REKLAMA
Oto opaska na rękę ostrzegająca przed przedawkowaniem

HopeBand świeci, emituje alarmujący dźwięk i wysyła ostrzegawczą wiadomość tekstową (z informacją o lokalizacji zażywającego) kiedy wykryje spadek stężenia tlenu w organizmie.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

instalki.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

956

Narkotyki są poważnym problemem w każdym kraju. W latach 1999-2016 w Stanach Zjednoczonych ponad trzytkrotnie wzrosła liczba zgonów wywołanych przedawkowaniem substancji odurzających. Najczęściej śmiercią kończy się zażywanie opioidów - kodeiny, morfiny, heroiny. Ale pomóc w tym ma HopeBand.

W 2018 roku w USA 115 osób umarło przez codzienne przedawkowywanie opioidów [??? -Red H]. Aby z tym walczyć, studenci z Carnegie Mellon University stworzyli specjalną opaskę, która poinformuje noszącego o potencjalnym przedawkowaniu, dając mu wystarczająco czasu na zażycie naloksonu - swoistej odtrutki przeciw opioidom.

HopeBand świeci, emituje alarmujący dźwięk i wysyła ostrzegawczą wiadomość tekstową (z informacją o lokalizacji zażywającego) kiedy wykryje spadek stężenia tlenu w organizmie. Dzieje się to po 10 sekundach wykrywania zbyt niskiego stężenia.

Zespół studentów nie miał jeszcze okazji przetestować opaski w akcji. Jednak przeprowadzane w laboratorium testy symulacyjne wypadły zaskakująco dobrze. Opaska dystrybuowana będzie za darmo wśród osób walczących z uzależnieniem, a skomercjalizowana wersja ma być dostępna w kwocie od 16 do 20 dolarów (60-75 złotych).

Oczywiście będzie to gadżet dla osób, które faktycznie martwią się swoim stanem zdrowia po zażyciu. Nie pomoże to w żaden sposób osobie, którą nałóg wciągnął bez reszty, albo takiej, która upiera się przy swoich racjach. Mimo wszystko, może być to naprawdę przydatny sprzęt.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • Hydroksyzyna
  • Inne
  • Kodeina
  • Uzależnienie

A wiec, moja ''przygoda'' z kodeiną zaczeła sie od czystej ciekawośći. Gdy miałem zobaczyć dlaczego zmarł Lil Peep (amerykański raper), przeszedłem do raportu o fentanylu itd, aż do artykułu o Kodeinie. Gdy dowiedziałem się że można legalnie kupić opakowanie w aptece, zainteresowało mnie to, aż do takiego stopnia, że musiałem następnego dnia udać sie do pobliskiej apteki.

 

  • Inne


goniły mnie dziś gliny


chociaż jestem uczciwa


nikogo nie okradam


i nikogo nie zabijam


dogonili mnie w koncu


choć tak dobrze mi już szło


zabrali mi gandzie


i stłukli mi szkło

panie moj panie


spójrz na masę smutnych


ludzi daj im trochę gandzi


pozwól im się łudzić
czy nie widzisz mój panie


że zamykasz nas w klatce

  • Dimenhydrynat


O aviatorze: mężczyzna, 22 lata, 76 kg, 188 cm, blondyn, niebieskie oczy i takie tam...

Poprzednie loty: Marry Jane (znamy się od 7 lat), grzyby (1 raz), gałka muszkatołowa (1 raz)

Środek podróży: Aviomarin - 20 tabletek (wyprodukowane w Krakowie).

Warunki lotu: Ponieważ zostało mi już tylko kilka dni wakacji (wrzesień 2004), postanowiłem sobie zaszaleć i sprawdzić jak działa aviomarin w ilościach ponadprzeciętnych.


Odprawa

  • Grzyby halucynogenne
  • Odrzucone TR
  • Pierwszy raz

Wówczas 16 lat, pierwsze razy.

Podróż do Konstancina była żmudna, ale cel był szczytny- 150 suszonych grzybków . Ja i Pingwin zostaliśmy wydelegowani po tenże zakup i jadąc niecierpliwie czekaliśmy na nasz przystanek.

Bez zbędnych opisów. Jest nas piątka- Ja, Pingwin, Ślimak, Rybka i Kaktus. Jedziemy na działkę Kaktusa, oddaloną od Warszawy godzinę drogi. Po dotarciu dzielimy nasz zakup- każdy łyka 30 grzybków (pogryzamy kromkami chleba).

Czekamy.