REKLAMA
Policyjna akcja przeciwko dealerom narkotyków

Podczas wakacji lubuska policja kładzie szczególny nacisk na walkę z przestępczością narkotykową.

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP

Odsłony

1653

W lipcu zatrzymano aż 55 osób podejrzanych o posiadanie i handel narkotykami - poinformował Andrzej Kulesza z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Spośród 55 zatrzymanych aresztowano 11 osób, a 51 spraw trafiło do prokuratury z wnioskami o objęcie aktem oskarżenia. Na celowniku lubuskich stróżów prawa w ramach walki z przestępczością narkotykową w tym roku znaleźli się nie tylko hurtownicy, ale także pojedynczy dealerzy.

Handlarze narkotyków doskonale zdają sobie sprawę, że okres wakacyjny to czas, w którym młodzi ludzie chętniej i częściej będą eksperymentowali z niedozwolonymi środkami odurzającymi i przystępują do swoistych narkotykowych żniw - powiedział Kulesza.

W minionym tygodniu aresztowano młodych ludzi pod zarzutem handlu narkotykami. 18-latek z Gorzowa jest podejrzany, że sprzedawał marihuanę przez ostatnie 8 miesięcy. Przy drugim, 20-letnim gorzowianinie, policja znalazła 11 porcji haszyszu i 6 amfetaminy.

W połowie lipca policjanci z Nowej Soli zatrzymali podejrzanego o handel amfetaminą mieszkańca Bodzowa. Z ustaleń policji wynika, że był głównym dostawcą amfetaminy w okolicach Bytomia Odrzańskiego. Nowosolscy funkcjonariusze także w lipcu zlikwidowali uprawę konopi indyjskich; zniszczono 568 roślin.

Wszystkie prowadzone sprawy dotyczące handlu bądź posiadania narkotyków są bardzo poważnym przestępstwem. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii mówi, że za handel narkotykami grozi kara do 8 lat więzienia. Najwyraźniej ciągle zbyt mało młodych ludzi zdaje sobie z tego sprawę - podkreślił Kulesza.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

behem0t (niezweryfikowany)
Wszystkie prowadzone sprawy dotyczące handlu bądź posiadania narkotyków są bardzo poważnym przestępstwem. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii mówi, że za handel narkotykami grozi kara do 8 lat więzienia. Najwyraźniej ciągle zbyt mało młodych ludzi zdaje sobie z tego sprawę - podkreślił Kulesza. <br> <br>taaa nie wiemy o tym :P ze jestesmy przestepcami. Mamy to w dupie zakuta policyjna palo;) jak zwykle mega akcje polucji, i traktowanie tak samo ziela i helu... sorki moze monotematyxzny jestem al nienawidze psow...
El Igorro (niezweryfikowany)
Wedle policyjnych &quot;przeliczników&quot; biedak &quot;posiadał&quot; prawdopodobnie 1.1 gramca # i 6 setek fetki. Czyli miał miły osobisty niezbędnik. I teraz grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Bo napatoczył się mendom w łapska podczas propagandowej akcji przeciw dealerom. Jak się czyta takie rzeczy to naprawdę smutno się robi.