REKLAMA
Policyjna akcja przeciwko dealerom narkotyków

Podczas wakacji lubuska policja kładzie szczególny nacisk na walkę z przestępczością narkotykową.

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

1657

W lipcu zatrzymano aż 55 osób podejrzanych o posiadanie i handel narkotykami - poinformował Andrzej Kulesza z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Spośród 55 zatrzymanych aresztowano 11 osób, a 51 spraw trafiło do prokuratury z wnioskami o objęcie aktem oskarżenia. Na celowniku lubuskich stróżów prawa w ramach walki z przestępczością narkotykową w tym roku znaleźli się nie tylko hurtownicy, ale także pojedynczy dealerzy.

Handlarze narkotyków doskonale zdają sobie sprawę, że okres wakacyjny to czas, w którym młodzi ludzie chętniej i częściej będą eksperymentowali z niedozwolonymi środkami odurzającymi i przystępują do swoistych narkotykowych żniw - powiedział Kulesza.

W minionym tygodniu aresztowano młodych ludzi pod zarzutem handlu narkotykami. 18-latek z Gorzowa jest podejrzany, że sprzedawał marihuanę przez ostatnie 8 miesięcy. Przy drugim, 20-letnim gorzowianinie, policja znalazła 11 porcji haszyszu i 6 amfetaminy.

W połowie lipca policjanci z Nowej Soli zatrzymali podejrzanego o handel amfetaminą mieszkańca Bodzowa. Z ustaleń policji wynika, że był głównym dostawcą amfetaminy w okolicach Bytomia Odrzańskiego. Nowosolscy funkcjonariusze także w lipcu zlikwidowali uprawę konopi indyjskich; zniszczono 568 roślin.

Wszystkie prowadzone sprawy dotyczące handlu bądź posiadania narkotyków są bardzo poważnym przestępstwem. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii mówi, że za handel narkotykami grozi kara do 8 lat więzienia. Najwyraźniej ciągle zbyt mało młodych ludzi zdaje sobie z tego sprawę - podkreślił Kulesza.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

behem0t (niezweryfikowany)
Wszystkie prowadzone sprawy dotyczące handlu bądź posiadania narkotyków są bardzo poważnym przestępstwem. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii mówi, że za handel narkotykami grozi kara do 8 lat więzienia. Najwyraźniej ciągle zbyt mało młodych ludzi zdaje sobie z tego sprawę - podkreślił Kulesza. <br> <br>taaa nie wiemy o tym :P ze jestesmy przestepcami. Mamy to w dupie zakuta policyjna palo;) jak zwykle mega akcje polucji, i traktowanie tak samo ziela i helu... sorki moze monotematyxzny jestem al nienawidze psow...
El Igorro (niezweryfikowany)
Wedle policyjnych &quot;przeliczników&quot; biedak &quot;posiadał&quot; prawdopodobnie 1.1 gramca # i 6 setek fetki. Czyli miał miły osobisty niezbędnik. I teraz grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Bo napatoczył się mendom w łapska podczas propagandowej akcji przeciw dealerom. Jak się czyta takie rzeczy to naprawdę smutno się robi.
Zajawki z NeuroGroove
  • Amfetamina
  • Inne
  • Katastrofa
  • Mieszanki "ziołowe"

Zajebiście się czułem ogólnie, feta dawała uczucie błogostanu, zajebiście się gadało. Zapaliłem to chaotycznie-spontanicznie za supermarketem kiedy miałem udać się na małe zakupy.

Po raz kolejny moja nieciekawa historia z dopalaczami zaczęła się spontanicznie, znowu przez przypadek spotkałem kogoś kto miał ''palenie''. Jako że byłem już dosyć nafutrowany a w takim stanie mały buszek dawał przyjemne uczucie błogostanu, euforia zaczyna uderzać falowo i ogólnie człowiek się zajebiście czuje. Ale wracając do opisywanych tu wydarzeń, spotkałem przed supermarketem zachodniej sieci mojego dosyć dobrego kolegę, nazwijmy go D - o tak, D jak debil do niego pasuje. 

  • Dekstrometorfan

nazwa substancji - Bromowodorek dxm (Tussidex 450 Mg + Acodin 450 Mg)


poziom doświadczenia użytkownika - ganja,dxm,amfetamina,extasy,signopan


dawka, metoda zażycia - 5 Tussi + 10 Acodinów co 5 minut


set & setting - pełen luzik,na powietrzu
  • Adrenalina
  • Bad trip
  • Etanol (alkohol)
  • Tytoń

Zimny wrześniowy dzień 6 lat temu, A.D. 2011. Ekscytacja przed pierwszym występem jako DJ. Rozkręcająca się psychoza paranoidalna z rodzaju psychodelicznego flashbacka. Szał zwierzęcia, które opanowane lękiem atakuje.

"Kra, kra!" [...] Tego ranka wrony krakały jakoś tak osobliwie, jakby się antropomorfizowały, a człowiek-gawron dął w swój kruczoczarny dziób. Muzyka w telefonie też brzmiała nad wyraz krystalicznie, ostro, maleńki koncercik rozgrywał się w mojej rozgorzałej percepcji, ambientowe połacie przy zimnej, wrześniowej kałuży. Czekałam na pociąg. Przeszłam przez dziurę w siatce w stronę torów, było rano, to jeszcze za wcześnie na policyjne atrakcje, nikt nie był w stanie mnie przyfilować. Pociąg zatrzymał się z przeraźliwym świstem, zatkałam uszy tak mocno jak to było tylko możliwe.

  • Dekstrometorfan

Nazwa substancji : Bromowodorek Dekstrometorfanu (DXM), dawka ok. 450 mg (półtora butalki Acodin'u 300) doustnie ;-).

Set&setting: własne mieszkanie, bez osob towarzyszących, stan ducha spokojny, pozytywnie

nastawiony.

Poziom doświadczenia: Alkohol na początku od impry do impry, pozniej średnio 5x/tydzień

przez rok (tak, uzależnia ;-)) MJ ok. 10 razy w życiu. Czyli doświadczenie zerowe w sferze

dragów (grzeczny chłopiec ? ;-)). Pierwszy raz coś "psycho".

randomness