REKLAMA
Podatek od marihuany zostanie przeznaczony na pomoc bezdomnym

Pieniądze z podatku od marihuany będą przeznaczone na wsparcie dla bezdomnych ludzi – taką decyzję podjęli przedstawiciele władz jednego z miast w stanie Kolorado w Stanach Zjednoczonych.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

WMeritum.pl

Odsłony

121

Pieniądze z podatku od marihuany będą przeznaczone na wsparcie dla bezdomnych ludzi – taką decyzję podjęli przedstawiciele władz jednego z miast w stanie Kolorado w Stanach Zjednoczonych.

Władze miasta Aurora, trzeciego co do wielkości miasta w stanie Kolorado szacują, że wpływy z podatku od sprzedaży marihuany w dwóch kolejnych latach wyniosą około 4,5 miliona dolarów. Rada miasta zadecydowała, że część z tych pieniędzy zostanie przekazana stowarzyszeniom, które zajmują się pomocą dla osób w najtrudniejszej sytuacji materialnej.

Zdecydowano, że w budżecie na 2017 i 2018 zostanie zarezerwowane 1.5 miliona dolarów, które będą pochodziły z podatków od sprzedaży marihuany, która w Kolorado jest ogólnie dostępna.

Pod koniec dekady wartość rocznego obrotu na rynku związanym z uprawą i spożyciem konopi w Stanach Zjednoczonych może wynosić nawet 44 miliardy dolarów – tak wynika z opublikowanych niedawno prognoz Marijuana Business Daily. W tym roku sprzedaż marihuany tylko w tych stanach, które zalegalizowały ją do celów medycznych i rekreacyjnych może wynieść ogółem ponad 2 miliardy dolarów.

Niemieckie ministerstwo zdrowia planuje złagodzenie przepisów dotyczących używania medycznej marihuany. Z zapowiedzi ministra zdrowia Hermanna Gröhe wynika, że projekt złagodzenia przepisów dotyczących używania marihuany medycznej ma na celu złagodzenie cierpienia ciężko chorych pacjentów, którzy wcześniej nie byli uprawnieni do otrzymania leków. Leki na bazie konopi indyjskich będą dostępne na receptę.

Z sondażu przeprowadzonego przez Infratest dimap, opublikowanego w listopadzie wynika, że legalizację medycznej marihuany – jako środka przeciwbólowego w celach medycznych, popiera 82 Niemców, a około 30 procent jest za całkowitą legalizacją narkotyków. Szacuje się, że zmian w prawie może skorzystać nawet 800 tysięcy pacjentów rocznie, gdy ustawa wejdzie w życie.

W Polsce temat legalizacji marihuany również jest szeroko omawiany w mediach. Poseł Piotr Liroy-Marzec z klubu KUKIZ’15 uważa, że rząd powinien jak najszybciej powinien się zająć tą sprawą, ponieważ jest to kwestia priorytetowa dla wielu pacjentów:

To jest priorytet w tej chwili dla naszych rodziców, dziadków, dla wszystkich dookoła, dla ludzi, którzy chorują. To już nie jest kwestia światopoglądu – w tej chwili każdy Polak zrozumiał, że medyczna marihuana jest priorytetem, jeżeli chcemy się leczyć. Jest to dość ważna rzecz, choćby olej RSO jest bardzo istotnym elementem w tej chwili leczenia się na świecie.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
randomness