Policyjna akcja na parkingu. Dilerzy wpadli podczas transakcji

Funkcjonariusze stołecznego wydziału do walki z przestępczością narkotykową zatrzymali na gorącym uczynku dwóch 50-latków podejrzanych o wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Podczas działań kryminalni zabezpieczyli ponad 23 kilogramy substancji psychotropowych o czarnorynkowej wartości miliona złotych.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

regiony.tvp.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

124

Funkcjonariusze stołecznego wydziału do walki z przestępczością narkotykową zatrzymali na gorącym uczynku dwóch 50-latków podejrzanych o wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Podczas działań kryminalni zabezpieczyli ponad 23 kilogramy substancji psychotropowych o czarnorynkowej wartości miliona złotych.

Kolejne uderzenie policjantów wydziału do walki z przestępczością narkotykową KSP w osoby zajmujące się wprowadzaniem do obrotu środków odurzających. Tym razem działania wspólnie z funkcjonariuszami wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw oraz przy wsparciu BOA KGP były prowadzone w okolicach Grodziska Mazowieckiego.

Według policyjnych ustaleń, na jednym z parkingów miało dojść do transakcji narkotykowej z udziałem dwóch 50-latków. Funkcjonariusze zatrzymali ich na gorącym uczynku w momencie, kiedy przystąpili do transakcji.

Wraz z zatrzymanymi policjanci udali się do miejsca zamieszkania obu mężczyzn. Tam, oprócz narkotyków, zostały zabezpieczone pieniądze w kwocie ponad 60 tysięcy złotych, telefony komórkowe, a także dokumenty mogące świadczyć o udziale zatrzymanych w przestępczej działalności narkotykowej, a także samochody należące do mężczyzn.

W sumie w trakcie przeprowadzonych czynności policjanci zabezpieczyli 6 kilogramów amfetaminy, 2 kilogramy mefedronu, 15 kilogramów substancji 3-CMC oraz 4 gramy 4-CMC. W sumie na rynek nie trafią 23 kilogramy substancji odurzających o wartości miliona złotych.

Prokurator przedstawił obu 50-latkom zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających w celu uzyskania korzyści majątkowej. Z uwagi na to, że mężczyźni już wcześniej byli notowani za przestępstwa narkotykowe odpowiedzą za swój czyn w warunkach recydywy. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanych na 3 miesiące.

Ponadto w trakcie prowadzonych czynności w jednym z pojazdów policjanci zabezpieczyli również 1090 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej i zatrzymali podejrzanego o ich posiadanie 45-letniego mężczyznę. Usłyszał on zarzut uszczuplenia Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Powoje

Wiek: 25 lat

Doświadczenie: MJ, Haszysz, Gałka muszkatołowa, LSD, XTC, tabletki Ufo, Aviomarin, łasiczki, amfetamina, LSA, Ilex guayusa, tabletki z grupy benzodiazepin/diazepin

Doświadczenie: 6 kapsułek Druid's fantasy

Set & Setings: Mój warsztat jako miejsce spożycia i uzupełnienia płynów i aplikacji cud kapsułek.Później las w zimowej pokrywie

  • Tramadol
  • 4-HO-MET
  • Marihuana
  • Ruta stepowa

Las, mieszkanie, supermarket.

04.12.2007

  • Dekstrometorfan

Wiek: Ja 18, koleżanka 16.

Doświadczenie: MJ, Wszelkiego rodzaju mieszanki ziołowe, proszki kolekcjonerskie, tryptaminy, dxm.

Set & Setting: Mały las, przedmieścia jakiegoś dużego miasta w Polsce. Nastroje dobre, gdyż oboje mieliśmy długą przerwę z tą substancją.