Podatek od marihuany zostanie przeznaczony na pomoc bezdomnym

Pieniądze z podatku od marihuany będą przeznaczone na wsparcie dla bezdomnych ludzi – taką decyzję podjęli przedstawiciele władz jednego z miast w stanie Kolorado w Stanach Zjednoczonych.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

WMeritum.pl

Odsłony

122

Pieniądze z podatku od marihuany będą przeznaczone na wsparcie dla bezdomnych ludzi – taką decyzję podjęli przedstawiciele władz jednego z miast w stanie Kolorado w Stanach Zjednoczonych.

Władze miasta Aurora, trzeciego co do wielkości miasta w stanie Kolorado szacują, że wpływy z podatku od sprzedaży marihuany w dwóch kolejnych latach wyniosą około 4,5 miliona dolarów. Rada miasta zadecydowała, że część z tych pieniędzy zostanie przekazana stowarzyszeniom, które zajmują się pomocą dla osób w najtrudniejszej sytuacji materialnej.

Zdecydowano, że w budżecie na 2017 i 2018 zostanie zarezerwowane 1.5 miliona dolarów, które będą pochodziły z podatków od sprzedaży marihuany, która w Kolorado jest ogólnie dostępna.

Pod koniec dekady wartość rocznego obrotu na rynku związanym z uprawą i spożyciem konopi w Stanach Zjednoczonych może wynosić nawet 44 miliardy dolarów – tak wynika z opublikowanych niedawno prognoz Marijuana Business Daily. W tym roku sprzedaż marihuany tylko w tych stanach, które zalegalizowały ją do celów medycznych i rekreacyjnych może wynieść ogółem ponad 2 miliardy dolarów.

Niemieckie ministerstwo zdrowia planuje złagodzenie przepisów dotyczących używania medycznej marihuany. Z zapowiedzi ministra zdrowia Hermanna Gröhe wynika, że projekt złagodzenia przepisów dotyczących używania marihuany medycznej ma na celu złagodzenie cierpienia ciężko chorych pacjentów, którzy wcześniej nie byli uprawnieni do otrzymania leków. Leki na bazie konopi indyjskich będą dostępne na receptę.

Z sondażu przeprowadzonego przez Infratest dimap, opublikowanego w listopadzie wynika, że legalizację medycznej marihuany – jako środka przeciwbólowego w celach medycznych, popiera 82 Niemców, a około 30 procent jest za całkowitą legalizacją narkotyków. Szacuje się, że zmian w prawie może skorzystać nawet 800 tysięcy pacjentów rocznie, gdy ustawa wejdzie w życie.

W Polsce temat legalizacji marihuany również jest szeroko omawiany w mediach. Poseł Piotr Liroy-Marzec z klubu KUKIZ’15 uważa, że rząd powinien jak najszybciej powinien się zająć tą sprawą, ponieważ jest to kwestia priorytetowa dla wielu pacjentów:

To jest priorytet w tej chwili dla naszych rodziców, dziadków, dla wszystkich dookoła, dla ludzi, którzy chorują. To już nie jest kwestia światopoglądu – w tej chwili każdy Polak zrozumiał, że medyczna marihuana jest priorytetem, jeżeli chcemy się leczyć. Jest to dość ważna rzecz, choćby olej RSO jest bardzo istotnym elementem w tej chwili leczenia się na świecie.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana
  • Przeżycie mistyczne

Pozytywne nastawienie. Chłodne zimowe południe na osiedlu.

Około trzynastej patrzę za okno. Słońce, śnieg, w połowie czyste niebo, ciekawa pogoda. Trzeba zajarać póki nie piździ. 

Po tej decyzji już mnie nie było w domu. Nikt się tutaj nie przyplątał, nie szuka mnie? Pustki. Paru przechodniów się oddaliło.

T:0 

  • Amfetamina
  • Pierwszy raz

Domówka, chęć wyluzowania, miła atmosfera

Zacznijmy od tego że jest to mój pierwszy TR. Czytałem sporo tekstów na forum, podczas fazowania po ziółku bardzo lubię poczytać sobie i ogarnąć opisane fazy.

W towarzystwie jestem uważany za "rzadziaka" jest to nasze określenie na osobę, która ma słabą głowę do fazowania. Moim zdaniem znajomki nie potrafią zrozumieć co ja robię i czasami pośmieją się ze mnie. Myślę że starsze towarzystwo wie o co mi chodzi. Jestem osobą, która od zawsze chciała spróbować wziąć coś więcej ale z głową, jakkolwiek by to nie brzmiało.

  • Benzydamina
  • Odrzucone TR
  • Pozytywne przeżycie

Czwartkowy wieczór, około 10 grudnia 2010 (nie mam dokładnej daty). Spokojny, ale zniecierpliwiony żeby spożyć nową substancję. Trochę zniechęcony negatywną opinią Hyperreala, jednak to się zmieniło :D

Większość danych z eksperiencji mam zapisane na telefonie w formie luźnych, nie do końca trzeźwych notatek, ale staram się przypomnieć szczegóły jak najbardziej się da. Czasy są przybliżone, zresztą potem straciłem poczucie więc będę mówił w skrócie...

21: punkt 0, spożycie długo przygotowywanej substancji. Trzeba było połknąć trochę słonej wody gdyż zfiltrowanie tego nie było proste, ale następnym razem już szło łatwiej i bez trucia się solą.

  • Bad trip
  • Marihuana
  • Powój hawajski

mieszkanie, paru znajomych

 Trip report przeniesiony z forum hyperreal.info. 

 

To miał być zwykły wieczór w towarzystwie czysto męskim, bez przeżyć płciowo istotnych. Piwo i kwiatostany konopii w szerszym gronie. Ta zwykłość bolala Franiela najbardziej. Głód solidnego odurzenia odzywał się w nim coraz donośniej. W końcu skrystalizował się w zamiarze konsumpcji paru nasionek rośliny z odległych wysp. Spożyte przed przybyciem przyjaciół na długo pozostawiły gorzki smak w jego ustach i  jak się później okazało, nie tylko w ustach.