REKLAMA
Podatek od marihuany zostanie przeznaczony na pomoc bezdomnym

Pieniądze z podatku od marihuany będą przeznaczone na wsparcie dla bezdomnych ludzi – taką decyzję podjęli przedstawiciele władz jednego z miast w stanie Kolorado w Stanach Zjednoczonych.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

WMeritum.pl

Odsłony

122

Pieniądze z podatku od marihuany będą przeznaczone na wsparcie dla bezdomnych ludzi – taką decyzję podjęli przedstawiciele władz jednego z miast w stanie Kolorado w Stanach Zjednoczonych.

Władze miasta Aurora, trzeciego co do wielkości miasta w stanie Kolorado szacują, że wpływy z podatku od sprzedaży marihuany w dwóch kolejnych latach wyniosą około 4,5 miliona dolarów. Rada miasta zadecydowała, że część z tych pieniędzy zostanie przekazana stowarzyszeniom, które zajmują się pomocą dla osób w najtrudniejszej sytuacji materialnej.

Zdecydowano, że w budżecie na 2017 i 2018 zostanie zarezerwowane 1.5 miliona dolarów, które będą pochodziły z podatków od sprzedaży marihuany, która w Kolorado jest ogólnie dostępna.

Pod koniec dekady wartość rocznego obrotu na rynku związanym z uprawą i spożyciem konopi w Stanach Zjednoczonych może wynosić nawet 44 miliardy dolarów – tak wynika z opublikowanych niedawno prognoz Marijuana Business Daily. W tym roku sprzedaż marihuany tylko w tych stanach, które zalegalizowały ją do celów medycznych i rekreacyjnych może wynieść ogółem ponad 2 miliardy dolarów.

Niemieckie ministerstwo zdrowia planuje złagodzenie przepisów dotyczących używania medycznej marihuany. Z zapowiedzi ministra zdrowia Hermanna Gröhe wynika, że projekt złagodzenia przepisów dotyczących używania marihuany medycznej ma na celu złagodzenie cierpienia ciężko chorych pacjentów, którzy wcześniej nie byli uprawnieni do otrzymania leków. Leki na bazie konopi indyjskich będą dostępne na receptę.

Z sondażu przeprowadzonego przez Infratest dimap, opublikowanego w listopadzie wynika, że legalizację medycznej marihuany – jako środka przeciwbólowego w celach medycznych, popiera 82 Niemców, a około 30 procent jest za całkowitą legalizacją narkotyków. Szacuje się, że zmian w prawie może skorzystać nawet 800 tysięcy pacjentów rocznie, gdy ustawa wejdzie w życie.

W Polsce temat legalizacji marihuany również jest szeroko omawiany w mediach. Poseł Piotr Liroy-Marzec z klubu KUKIZ’15 uważa, że rząd powinien jak najszybciej powinien się zająć tą sprawą, ponieważ jest to kwestia priorytetowa dla wielu pacjentów:

To jest priorytet w tej chwili dla naszych rodziców, dziadków, dla wszystkich dookoła, dla ludzi, którzy chorują. To już nie jest kwestia światopoglądu – w tej chwili każdy Polak zrozumiał, że medyczna marihuana jest priorytetem, jeżeli chcemy się leczyć. Jest to dość ważna rzecz, choćby olej RSO jest bardzo istotnym elementem w tej chwili leczenia się na świecie.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Metoksetamina
  • Pozytywne przeżycie

Własny, przyjazny pokój, partnerka obok.

  Autor tekstu zastrzega sobie prawo do powielania poniższych praktyk ze względów bezpieczeństwa

 Poniższy raport to opis przeżyć po inframuskularnym zapodaniu Metoksetaminy. Na początku wypada przedstawić moje doświadczenie z dysocjantami. Otóż: jestem bardzo "obcykany" w temacie DXM i spożywam tego specyfiku coraz mniej, ale na porządny trip musze wziąć minimum 750mg. Po dawce 1200mg mam już całkowitą depersonalizację ( 4plateau ). Także, jest tutaj nie mały wpływ na moje dawkowanie MXE.

  • Benzydamina
  • Retrospekcja

Bardzo pozytywne, jak to zwykle z takimi substancjami- Sam w domu

Godzina 20:57- Przed sobą mam szklankę z kwaśnym sokiem w którym rozpuszczona jest Benzydamina. Znam ten smak, nic nowego, nic przyjemnego.

21:22- Właśnie skończyłem męczarnię z wlaniem w siebie tego ustrojstwa. Czuję już jak się ładuje- Narasta pisk w uszach, a ja czuję się dziwnie. Później narasta pisk jescze bardziej, pojawia się lekkie znieczulenie ciała. Jest póki co niepokojąco, ale tak jest zawsze ;)

21:33- Pojawiają się pierwsze smugi i halucynacje, a raczej omamy których nie ma wiele- z 10 na 5 minut, a w dodatku każda ta halucynacja była związana z pająkami...

  • Kodeina

Chciałbym się z Wami podzielić swoją dzisiejszą podróżą. Moją poważną przygodę z substancjami aktywnymi zakończyłem z grubsza juz prawie rok temu. Od tamtej pory paliłem 2 razy, w dosłownie w kilku przypadkach raczyłem się alkoholem, choć jeśli chodzi o ilość jednego, jak i drugiego - nie przesadzałem. Jakieś 0,2 grama 10x ekstraktu Salvii spoczywa już od dłuższego czasu w mojej magicznej skrzyneczce, która swoim wyglądem przypomina mi o starych, jakże dziwnych czasach...

  • Grzyby halucynogenne
  • Pierwszy raz

(tu zigzagwanderer, zapomniałam hasła i adresu email stworzonego na potrzeby konta, starość nie radość)

Wspomnienia się zacierają, a to jest stosunkowo nowe, więc postaram się je wylać póki jeszcze względnie potrafię. Zdarzenie miało miejsce zaraz po pierwszym dniu tegorocznej edycji Orange Warsaw Festival (swoją drogą olej konopny na papierosach przed koncertem Chemicznych Braci (raczej jednego brata) z ogromną ulewą i burzą współgrał wspaniale).

randomness