Policjanci z Polski i Czech zacieśnią współpracę w walce z narkotykami

Polscy i czescy policjanci rozmawiali o tym, jak walczyć z przygraniczną przestępczością narkotykową. Z Unii Europejskiej dostali na to ponad dwa miliony euro.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

nto.pl
Sławomir Draguła

Odsłony

350

Polscy i czescy policjanci rozmawiali o tym, jak walczyć z przygraniczną przestępczością narkotykową. Z Unii Europejskiej dostali na to ponad dwa miliony euro.

Sprawa jest poważna. Nasi południowi sąsiedzi mają mniej restrykcyjne przepisy jeśli chodzi o narkotyki i to tam coraz częściej zaopatrują się mieszkańcy południowej części Polski, w tym Opolszczyzny.

Np. jakiś czas temu policjanci z Głubczyc podczas patrolowania miasta zauważyli stojącego w niedozwolonym miejscu volkswagena. Podczas kontroli siedzących w nim mężczyzn znaleźli marihuanę i amfetaminę. Narkotyki trafiły do nas z Czech. Polscy i czescy policjanci dyskutowali w Jarnołtówku o transgranicznej współpracy w walce z przestępczością narkotykową.

- Chodzi o wymianę doświadczeń, a także pokazanie różnic w przepisach prawa po obu stronach granicy - mówi nadkomisarz Marzena Grzegorczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. - Ułatwi to opracowanie skutecznych sposobów współdziałania w walce z narkotykowym procederem.

Konferencja została zorganizowana w ramach polsko-czeskiego projektu “DrugStop”. Ma on przeciwdziałać narkomanii i obrotowi środkami odurzającymi. Rozpisany jest na lata 2016 - 2018, a jego koszt to prawie 2,5 mln euro, w tym dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej wynosi prawie 2,1 mln euro.

Za te pieniądze m.in. doposażeni zostaną policjanci po obu stronach granicy. Np. do laboratorium Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, trafi chromatograf gazowy, czyli urządzenie do analizy składu i źródła pochodzenia narkotyków.

Z kolei kryminalni pracujący w terenie otrzymają urządzenia pozwalające na sprawdzenie, czy w opakowaniu (np. woreczku czy słoiku) znajdują się narkotyki, bez potrzeby jego otwierania. Do komend trafią również mikroskopy i sprzęt komputerowy.

W programie są także fundusze na profilaktykę, m.in. zakup walizek demonstracyjnych i filmu o nowych substancjach psychoaktywnych oraz nowoczesnego sprzętu multimedialnego do prowadzenia zajęć w szkołach.

Oceń treść:

Average: 1 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan

substancja DXM - 65 kg, 20 tabletek tj. 300 mg.Miejsce: miejscowość nad Bałtykiem ... to mój pierwszy raz gdy biorę dxm wczesniej tylko by upewnić się, że nie jestem uczulony wziąłem 100 mg.


  • Benzydamina
  • Etanol (alkohol)
  • Kodeina
  • Miks
  • Odrzucone TR

Całe doświadczenie przeżyłem sam. Miasto-> Szczecin. Po powrocie do domu była tylko moja babcia. Lokacje-Centrum Handlowe Galaxy (byłem w kinie ;)), Centrum Handlowe Turzyn, Tramwaj nr. 8. Spacer po dzielnicy Gumieńce.

Witam! W sumie nie jestem nowy bo hyperreala i ng odwiedzam od kilku miesięcy ale dopiero dziś postanowiłem coś wyskrobać, tym bardziej że to mix:)

  • Oksybutynina
  • Pierwszy raz

Żadne. Wzięte kompletnie spontanicznie.

Dawka: 25mg

  • MDMA (Ecstasy)

randomness