REKLAMA
Oto opaska na rękę ostrzegająca przed przedawkowaniem

HopeBand świeci, emituje alarmujący dźwięk i wysyła ostrzegawczą wiadomość tekstową (z informacją o lokalizacji zażywającego) kiedy wykryje spadek stężenia tlenu w organizmie.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

instalki.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

944

Narkotyki są poważnym problemem w każdym kraju. W latach 1999-2016 w Stanach Zjednoczonych ponad trzytkrotnie wzrosła liczba zgonów wywołanych przedawkowaniem substancji odurzających. Najczęściej śmiercią kończy się zażywanie opioidów - kodeiny, morfiny, heroiny. Ale pomóc w tym ma HopeBand.

W 2018 roku w USA 115 osób umarło przez codzienne przedawkowywanie opioidów [??? -Red H]. Aby z tym walczyć, studenci z Carnegie Mellon University stworzyli specjalną opaskę, która poinformuje noszącego o potencjalnym przedawkowaniu, dając mu wystarczająco czasu na zażycie naloksonu - swoistej odtrutki przeciw opioidom.

HopeBand świeci, emituje alarmujący dźwięk i wysyła ostrzegawczą wiadomość tekstową (z informacją o lokalizacji zażywającego) kiedy wykryje spadek stężenia tlenu w organizmie. Dzieje się to po 10 sekundach wykrywania zbyt niskiego stężenia.

Zespół studentów nie miał jeszcze okazji przetestować opaski w akcji. Jednak przeprowadzane w laboratorium testy symulacyjne wypadły zaskakująco dobrze. Opaska dystrybuowana będzie za darmo wśród osób walczących z uzależnieniem, a skomercjalizowana wersja ma być dostępna w kwocie od 16 do 20 dolarów (60-75 złotych).

Oczywiście będzie to gadżet dla osób, które faktycznie martwią się swoim stanem zdrowia po zażyciu. Nie pomoże to w żaden sposób osobie, którą nałóg wciągnął bez reszty, albo takiej, która upiera się przy swoich racjach. Mimo wszystko, może być to naprawdę przydatny sprzęt.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)