REKLAMA
Policja znalazła w jego domu 173,8 g marihuany. Sąd umorzył postępowanie z powodu choroby

Sąd w Malborku wziął pod uwagę stan zdrowia oskarżonego oraz to, że marihuana była mu potrzebna do walki z chorobą.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Express Elbląg
Komentarz [H]yperreala: 
I można po ludzku? Widać można.

Odsłony

2599

Policja znalazła w jego domu 173,8 g marihuany. Sąd umorzył postępowanie, bo człowiek jest chory na raka. Sąd w Malborku wziął pod uwagę stan zdrowia oskarżonego oraz to, że marihuana była mu potrzebna do walki z chorobą.

„Sprawa była bardzo niejednoznaczna. Mamy kogoś, kto uprawia dużą ilość konopi indyjskich, a mimo to postępowanie jest umarzane. Sąd uznał jednak, że to go leczy, a przynajmniej uśmierza ból, a jaki był mechanizm, czy psychologiczny, czy farmakologiczny, my tego nie wiemy, a medycyna w skali kraju nie odpowiada na to pytanie” – powiedział Andrzej Iwanowski przewodniczący Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Malborku.

„O tym, że marihuana może pomóc jako środek przeciwbólowy, mąż dowiedział się z rozmów z lekarzami oraz z internetu. Rozpoczął uprawę, aby uzyskać marihuanę. Nikomu jej nie użyczał, miał ją tylko na własny użytek” – zeznawała przed malborskim sądem żona chorego.

Oceń treść:

Average: 9.3 (21 votes)

Komentarze

maximumoverload
I to jest właśnie justitia. Szkoda, że tylko w Malborku i tylko chorym na raka bo depresja, czy uzależnienie to też choroba.
randomness