Pierwsza reklama medycznej marihuany w Japonii

W Japonii pojawiły się po raz pierwszy reklamy przedstawiające medyczną marihuanę. Po długiej walce z japońskim prawem firma produkująca ten środek uzyskała pozwolenie na umieszczenie bilbordu w centrum miasta.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Puls Azji
Małgorzata Chrapek

Odsłony

70

W Japonii pojawiły się po raz pierwszy reklamy przedstawiające medyczną marihuanę. Po długiej walce z japońskim prawem firma produkująca ten środek uzyskała pozwolenie na umieszczenie bilbordu w centrum miasta.

Japonia od dawna znana jest z surowych kar dotyczących posiadania marihuany, nielegalnej od 1948 r. Konopie indyjskie uprawiano w Japonii od okresu sprzed neolitu. Wykorzystywano ich włókna oraz służyły jako źródło pożywienia, a także jako materiał psychoaktywny. Mimo tak długiej historii marihuany w Kraju Kwitnącej Wiśni, posiadanie jej podlega karze pozbawienia wolności od 7 do 10 lat. Znane są przypadki dotyczące wielu znanych Japończyków, których kariera została zakończona po udowodnieniu im związku z tą substancją. Po długim czasie dyskusji w sprawie legalizacji konopi, w listopadzie 2016 r. zmieniono prawo, pozwalając na sprzedaż medycznej marihuany.

Kannabidiol (CBD) to organiczny związek chemiczny występujący w konopiach. Jest pozbawiony aktywności psychoaktywnej. Charakteryzuje się działaniem przeciwbólowym, przeciwzapalnym, przeciwnowotworowym i chemoprewencyjnym.

Kampania reklamowa

Po niemal 2 latach od zalegalizowania sprzedaży dopiero niedawno australijska firma Elixinol uzyskała zgodę na reklamę swojego środka. Mimo że produkty były już wcześniej na rynku japońskim, dopiero teraz zezwolono na ich sprzedaż.

„Japonia ma bardzo silne kulturowe powiązanie z konopiami, a jej wykorzystanie przez naszych ludzi sięga czasów starożytnych” – wyjaśnił dyrektor generalny Makoto Matsumaru. „Zgoda na komercyjne reklamowanie naszych kropli oleju z konopi to wielkie zwycięstwo dla branży” – dodał.

Bilbord został umieszczony na stacji Omotesandō w Tokio. Przedstawia kobietę z kwiatami we włosach, tekst i zdjęcie butelki oleju CBD w lewym dolnym rogu. W żaden sposób nie sugeruje związku produktu z marihuaną. Jednak właśnie ten sposób reklamy prawdopodobnie doprowadził do zezwolenia firmie zamieszczenia bilbordu w centrum miasta.

Z pewnością sprzedaż produktów Elixinolu będzie uważnie śledzona przez inne firmy produkujące CBD. Część społeczeństwa japońskiego liczy na złagodzenie kar lub legalizację innych form konopi indyjskich. Nie jest pewne, kiedy i czy w ogóle może to nastąpić. Warto jednak śledzić rynek Japonii, na którym prawdopodobnie niedługo pojawią się kolejne środki medycznej marihuany.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Benzydamina
  • Pierwszy raz

Set: niepewność połączona ze stresem; Setting: dobra atomsfera, pokój kumpla, na kwadracie obecna jeszcze jego mama.

Jak wiadomo, na kumpli zawsze można liczyć, lecz kiedy Jaś zaproponował mi podczas jednego z moich wieczorków z minecraftem (tak, lubię klocki) nieznane mi kompletnie substancje, byłem nieco zdziwiony. Szybkie spojrzenie w przeglądarkę na frazy "kodeina" i "benzydamina" trochę mnie zaniepokoiło, gdyż z aptecznego stuffu nie zwykłem korzystać, ba, nie dopuszczałem do siebie myśli o wpierdalaniu tabsów. Wydawało mi się to poniżej mojego poziomu, jak widać mój poziom okazał się wiele niższy, niż sam miałem w zwyczaju sądzić, bo...

  • Lorazepam
  • Mefedron
  • Mieszanki "ziołowe"
  • Tramadol
  • Uzależnienie

wolny dzień spędzany w pustym domu, dobry humor, parodniowy ciąg na mefie. Dostępne wszelkie gatunki muzyki.

Bohaterowie: Cichy Bob, Kucharz i chwilowo dziewczyna Cichego.

Substancje: Mefedron: 930 MG, Tramal: 200 MG, PineApple Express: 500MG, Noctofer - 2 MG, 1 pigułka Amph-I-Bia ***

WPROWADZENIE:
TripRaport ten zrodził się z postu w wątku "Tu nawijasz!", po prostu zmefiony miałem ochotę go napisać. Więc jest.

  • Retrospekcja
  • Szałwia Wieszcza

Nastrój dość dobry. Słoneczny, umiarkowanie ciepły dzień. Przyciemniony pokój we własnym domu. Spodziewane silne doświadczenie po wcześniejszych testach, z tym samym materiałem, przeprowadzanych na przełomie 5-6 miesięcy. Mieszanka suszu Salvi Dividorum z niewielkim dodatkiem ekstraktu 5x. Zaufany opiekun, chociaż niedoświadczony. Otoczenie spokojne. Brak zakłóceń zewnętrznych.

Od kilku lat zaglądam do zawartych na tych stronach opisów, chociaż do tej pory nie udzielałem się aktywnie. Ale teraz, po doświadczeniach z Salvią, postanowiłem dołączyć swój raport.

Zaintrygował mnie ostatnio pewien opis na hypperreal.info, którego autor wspomniał o wrażeniu zapinającego suwaka. Ja opisuję to jako wir mocy, ale rzeczywiście można to widzieć jak coś w rodzaju wiro-suwaka ;-)

  • Marihuana