Podatek od marihuany zostanie przeznaczony na pomoc bezdomnym

Pieniądze z podatku od marihuany będą przeznaczone na wsparcie dla bezdomnych ludzi – taką decyzję podjęli przedstawiciele władz jednego z miast w stanie Kolorado w Stanach Zjednoczonych.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

WMeritum.pl

Odsłony

122

Pieniądze z podatku od marihuany będą przeznaczone na wsparcie dla bezdomnych ludzi – taką decyzję podjęli przedstawiciele władz jednego z miast w stanie Kolorado w Stanach Zjednoczonych.

Władze miasta Aurora, trzeciego co do wielkości miasta w stanie Kolorado szacują, że wpływy z podatku od sprzedaży marihuany w dwóch kolejnych latach wyniosą około 4,5 miliona dolarów. Rada miasta zadecydowała, że część z tych pieniędzy zostanie przekazana stowarzyszeniom, które zajmują się pomocą dla osób w najtrudniejszej sytuacji materialnej.

Zdecydowano, że w budżecie na 2017 i 2018 zostanie zarezerwowane 1.5 miliona dolarów, które będą pochodziły z podatków od sprzedaży marihuany, która w Kolorado jest ogólnie dostępna.

Pod koniec dekady wartość rocznego obrotu na rynku związanym z uprawą i spożyciem konopi w Stanach Zjednoczonych może wynosić nawet 44 miliardy dolarów – tak wynika z opublikowanych niedawno prognoz Marijuana Business Daily. W tym roku sprzedaż marihuany tylko w tych stanach, które zalegalizowały ją do celów medycznych i rekreacyjnych może wynieść ogółem ponad 2 miliardy dolarów.

Niemieckie ministerstwo zdrowia planuje złagodzenie przepisów dotyczących używania medycznej marihuany. Z zapowiedzi ministra zdrowia Hermanna Gröhe wynika, że projekt złagodzenia przepisów dotyczących używania marihuany medycznej ma na celu złagodzenie cierpienia ciężko chorych pacjentów, którzy wcześniej nie byli uprawnieni do otrzymania leków. Leki na bazie konopi indyjskich będą dostępne na receptę.

Z sondażu przeprowadzonego przez Infratest dimap, opublikowanego w listopadzie wynika, że legalizację medycznej marihuany – jako środka przeciwbólowego w celach medycznych, popiera 82 Niemców, a około 30 procent jest za całkowitą legalizacją narkotyków. Szacuje się, że zmian w prawie może skorzystać nawet 800 tysięcy pacjentów rocznie, gdy ustawa wejdzie w życie.

W Polsce temat legalizacji marihuany również jest szeroko omawiany w mediach. Poseł Piotr Liroy-Marzec z klubu KUKIZ’15 uważa, że rząd powinien jak najszybciej powinien się zająć tą sprawą, ponieważ jest to kwestia priorytetowa dla wielu pacjentów:

To jest priorytet w tej chwili dla naszych rodziców, dziadków, dla wszystkich dookoła, dla ludzi, którzy chorują. To już nie jest kwestia światopoglądu – w tej chwili każdy Polak zrozumiał, że medyczna marihuana jest priorytetem, jeżeli chcemy się leczyć. Jest to dość ważna rzecz, choćby olej RSO jest bardzo istotnym elementem w tej chwili leczenia się na świecie.

Oceń treść:

Average: 9.5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • Tripraport

Oczekiwanie na dobrą zabawę, lekki strach, że umrę,

Dzień tripa - 27/10/2017 ( Piątek )

Waga: około 50kg

Tego dnia byłem z paroma ziomkami, nazwijmy ich X , D i F ( z nas wszystkich DXM braliśmy tylko ja i X)

  • 2C-P
  • Etanol (alkohol)
  • Metoksetamina
  • Tripraport

Późny wieczór, znajomi wbijają do domu, rozkładamy się po pokoju i oddajemy się światu nowych substancji

To przeżycie mogę zaliczyć do udanych, z jednym małym wyjątkiem - jednego z nas wyniosło nieco za daleko i przez to zahaczyliśmy o granicę ostrego przypału.

Dodam jeszcze, że Wiek: 18, 18, 18, 20, 21.

Ale do rzeczy...

  • Marihuana


A więc zacznę od tego, że benzodiazepiny wcinałem długo przed tym jak zacząłem na dobre przygodę z THC, i trzeba przyznać że w przeciwieństwie do thc nie przyniosły mi pozytywnych wrażeń... Jednak nie mogłem nie spróbować połączenia thc i benzodiazepin; dodam że połączenie bz z alkoholem nie odniosło dobrych skutków...

  • Szałwia Wieszcza


-Salvia Divinorum + D-RIBOSE

-Doświatczenie - szerokie spektrum srodków zmieniających stany swiadomośći

Moje pierwsze spotkanie z świętą rośliną :Po zapoznaniu się z wszystkimi informacjami na temat SD postanowiłem przetestować na własnej skrze działanie tego „halucynogenu”

Mój najlepszy kumpel wreszcie przyjeżdża z Wiednia i ma dla mnie trochę suchych liści

Mój towarzysz miał już doświadczenia z SD ale mówił że nić się nie działo , taka bardzo słaba trawka


randomness