Pies będzie szukał narkotyków w łódzkich szkołach

Nowy pomysł Urzędu Miasta Łodzi i Straży Miejskiej.

Anonim

Kategorie

Źródło

Wirtualna Polska/PAP 23.01.2001

Odsłony

2204

Pies będzie szukał narkotyków w łódzkich szkołach

W łódzkich szkołach specjalnie szkolony pies będzie sprawdzał, czy uczniowie mają przy sobie narkotyki lub czy je zażywają. O tym, kiedy pies i jego przewodnik pojawią się w szkole, nie będzie wiedział nawet dyrektor placówki.

Akcja, która rusza w tym tygodniu, jest częścią realizowanego w Łodzi od kilku lat programu przeciwdziałania narkomanii wśród młodzieży; ma też odstraszać dealerów, którymi często są również uczniowie. Prowadzi ją Wydział Edukacji Urzędu Miasta Łodzi razem ze Strażą Miejską - powiedział we wtorek komendant łódzkiej Straży Miejskiej Sławomir Seliga.

Pies, należący do Urzędu Celnego w Łodzi, ma szukać narkotyków w klasach, torbach uczniów, w szatniach i na szkolnych dyskotekach. Od czterech lat w łódzkich szkołach prowadzony jest program "Strażnik w szkole", w ramach którego porządku w szkole pilnują strażnicy miejscy. Co roku do programu typowane się inne szkoły. Do tej pory funkcjonariusze pojawili się łącznie w 70 podstawówkach i gimnazjach. Zdaniem Seligi, program przynosi efekty a "dealerzy w tych szkołach mają małe szanse". O przydzielenie strażnika starają się dyrektorzy prawie wszystkich łódzkich szkół.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)
Teraz takie sprawy załatwia się po lekcjach.
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana

Cześć wszystkim. Chciałbym podzielić się z wami moim wczorajszym przeżyciem

po MJ.

Ale od początku.

Nazwa substancji: marihuana

Poziom doświadczenia: około trzech lat, paliłem już setki :) razy, często

(najdłużej przez miesiąc codziennie), standardowo 1 do 4 razy w tygodniu

Stan umysłu: luzik, nic nie zapowiadało tego co miało

nastąpić

  • Bad trip
  • LSD-25

Trip odbyłem samotnie w domu.Na wejściu towarzyszył mi lęk przed bad tripem.

 Słowem wstępu chciałbym zaznaczyć że raport piszę ponad pół roku po tripie więc pewne wątki mogą być spłycone ale postaram się go jak najlepiej odtworzyć .Aha i czas mi się zjebał po jakichś 2 godzinach więc chronologia wydarzeń jest potem bardzo na „oko”.

22/07/2017 19:00

  • Metkatynon

substancja: metkatynon z paczki Acataru, otrzymany w chłodzonej reakcji z KMnO4 w occie. Zażyty doustnie.

wiek i doświadczenie - 19 lat, doświadczenia różne i liczne, jeżeli to istotne, to w dziedzinie stymulantów używałem amfetaminy, efedryny i polskich piguł.

s&s: dom, komputer, praca z ojcem, dzień przed wyjazdem, humor dopisywał.

  • Etanol (alkohol)
  • Gałka muszkatołowa
  • Pierwszy raz

Sam w całym domu. Żadnych współlokatorów, tylko ja i gałka muszkatołowa. Po lekkim biegu do sklepu, dobrze nastawiony, ze świetnym humorem po dwóch piwach.

Siedząc w nocy przy piwie, w jednym momencie stwierdziłem, że mam ochotę na coś więcej. Przez myśl przeszło mi benzo i kodeina, ale było to po północy więc niestety apteki pozamykane. Siedze i głowię się, co by tu można zażyć i przyszła mi do głowy gałka muszkatołowa. Pamiętam, że kawałek ode mnie jest sklep 24/7 więc ubrałem buty i przebiegłem się tam. 

 

Wparowałem do sklepu, lecz niestety była już tylko w postaci przyprawy, starta gałka. Nie rozwodząc się za wiele, kupiłem trzy paczki po 15g 

randomness