkotyków

Podczas wakacji lubuska policja kładzie szczególny nacisk na walkę z przestępczością narkotykową.

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

1666

W lipcu zatrzymano aż 55 osób podejrzanych o posiadanie i handel narkotykami - poinformował Andrzej Kulesza z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Spośród 55 zatrzymanych aresztowano 11 osób, a 51 spraw trafiło do prokuratury z wnioskami o objęcie aktem oskarżenia. Na celowniku lubuskich stróżów prawa w ramach walki z przestępczością narkotykową w tym roku znaleźli się nie tylko hurtownicy, ale także pojedynczy dealerzy.

Handlarze narkotyków doskonale zdają sobie sprawę, że okres wakacyjny to czas, w którym młodzi ludzie chętniej i częściej będą eksperymentowali z niedozwolonymi środkami odurzającymi i przystępują do swoistych narkotykowych żniw - powiedział Kulesza.

W minionym tygodniu aresztowano młodych ludzi pod zarzutem handlu narkotykami. 18-latek z Gorzowa jest podejrzany, że sprzedawał marihuanę przez ostatnie 8 miesięcy. Przy drugim, 20-letnim gorzowianinie, policja znalazła 11 porcji haszyszu i 6 amfetaminy.

W połowie lipca policjanci z Nowej Soli zatrzymali podejrzanego o handel amfetaminą mieszkańca Bodzowa. Z ustaleń policji wynika, że był głównym dostawcą amfetaminy w okolicach Bytomia Odrzańskiego. Nowosolscy funkcjonariusze także w lipcu zlikwidowali uprawę konopi indyjskich; zniszczono 568 roślin.

Wszystkie prowadzone sprawy dotyczące handlu bądź posiadania narkotyków są bardzo poważnym przestępstwem. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii mówi, że za handel narkotykami grozi kara do 8 lat więzienia. Najwyraźniej ciągle zbyt mało młodych ludzi zdaje sobie z tego sprawę - podkreślił Kulesza.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

behem0t (niezweryfikowany)
Wszystkie prowadzone sprawy dotyczące handlu bądź posiadania narkotyków są bardzo poważnym przestępstwem. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii mówi, że za handel narkotykami grozi kara do 8 lat więzienia. Najwyraźniej ciągle zbyt mało młodych ludzi zdaje sobie z tego sprawę - podkreślił Kulesza. <br> <br>taaa nie wiemy o tym :P ze jestesmy przestepcami. Mamy to w dupie zakuta policyjna palo;) jak zwykle mega akcje polucji, i traktowanie tak samo ziela i helu... sorki moze monotematyxzny jestem al nienawidze psow...
El Igorro (niezweryfikowany)
Wedle policyjnych &quot;przeliczników&quot; biedak &quot;posiadał&quot; prawdopodobnie 1.1 gramca # i 6 setek fetki. Czyli miał miły osobisty niezbędnik. I teraz grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Bo napatoczył się mendom w łapska podczas propagandowej akcji przeciw dealerom. Jak się czyta takie rzeczy to naprawdę smutno się robi.
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana

?> nazwa substancji: LSD (+mj)

?> poziom doświadczenia: KWAS pierwszy raz... a tak to: mj(za dużo :>), efedryna, dxm(nie dużo)

?> dawka: no jeden papierek, doustnie

?> set & setting: trip był jakis czas planowany, wiec bylem raczej psychicznie przygotowany i chętny doświadczyć czegoś nowego...

  • Dimenhydrynat

Polecialysmy do apteki po 6 opakowan aviomarinu. Oklo

godziny 22 lyknelsmy po 15 na glowe, poczatkowo

probowalysmy sie wkrecac w haluny itp. jednak nic z tego

nam nie wychodzilo i zniechecone dzialaniem avio poszlysmy

spac ... tzn ja probowalam usnac a monika opowiadala

mi o jakiejs dyskotece ktra niby widzi za oknem...wkurzalo mnie to strasznie ze nie da mi spac bo sama

  • Gałka muszkatołowa
  • Przeżycie mistyczne

Jako, że posiadam nieznaczną wiedzę o narkotykach, wiem, że nie są zabawką. Podchodzę do nich poważnie, niemalże wypowiadając do nich w myślach intencję "Szanuję cię substancjo czynna, chcę, abyś ukazała mi dobrą stronę siebie i urozmaiciła percepcję." Do gałki podszedłem na luzie, w domu, w spokoju. Była to sobota- czas w miarę wolny. Spożyłem ją z najlepszym przyjacielem, nastawiłem się bardzo pozytywnie. Jestem z natury optymistą i to się opłaca.

Na wstępie trochę informacji o mnie:Wiek: Ledwo ukończona pełnoletniość ^^Waga: 82 kg przy sportowej budowie ciała, Wzrost: 185 cm
Duża skłonność do filozofowania, zaitneresowanie psychologią i anatomią, natura flegmatyczna, wiara w zjawiska paranormalne i Boga (niechrześcijańskiego, ani nawet niezwiązanego z żadną religią), duży dystans do życia, brak traum i wewnętrznych obsesji, które mógłbym w sobie tlić. Brak przewrażliwienia na jakimkolwiek punkcie, natura raczej ugodowa, choć w kaszę sobie nie daję dmuchać. 

  • 25C-NBOMe
  • Pozytywne przeżycie

Nastawienie pozytywne, chęć przeżycia lekkiego tripu w lesie.

 Swoją przygodę z psychodelikami rozpocząłem od NBOMe 25c. Z racji wielu przypadków hospitalizacji po NBOMach oraz tego że jestem bardzo podatny na wszystkie używki postanowiłem zacząć od bardzo małej dawki stopniowo ją zwiększając. Na pierwszy raz w domu zarzuciłem około 1/6 kartonika 1mg. Poczułem wtedy tylko lekkie wyostrzenie i nasycenie kolorów, niewielką euforię i empatię do członków rodziny i zwierząt.