Perfidne jointy. Berlińska policja ostrzega

Dwóch nastolatków straciło przytomność po zaciągnięciu się jointem zaoferowanym im przez obcych. Policja zatrzymała podejrzanego. Incydenty takie mnożą się w ostatnim czasie w okolicy Warschauer Bruecke i terenu RAW w Berlinie Friedrichshein, które są znanymi hot spotami narkotykowymi.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Onet Wiadomości

Odsłony

324

Dwóch nastolatków straciło przytomność po zaciągnięciu się jointem zaoferowanym im przez obcych. Policja zatrzymała podejrzanego.

Incydenty takie mnożą się w ostatnim czasie w okolicy Warschauer Bruecke i terenu RAW w Berlinie Friedrichshein, które są znanymi hot spotami narkotykowymi. W ostatnim czasie kilkakrotnie zdarzało się, że po zaciągnięciu się jointem od nieznanej osoby młodzi ludzie tracą przytomność.

To właśnie przydarzyło się trzy dni temu dwóm nastolatkom. Policja ujęła podejrzaną osobę i osadziła ją w areszcie dla młodocianych ­– powiedziała rzeczniczka policji w poniedziałek (30.10.2017). Przy 19-letnim domniemanym sprawcy policja znalazła niedopałek jointa. – Badamy skład niedopałka – poinformowała policja.

18-letni wspólnik zatrzymanego został wypuszczony na wolność. Policja ostrzega przed braniem od obcych osób otwartych butelek z napojami lub podejrzanych jointów.

Obydwaj młodzi mężczyźni w sobotę rano około godz. 4.30 zaoferowali jointa dwóm nastoletnim dziewczynom koło stacji kolejki S-Bahn Warschauer Bruecke. Po zaciągnięciu się obydwie dziewczyny straciły przytomność, a młodzi mężczyźni przeszukali swoje ofiary. Scena zwróciła uwagę przechodniów, więc domniemani sprawcy zaczęli uciekać. Niedługo później zostali zatrzymani przez policję. Obydwie ofiary zostały hospitalizowane – ich życie nie jest zagrożone.

Syntetyczna marihuana

Podobny przebieg miał incydent 12 października, kiedy dwóch 18-latków straciło przytomność po zaciągnięciu się jointem także pobliżu stacji Warschauer Bruecke. Jointa zaoferowało im dwóch obcych mężczyzn. Jednego z nich policja zatrzymała. Przeciwko 25-latkowi policja wszczęła śledztwo w związku z podejrzeniem groźnego uszkodzenia ciała i łamania przepisów o środkach odurzających. Także przy nim policja znalazła narkotyki.

Jak donosi gazeta "Berliner Zeitung", dwa podobne incydenty miały miejsce przed trzema tygodniami. Jeden z naocznych świadków opowiadał, że przed wejściem na dawne tereny RAW trzy nastoletnie dziewczyny, a potem jeszcze jeden mężczyzna stracili przytomność po zaciągnięciu się jointem. Także oni zostali przeszukani przez domniemanych sprawców.

Jak twierdzi jeden z naocznych świadków, joint zawierał "Spice", syntetyczną marihuanę, mającą silniejsze działanie niż naturalny narkotyk i mogącą wywołać nieudolność oddechową.

Policja obecna i czujna

Policja uważnie obserwuje problem – powiedziała rzeczniczka policji. Wzmocniono obecności policji w tych newralgicznych miejscach – podkreśliła. Ze względu na ich specyfikę, policja ma tam większe uprawnienia w podejmowaniu działań niż gdzieś indziej w mieście. Może np. bez konkretnego podejrzenia popełnienia czynu karalnego sprawdzać dokumenty tożsamości i rewidować osoby oraz pomieszczenia.

Oceń treść:

Average: 8.5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25
  • Pozytywne przeżycie

Absolutny spokój umysłu wynikający z pobytu w bajkowej lokalizacji położonej w górach. Oczekiwania ograniczały się do chęci przeżycia refleksyjnego doświadczenia.

Obudzony po 4 godzinach snu o godzinie 0:15 przyjmuje kartonik serii Voidrealm w między czasie przygotowując niezbędne przedmioty : kartke, kredki , butelke wody i słuchawki. Pamiętając swoją pierwszą podróż, która okazała się być okrutną konforntacją mojego ego. Postanawiam poddać się medytacji w intencji spokoju oraz totalnemu poddaniu się nadchodzącym przeżyciom. 

  • Grzyby halucynogenne

  • Nazwa substancji: Grzyby

  • Poziom doswiadczenia: Marihuana, Haszysz, Extasy, Amfetamina, Lsd, Dxm, Pseudoefedryna, Efedryna, Benzydamina, Gałka, Metylofenidat, Zolpidem.


  • Dekstrometorfan
  • Kodeina
  • Miks

nastrój-całkiem miło było przed wzięciem. sama w domu-oboje rodziców w pracy. miejsce akcji-chwila przed blokiem, później dom.

Poprzedni raz z kodeiną był szczerze mówiąc słabiutki, mimo tego, że porcja była taka sama jak teraz, to nie mieszałam jej z niczym.

  • Dekstrometorfan

Wreszcze po jakims czasie zdecydowalem sie na dxm. Po szkole poszedlem do

apteki i nabylem Acodin w tabletkach (5,55zl). Zero problemow z recepta:)

Aptekarka miala tylko drobne problemy z drobnymi w kasie;) _Kuracje_

zaczalem dopiero wieczorem. O 21:20 zaladowalem 15 tabletek czyli 225 mg, co

w przeliczeniu daje 3,57 mg/kg. Chcialem zaladowac wszystko, ale wolalem nie

ryzykowac - nastepnego dnia mialem klasowke z matmy. Po 20 minutach

doladowalem jeszcze 5 i poziom podniosl sie do 4,76 mg/kg. Odpalilem gierke