Pete Doherty prawie stracił nogi, podczas walki z uzależnieniem od narkotyków

Pete Doherty z grupy The Libertines, opowiedział o swojej walce z uzależnieniem od narkotyków.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

muzyka.interia.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

146

Pete Doherty to założyciel i lider rockowej grupy The Libertines. Jest też autorem piosenek, poetą i kompozytorem.

Pete jest też mocno kontrowersyjną postacią. Równie często jak o jego działaniach muzycznych można było czytać o skandalach, kłopotach z prawem czy problemach z narkotykami. Prasa rozpisywała się też o jego związku z Amy Winehouse.

Muzyk w przeszłości szczerze opowiadał o swoich problemach z używkami. W wieku 33 lat wyjechał do Tajlandii, by tam poddać się terapii antynarkotykowej. Po krótkim czasie został jednak z niej wyrzucony, gdyż - jak twierdził personel placówki - artysta miał zły wpływ na innych pacjentów.

"Wiem, że mój styl życia jest niedorzeczny i że nie powinienem tak siebie traktować. Mimo wszystko w tej chwili nie jestem w stanie zrezygnować z tej przyjemności" - mówił.

"Nie da się tak nagiąć percepcji, by podtrzymywać uzależnienie od heroiny i kokainy i nazywać siebie zdrowym człowiekiem. Jeżeli ktoś tak myśli, to jest głupcem" - przyznał w innym wywiadzie.

W 2011 roku muzyk wylądował na dwa miesiące w więzieniu po tym, jak znaleziono przy nim kokainę. Ostatni konflikt z prawem muzyka nastąpił w listopadzie 2019 roku, kiedy to zatrzymano go dwukrotnie w Paryżu. W odstępie 48 godzin Doherty’ego aresztowano za posiadanie kokainy oraz za wszczęcie bójki z 19-latkiem.

42-letni rockman obecnie jednak zdecydował się nieco ustatkować. Muzyk przeprowadził do małej miejscowości Étretat znajdującej się w Normandii (Francja). Mieszka tam ze swoją partnerką Katią Da Vidas, z którą gra również w zespole The Puta Madres.

"W tej chwili jestem czysty. Przestałem brać heroinę i ketaminę. Lubię eksperymentować, robić koktajle z szampanem, odrobiną rumu i sokiem pomarańczowym. Brzmię jak alkoholik, ale tak nie jest. Lubię też szklankę wody" - dodał.

Przyznał też, że nadal lubi objadać się fast foodem, jednak miejsce zamieszkania nieco mu to utrudnia.

"Najbliższy McDonald’s jest 40 minut stąd" - dodał.

Pete Doherty prawie stracił nogę?

Muzyk The Libertines w wywiadzie dla "The Mirror" opowiedział o latach walki z nałogiem. Zdarzały mu się w tym czasie bardzo groźne wypadki.

"Naprawdę przesuwałem granice" - mówi Doherty o swoim uzależnieniu.

"Kilka razy byłem blisko śmierci. O mało nie straciłem nóg i tym podobnych okropnych rzeczy" - wyznaje muzyk.

"Było bardzo blisko, właśnie z powodu wstrzykiwania. Tak się dzieje, gdy zabraknie ci żył. Teraz wydaje mi się, że to wszystko było tak dawno temu, ale to była niezła jazda" - dodaje.

Na szczęście muzyk czuje się coraz lepiej i utrzymanie abstynencji jest dla niego dziś łatwiejsze, niż na początku.

"Nadal jest to trochę trudna walka, ale obsesja mija i jest coraz łatwiej. W tamtym czasie nie było to jednak do końca możliwe i było naprawdę ciężko" - tłumaczy.

W marcu 2022 artysta wspólnie z Frédériciem Lo wydał album "The Fantasy Life of Poetry & Crime". Wokalista uważa, że to poznanie nowego współpracownika w 2020 roku sprawiło, że rzucił narkotyki.

"Dotarła do mnie wiadomość, że ten facet chciał, abym wykonał cover piosenki francuskiego piosenkarza Daniela Darca. Nosiła ona tytuł 'Inutile et hors d'usage', co oznacza 'bezużyteczny i zużyty'." - mówi Doherty.

"Kiedy mi ją zagrał, bardzo się wzruszyłem. Odstawiałem twarde narkotyki i czułem się naprawdę z***any. Najlepszym sposobem na opisanie tego dla mnie jest jak bycie uderzonym przez autobus" - dodaje.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • Tripraport

Spokojnie i cicho- noc, pierwszy śnieg za oknem, w pokoju ciepłe łóżko czeka na mnie.

OPIS ZMIANY I TEGO, CO MI DAŁA

(Pomiń jeśli interesuje Cię tylko część "właściwa" opisu i leć do nagłówka "zaczynajmy ;)"

 

Przeżywszy ostatnią banię na cannabis, począłem zastanawiać się, jak można odmienić los moich faz. Zaniepokoiło mnie lekko, że niegdyś każda, dosłownie każda przbierała zupełnie inny obrót, a im więcej palę, tym więcej następne tripy mają elementów wspólnych. Tak samo z deksem.

  • Bromo-DragonFLY
  • Klonazepam
  • Oksybutynina

Wstępik. Będąc u mojej schorowanej babci poprzeglądałem jej apteczkę z lekami :p Znalazłem ten o to ciekawy specyfik. Trip raport pisany na żywo, później poddałem go korekcie. Faza miała miejsce 18. grudnia.

16:50 Zarzuciłem dwie tabletki i popiłem czarną herbatą. Aaa, zapomniałbym, lek stracił datę ważności jakieś dwa lata temu.

  • Powój hawajski


powtorzylem swoje doswiadczenie z i. tricolor. z silniejsza dawka (wczesniej jakies 300-350 ziaren) teraz 2 x wiecej.

tym razem poswiecilem na to calom noc, poprzednio dzien.


I.....


I przezycia byly niesamowite a wrecz unikalne nigdy wczesniej z czyms takim sie nie spotkalem


Najpierw oczywiscie zadbalem o techniczna strone przygotowan :

  • Inhalanty

nazwa substancji: benzyna do zapalniczek, ale to samo mógłbym

napisać o butaprenie, hermolu (można jeszcze kupić taki klej?) czy

nitro

poziom doświadczenia użytkownika: inhalanty - pierwszy raz po

wielu, wielu latach; inne narkotyki od kilkunastu lat: thc, lsd,

amfa, xtc, kokaina, grzyby, gałka, dxm, efedryna, atropinadawka, metoda zażycia: kiranie z samary, czyli wdychanie oparów z

torebki foliowej

randomness