REKLAMA
Pierwszy taki przypadek. We Francji przejęto narkotyk stosowany przez Daesh

Francuscy celnicy poinformowali o przejęciu 750 tysięcy porcji narkotyku o nazwie captagon na terytorium Francji. Substancja uważana jest za produkowaną i stosowaną przez tzw. Państwo Islamskie.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Wprost
Komentarz [H]yperreala: 
Doniesienie w polskich mediach, w którym nie nazywano captagonu "amfetaminą"? Chyba pierwszy taki przypadek, jesteśmy pod wrażeniem.

Odsłony

262

Francuscy celnicy poinformowali o przejęciu 750 tysięcy porcji narkotyku o nazwie captagon na terytorium Francji. Substancja uważana jest za produkowaną i stosowaną przez tzw. Państwo Islamskie.

„Narkotyk wojny syryjskiej”, jak określono captagon, został przejęty przez francuskich celników 30 w miejscowości Roissy. Oficjalny komunikat został wydany 30 maja i dotyczył dwóch akcji ze stycznia i lutego bieżącego roku. Funkcjonariusze odkryli przemyt narkotyków w transportach towarowych z Libanu zmierzających przez Czechy do Arabii Saudyjskiej oraz Afryki. Badania laboratoryjne potwierdziły, że wykryte substancje to bliskowschodni narkotyk.

Łączna czarnorynkowa wartość przejętych 750 tysięcy porcji substancji to 1,5 miliona euro.

Captagon, którego głównym środkiem aktywnym jest fenetylina, jest jednym z głównych narkotyków stosowanych na Bliskim Wschodzie. Uważa się, że tzw. Państwo Islamskie stosuje tę substancję, by zlikwidować uczucie strachu u bojowników oraz zwiększyć wydzielanie adrenaliny w trakcie walki, a także przed dokonywanymi zamachami.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
 • Kodeina

Nazwa substancji: Kodeina w postaci leku Thiocodin

Poziom doświadczenia : mj, dxm, pcp, amfetamina, metaamfetamina( ICE ),

LSD-25, pridinol, zolpidem, diazepam, xtc(mdma, mda etc.), grzybki, pejotl

(mescalina), hasz, clonazepam, absynt, efedryna, pseudoefedryna,

benzydamina, eter i kodeina

Dawka: 450 mg ( 3 opakowania w odstępie ok 5 min)

Set & Settings : pozytywne nastawienie, w moim pokoiku podczas gdy rodzice

są w domu

 • Mefedron
 • Pozytywne przeżycie

idealne!

O - ja

P, Z - też ćpaki

 

Nudziło mi się w moim mieście, śmierdząca chujolandia, cholera, to chyba najnudniejsze urodziny w moim życiu, może po prostu zadzwonię, zadzwonię i poczekam na skutki, mały kroczek w stronę przerwania obrośniętej łojem chujozy w jaką się wpakowałem z rozbiegu.

 • 2C-E
 • Amfetamina
 • Hydroksyzyna
 • Inne
 • Kodeina
 • Marihuana
 • Mefedron
 • Mieszanki "ziołowe"
 • Retrospekcja
 • Tytoń

Chęć przejażdżki po Polsce na stopa przy okazji infekując swój mózg różnorakimi ustrojstwami (m.in. "dopalaczy"), poznając przy okazji różnych ludzi. Podróż miała być przygodą i przerwą od uczelni (w trakcie trwania semestru).

Komentarz: Tekst został spisany jakoś miesiąc po wydarzeniach mających miejsce w nim opisanych. Był to specyficzny okres w moim życiu, po dość kiepskich przejściach, którego zwieńczeniem miała być podróż na stopa po Polsce. Niedługo po powrocie z "rajdu po Polsce" postanowiłem porzucić Beta-Ketony, z racji tego iż mają na mnie zbyt duży potencjał uzależniający - a w owym okresie byłem w ciągu od kilku miesięcy. Wiem, że tekst zawiera ok. 6,7-6,8K słów, nie mniej jednak wydaje mi się że to dobre miejsce do jego opublikwania. Tekst, jak i sama przygoda ma już ponad półtora roku.

 • Grzyby halucynogenne

Set&Settings: Dom, las wieczorową porą, początek września 2009

Wiek: 20 lat, 87kg

Doświadczenie: MJ, Hash, amfetamina, met amfetamina, kokaina, xtc, LSD, brown sugar, Psilocybe Semilanceata, gałka muszkatołowa, efedryna, kofeina, alkohol